Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rekordní počty nakažených covidem-19, přeplněná krematoria - máme, co jsme chtěli

Vláda ČR nedělá opatření, která jsou dobrá pro naši zemi, ale jenž jsou populární. Rozvolnění během léta, relativně volný podzim a vánoční shopování. Vládní rozvolňování střídané tvrdými lockdowny. Opravdu chceme takhle žít dál?

Každý den čtu o rekordně vysokých číslech nakažených lidí covidem-19. Nevím, zda jsem už tak otupělá, protože se pandemie vleče už tři čtvrtě roku, nebo mi to jenom nedochází. Spíš bych to ale u sebe tipovala na rezignaci na současný stav a nulové vyhlídky na jakékoliv rapidní zlepšení. Už se smiřuji s tím, že se z toho jen tak nedostaneme.

Ostatně, abych smýšlela jinak, museli bychom všichni chtít z pandemie a následných drakonických vládních opatření vybřednout. Ale podle toho, jak se chováme, to na výrazné změny k lepšímu nevypadá.

Má smysl psát, že mi to je líto? Že mě to štve? Že mi ta všechna omezení lezou na nervy? Že neustále léčím lišej na tváři, který se mi vytváří po pilném nošení roušek? Že se čím dál častěji přistihuji při vzpomínkách, jak se nám pěkně žilo před pandemií? Jak sním, jaké to zase bude, až budeme žít životy bez roušek, opět s možností svobodně se stýkat s kýmkoliv a kdykoliv? Cestovat do zahraničí? Anebo si jít prostě jenom koupit oblečení do kamenného obchodu či tak obyčejnou věc jako je poznámkový blok do papírnictví?

SOUČASNÁ SITUACE JE ODRAZEM STAVU PŘED 14 DNY

Vzpomínám si, jak šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek říkal, že současné statistiky nakažených odrážejí situaci, která byla před 14 dny.

Ostatně i ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl pro Novinky.cz totéž: „Po vánočním období dochází pochopitelně k nárůstu počtu nakažených. Je to odraz masivního setkávání rodin v průběhu Vánoc.“ 

MÁME, CO JSME CHTĚLI

Když se porozhlédnu kolem sebe, tak je zřejmé, že někteří Ústečáci nosit roušky nebudou nikdy. Jiní je už zase nasadili. Což mě opravdu těší! Jak jsem zjistila z dlouhodobého pozorování okolí, 5. stupeň PES zřejmě nahání strach více lidem, takže lidé v Ústí nad Labem roušky nosí častěji.

Ale když ministr Blatný vyhlásil před Vánoci 4. stupeň PES, lidé roušky u nás ve městě a okolí téměř nenosili.

Když se zamyslím nad tím, jak se situace vyvíjela od března 2020, iluze si nedělám. V březnu, dubnu a květnu jsme se všichni báli neznámého viru covid-19 a dodržovali jsme všechno, co Vláda ČR schválila a vyhlásila.

V letním období chtěli lidé cestovat po České republice i do zahraničí, navštěvovat rodiny a příbuzné napříč zemí, užívat si grilování s přáteli a neomezovat se. Premiér Andrej Babiš nám to splnil. Počty nakažených covidem-19 se začala pomalu navyšovat.

Na konci srpna 2020, kdy bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch prohlašoval, že je nejvyšší čas zpřísnit epidemiologická opatření, mu nikdo nenaslouchal. Babiš chtěl jedno – vyhrát podzimní volby – a to bylo to hlavní. Kdyby zpřísnil a „utáhl kohoutky“, lidé by mu to neodpustili a spočítali by to jeho hnutí ANO 2011 u voleb. A tak jsme se příliš neomezovali.

Přísná vládní opatření ale dopadla na nás všechny po volbách. To už odkládat nešlo.

A Vánoce? Ne, to by přece nešlo, aby byly obchody zavřené a rodiny by se nesetkávali?! A tak vláda nařízení v pandemii opět rozvolnila a my jsme se vyřádili v obchodních centrech, užili si shopování, vánočních rodinných sešlostí a mejdanů.

Ještě před koncem roku přišel přechod do 5. stupně PES. Muselo to tak být. Hrozivá pandemická situace v celé zemi byla neudržitelná.

Máme druhý týden v lednu 2021 a každý den se dozvídáme o 17.000 nakažených covidem-19. Zpřísňovat už není co. Už není kam jít. Některé nemocnice jsou opět na hranici svých možností, protože všechna covidová lůžka jsou obsazená. Krematoria jsou přeplněná zesnulými. Mrtvoly pracovníci krematorií nestíhají spalovat a tak se převáží do jiných měst.

