Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Výsledky voleb? Především radost, naděje a také úleva

Těsné vítězství koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) nad Hnutím Ano mi přineslo nejen euforii, naději, velkou radost, ale především obrovskou úlevu. Mám naději na příznivé politické směrování naší země. Už se nebudu muset stydět. 

Sledovala jsem politické kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s velikým očekáváním a zároveň napětím. Jestli jsem se něčeho obávala, pak to bylo možné vítězství Hnutí Ano v čele s s předsedou a premiérem Andrejem Babišem.

Nejrůznější průzkumy zveřejňované jak dlouho před volbami, tak krátce před nimi, na úspěch Hnutí Ano ukazovaly. Nebudu lhát, ale děsilo mě to. Dvě volební období, tedy osm let s Andrejem Babišem v nejvyšší politice mi přinesly beznaděj a hanbu.

Bylo jenom pár situací během dlouhých osmi let, kdy jsem si říkala, že se stydět nemusím.

Ať už jsem hovořila s kýmkoliv (kromě velkých nadšenců Hnutí Ano - ale abych byla upřímná, s těmi se diskutovat nedalo, protože spíše veleli, přikazovali, prosazovali hrubě své názory a nenaslouchali, zkrátka nedovedli vést dialog), tak si lidé přáli změnu.

Během rozhovorů jsem mnoho let vnímala stále totéž - rezignaci, frustraci z politické situace, beznaděj, smutek a také narůstající rozdělení mezi lidmi. Jako kdyby každý z nás držel v rukou pomyslnou zbraň a stál na své vlastní barikádě a byl schopen se ihned pustit do boje. Kvůli čemu? Jen proto, že jsme zastávali jiné názory. Toto rozdělení mezi nás, do celého českého národa, zaseli dva naši nejvyšší političtí představitelé - jedním z nich je president Miloš Zeman a a druhým právě premiér Andrej Babiš.

Ačkoliv jsem si na dnešní den naplánovala pracovní sobotu strávenou na zahrádce, moje předsevzetí rychle vzalo zasvé. Když jsem začala sledovat průběžné sčítání volebních hlasů na ČT24, nemohla jsem se od vysílání odtrhnout ani po několika hodinách. 

Výsledky letošních voleb do PSP ČR byly pro mě zajímavější než mistrovství světa v hokeji! Všechno šlo stranou. Se stále větším množstvím sečtených volebních okrsků po celé republice to bylo zajímavější a zajímavější!

Těsné vítězství koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) nad Hnutím Ano přineslo nejen euforii, naději, velkou radost, ale především obrovskou úlevu.

Euforii proto, že jsem byla k vítězství koalice Spolu poněkud skeptická (ačkoliv jsem si ji velice přála. Přiznávám se bez mučení, ale těmi dlouhými osmi léty jsem byla ubita beznadějí). Naději vidím ve výsledcích (většina mandátů koalice Spolu a Pirátů + Starostů ve sněmovně jim dá volnou ruku prosazovat volební programy) umožní naprosto jiné politické směrování naší země. S politikou Hnutí Ano podporované ČSSD a KSČM jsem se nikdy nesmířila a zásadně s ní nesouhlasila. Prohra hnutí Ano mi přináší obrovskou úlevu.

Je mi 42 let. Narodila jsem do země, která se jmenovala Československá socialistická republika. Celý život jsem nezažila nic jiného, než to, že buď vládli naší zemi komunisté (od mého narození v roce 1979 do roku 1989, do Sametové revoluce), anebo byli v parlamentu naší země (od roku 1989 až do 9. října 2021). Volby do PSP ČR přinesly obrovskou změnu. Poprvé v mém životě nebudou komunisté v dolní sněmovně parlamentu. Lid této země rozhodl, my všichni jsme rozhodli, že už komunisty nechceme. Je to velký historický okamžik v mém životě. Celou dobu jsem v to doufala, ale někdy jsem měla dojem, že se toho snad ani nedožiju.

Moji velkou radost z neúčasti KSČM ve sněmovně dokonale vyjadřuje toto video s předními českými herci:

Další dobrou zprávou, kterou přinesly volby, bylo zjištění, že pravicová radikální strana, která se vyznačují agresivitou a nacionalismem, jako např. Volný blok bývalého poslance SPD Lubomíra Volného, a za kterou kandidovaly známé osobnosti či celebrity, neuspěla.

Moje emoce trefně vyjádřil vítězný pokřik ve volebním štábu koalice Spolu: "Už je to tady! Už je to tady!"

Co? No, přece změna!

Ve svém životě jsem se styděla za spoustu věcí - za špatná rozhodnutí, slabé chvilky, nevědomost, za to, že jsem občas řekla v nevhodné chvíli něco, co jsem říkat neměla... Ale nikdy jsem se nestyděla za politickou situaci. To jsem zažila poprvé až po příchodu Babiše do nejvyšší politiky. Chabou útěchou mi bylo, že mnozí lidé kolem mě se styděli taky a rozuměli mi.

Po dlouhé době se mi ulevilo. A věřte nebo ne, ale dnes se mi bude dobře usínat a spát. Volby dopadly dle mého skvěle! Výsledky jsou nad moje očekávání. Věřím totiž, že se už nebudu muset stydět. Ano, chyby děláme všichni. Budou je pravděpodobně občas dělat i lídři ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů i Starostů, ale jsem přesvědčena, že stále větší propad k hrubé a vulgární politice, kterou přinesl s sebou Andrej Babiš, dneškem víceméně končí.

Krásné podzimní dny a hodně optimismu vám přeje vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Autor: Hana Rebeka Šiander | sobota 9.10.2021 21:32 | karma článku: 31,41 | přečteno: 1583x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 5,30 | Přečteno: 65x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3883x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5535x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 785x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 520x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Město duchů Kirjat Šmona. Ostřelovaný sever Izraele, o němž se nemluví

23. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Domy zničené raketami a dělostřeleckými granáty, žáci, kteří nemohou složit maturitu, požáry...

Rajchl má sponzory, kteří o darech nic nevědí. Pokud jdou vůbec dohledat

23. června 2024

Premium Strany a koalice musely tři dny před evropskými volbami zveřejnit na svých webových stránkách...

Prach bitvy opláchl v Suezu, jeho fotka stvrdila bleskový triumf Izraele

23. června 2024

Seriál Izraelský voják s tmavýma očima a zářivým úsměvem se stal ze dne na den hrdinou svého národa....

Egypt odebral licence 16 firmám kvůli pouti do Mekky, klienti měli běžná víza

22. června 2024  21:50

Egyptský premiér Mustafá Madbúlí v sobotu nařídil, aby bylo zbaveno licence šestnáct cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 625
  • Celková karma 22,61
  • Průměrná čtenost 3808x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->