Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Výsledek IQ testu od Mensy mě překvapil

Zdálo se to jako dobrý nápad. Maminka měla narozeniny a tak jsem ji chtěl dát něco netradičního. IQ test od Mensy! Maminka i já jsme se nechaly otestovat společně a báječně jsme se bavily. Překvapená jsem byla ale já! Můj výsledek testu z Mensy byl totiž o 24 IQ nižší než IQ test od renomovaného psychologa.

Moje maminka má ve svých letech téměř vše. Oblečení, boty, elektrospotřebiče, kosmetické zboží, parfémy, byt plný květin a kaktusů, lahůdky v ledničce i ve spižírně… Je proto velmi těžké vymyslet zajímavý dárek k narozeninám. Kritéria, která by měl dar splňovat jsou jasná – něco nového, zajímavého, netradičního, legračního a něco neočekávaného, co by překvapilo.

Maminka má kromě svých zájmů i letitou zálibu v luštění nejrůznějších rébusů, křížovek a v poslední době ji zcela pohltilo sudoku. Začala nejlehčími a zdárně se propracovala až k těm nejobtížnějším. A najednou jsem měla dárek! Jako dobrý nápad se mi zdál darovat mamince IQ test. Rozhodně splňoval kritéria, která jsem od dárku očekávala.

Obrátila jsem se na Mensu (mezinárodní společenská organizace, která sdružuje nadprůměrně inteligentních lidí bez rozdílu rasy a vyznání), která je podle mého zárukou pravosti testů. Protože je moje maminka introvertní člověk, dohodla jsem test i pro sebe. Když jsem mamince oznámila, že mám pro ni IQ test, brala to s humorem a velmi ji to pobavilo. Byla zvědavá, jak bude test vypadat a zda ho zvládne. Povzbuzovala jsem ji, ať to bere jako zábavu, že o nic nejde.

Maminku jsem pozvala do Prahy na pětidenní dovolenou. Prohlédly jsme si některé z pražských památek, vydaly jsme se na nákupy, obědvaly jsme v restauracích (maminka tak nemusela vařit), shlédly jsme několik filmů na DVD, vychutnala si masáž a přečetla novou knihu. Posledním dárkem byl IQ test.

Test jsme dělaly v základní škole, kde právě probíhal zábavný program Mensy pro děti. Muž z Mensy nám dal test o 60 otázkách a měly jsme na něj čas 60 minut. První příklad jsme vypracovali společně, aby se ověřilo, zda jsme porozuměly zadání. Zarazilo mě délka testu. Muž z Mensy řekl, že jde o dětský test IQ, ale že to nevadí.

Maminka i já jsme absolvovaly test, uvedly jsme své adresy a bylo nám oznámeno, že do jednoho měsíce přijdou výsledky poštou. Ani po měsíci jsme ale nic neobdržely. Volala jsem do Mensy a muž, který nás testoval mě odkázal na asistentku. Výsledky přišly za 1,5 měsíce a já i maminka jsme nedočkavě otevíraly obálky.

Maminka dosáhla asi 98 IQ, já jsem měla 102 IQ. Z dopisu jsme se dále dočetly, že já i maminka patříme mezi 50 % populace, která má střední IQ. To je v rozmezí od 90 do 109 IQ. Maminku to pobavilo a já měla radost, že můj dárek splnil svůj účel.

Upřímně ale musím přiznat, že můj výsledek mě zarazil. I po několika měsících jsem o testování stále přemýšlela. Rozhodla jsem se, že se s výsledkem svěřím psychologovi s letitou praxí. Nabídl mi, že není nic snazšího, než mě otestovat znovu. Dělala jsem celkem dva druhy testů, které trvaly 2,5 hodiny.

Výsledek jsem věděla hned a byl pro mě velkým překvapením. Dosáhla jsem 126 IQ! Ale co teď? Kde se stala chyba? Kdo má pravdu? I psycholog připustil, že ne všechny testy vyjdou stejně, ale jedná se rozdíl v několik bodech. Rozdíl byl ale 24 bodů.

Od té doby, co jsem absolvovala poslední test se IQ testům, ať jsou kdekoliv na internetu, v časopisech nebo u psychologů, jen usmívám…

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 15.7.2008 16:25 | karma článku: 29,13 | přečteno: 14559x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,34 | Přečteno: 666x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,00 | Přečteno: 130x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3933x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5556x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 788x | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

Šátek na hlavu a svoboda pro Palestinu. Studenta za to vyhostili z Emirátů

13. července 2024  14:26

Student Newyorské univerzity v Abú Zabí byl deportován poté, co na slavnostní promoci nosil...

KOMENTÁŘ: Letištní zavazadlové peklo. Proč chaos na Ruzyni přesáhl obvyklé meze

13. července 2024

Premium Když člověku na dvou ze tří dovolených rozmlátí letecký dopravce kufry, začne se jeden téhle fáze...

Zaplavená dálnice, evakuovaný tábor. Hasiči měli pernou noc kvůli bouřkám

13. července 2024  7:12,  aktualizováno  12:29

Bouřky se silným deštěm během páteční noci značně zaměstnaly hasiče. Po celé zemi si připsali na...

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřelo nejméně 71 lidí

13. července 2024  12:19

V masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,11
  • Průměrná čtenost 3804x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->