Přečtěte si článek serveru Novinky.cz redaktorky Kláry Beranové: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/krematoria-nestihaji-mrtvi-se-budou-prevazet-40346998

JAKÉ MÁME VYHLÍDKY DO BUDOUCNOSTI? JAKÝ ROK 2021 NÁS ČEKÁ?

Opět nám Babiš poskytne rozvolnění na Velikonoce? Protože si to bude lid žádat? Dostanou důchodci od Babiše na podzim 2021 (před volbami) další „rouškovné“? Můžeme se těšit na volnější režim během léta? Protože by hnutí ANO 2011 jinak voliči na podzim nevolili?

Současnou vládu v čele s premiérem Babišem bych přirovnala k nedůsledným rodičům, kteří svým dětem dovolí sladkosti, obědy z fast foodu, odpouští veškerý pohyb, rozmazlují potomky vozením do školy a ze školy autem a dovolí jim trávit volný čas u počítačových her a na sociálních sítích. Jak to dopadne? Takové děti budou mít poškozené zdraví špatnou stravou, budou trpět obezitou, nebudou mít jakoukoliv disciplínu a řád, nebudou se umět ovládat a nebudou znát trpělivost ani vytrvalost. V konečném důsledku budou však děti nešťastné a rodiče, kteří dělali jen to, co bylo výhodné pro ně, budou děti nenávidět.

Jsme na tom stejně. Vláda nám, voličům, dává to, co chceme. Ne to, co je pro nás dobré. V konečném důsledku však za to zaplatíme všichni. Čím? Dalšími lockdowny, zkrachovanými společnostmi, nešťastnými podnikateli, dětmi s nepravidelnou školní docházkou, propuštěnými lidmi, existenčními starostmi, exekucemi, dluhy, izolacemi, nemožností nakupovat a cestovat… a hlavně tisíci mrtvými lidmi, kteří mohli žít.

Volby do Poslanecké sněmovny ČR se budou konat 8. a 9. října 2021. Pokud chceme i další roky strávit nezodpovědným způsobem, dělat si, co chceme, zadlužovat se (naše děti i děti jejich dětí) a mít vládu, která nám dá, co chceme (ale ne to, co je rozumné a pro nás dobré), pokračujme stejným způsobem dál. Podporujme hnutí ANO 2011 a volme Andreje Babiše.

Pokud se chceme vrátit co nejdříve k normálu a nezažívat zvolnění vládních opatření střídané tvrdými lockdowny, pojďme se nad tím vším zamyslet. Jsem si jistá, že si zasloužíme lepší vládu, moudrého premiéra a důstojného presidenta, než nyní máme.

Krásné zimní dny a rozum do hrsti Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje:

Článek serveru novinky.cz. „Bez opatření skončíme hůř než Itálie na jaře, varuje Blatný“, Jaroslav Soukup, Dominika Jeřábková, 6. ledna 2021. Copyright © 2003-2021 Borgis a.s.  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/lide-se-o-vanocich-setkavali-vysvetlil-blatny-vysoka-cisla-40347024#dop_ab_variant=0&dop_req_id=T55HJ6X59C8-202101061809&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor: Hana Rebeka Šiander | čtvrtek 7.1.2021 18:26 | karma článku: 41,83 | přečteno: 14165x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 5,30 | Přečteno: 65x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3883x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5535x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 785x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 520x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Ve Švýcarsku zemřela česká řidička. V autě ji zasáhl kámen z náklaďáku

22. června 2024  19:19

Česká řidička zahynula v pátek při dopravní nehodě na západě Švýcarska. V autě ji zasáhl do hlavy...

Na Floridě udeřili proti Číňanům. Dům už si nekoupí, hrozí jim vysoké pokuty

22. června 2024  18:58

Číňané na Floridě se bouří proti zákonu, který těm bez zelené karty znemožňuje pořídit si...

O manžela s Alzheimerem se starala šest let. Po jeho smrti pomáhá dalším

22. června 2024  18:14

Seriál Sylva Dneboská se svým manželem Milošem celý život aktivně sportovala a cestovala. Pak se ale u...

Vydělávají na migrantech miliardy. Jak v USA funguje byznys neziskovek

22. června 2024

Premium Komu by se to nelíbilo? Plat milion dolarů pro ředitele, půl milionu pro hudební terapeutku....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 625
  • Celková karma 22,61
  • Průměrná čtenost 3808x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->