Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Recenze knihy „Střetnutí“ od Franka E. Perettiho

Kniha „Střetnutí“ patří mezi bestsellery. Napínavý thriller, který nám nejen odhalí problémy v malém americkém městě Ashton, ale také otevře pohled do duchovního světa andělů a démonů, kteří ovlivňují dění na zemi. Kdo vyhraje?

PROČ JSEM SI VYBRALA TUTO KNIHU?

Knihu „Střetnutí“ od amerického spisovatele Franka E. Perettiho jsem poprvé četla v roce 1993, kdy jsem se stala křesťankou. Vzpomínám si, jak mě tato kniha naprosto uchvátila! Byla tak napínavá, že jsem ji přečetla na „jeden zátah“, což zahrnovalo čtení s baterkou pod peřinou (aby na to moje matka v noci nepřišla), tak poslední stránky dočtené za letních dnů v časných ranních hodinách, kdy začínalo svítat. Byla jsem sice nevyspalá, ale stálo to za to!

Knihu jsem tehdy, v devadesátých letech, měla půjčenou. Pak jsem ji několikrát sháněla, abych si ji přečetla znovu, ale byla beznadějně vyprodaná. Antikvariáty ji nenabízeli a ti, kdo ji měli doma, ji v žádném případě nechtěli prodat. Tak jsem čekala, až vyjde v České republice znovu. A to se stalo v roce 2012, kdy ji vydalo nakladatelství Křesťanský život.

Napínavý thriller „Střetnutí“ jsem četla podruhé, po neuvěřitelných 29 letech. Měla jsem veliká očekávání a kniha mě nezklamala! Opravdu patří mezi Perettiho nejlepší díla. Ostatně této knihy se prodalo po celém světě několik milionů výtisků. Také se zařadil podle listu The New York Times mezi nejčtenější knihy a dlouhé týdny okupovala přední příčky oblíbených knih.

Jedná se o beletrii, román. Protože je autor křesťanem, odkrývá v této knize duchovní svět, práci démonů, andělů na různých pozicích, Boží jednání, víru v Ježíše Krista, ale také svět okultismu a učení New age s jejími přístupy a technikami.

„Hank se zvedl, Mary mu stiskla ruku. Došel k pultíku a opřel se o něj rukama z obou stran. Dlouho dobu ze sebe nemohl vypravit ani slovo a jen tam tak stál a díval se do očí jednomu člověku po druhém. Najednou si uvědomil, jak moc má tyhle lidi rád, všechny bez rozdílu. Některé tváře byly tvrdé, on však chtě nechtě viděl pod tento povrch, viděl bolest a spoutanost těchto lidí oklamaných a svedených na scestí hříchem, chtivostí, hořkostí a vzpourou. Z mnoha jiných tváří vyčetl, jak s ním ti lidé cítí; dalo se poznat, že někteří tiše prosí Boha, aby se slitoval a zasáhl.“

O ČEM JE KNIHA „STŘETNUTÍ“?

Ashton je typické americké městečko s 12.000 obyvateli. Když si však skeptický novinář Marshall Hogan místních novin Ashtonský věstník a mladý kazatel Hank Busche z malé církve začnou dávat dohromady, co zjistili, pochopí, že spolu stojí proti nestvůrnému komplotu teroristické organizace Společnosti pro vesmírné vědomí. Ta si chce podmanit nejen všechny obyvatele města, ale v konečném důsledku celý svět. Román s výjimečně pronikavým vhledem do duchovního boje mezi zlem a dobrem a důležitosti modliteb obyčejných lidí.

„Moc jsem se do toho zapletl. S Juleen a těmi ostatními máte úplnou pravdu. Je to jakási tajná společnost, klub, síť lidí. Nikdo před ostatními nic neutají. Společnost má oči všude; sledují, co člověk dělá, co říká, co si myslí, jak se cítí. Usilují o něco, čemu říkají vesmírné vědomí – o to, aby dřív či později udělali všichni obyvatelé světa jakýsi velký evoluční skok a spojili se v jediný gigantický mozek, v jedinou mysl, v níž se všechny jejich mysli prolnou.“

KLADNÉ A ZÁPORNÉ STRÁNKY KNIHY

Kniha je napínavá a strhující od začátku až do konce. Nedá vám vydechnout, dokud ji nepřečtete.

Autor skvěle popisuje duchovní svět. Pro ateisty a lidi, kteří nevěří v Boha, to možná bude vypadat jako pohádka či dobrá fantasy, ale pokud jste četli Bibli, dozvíte se, že takhle to prostě v duchovním světě chodí. Peretti na reálném příběhu ze života malého města ilustruje, jak pracují démoni v nejrůznějších pozicích (od těch nejmenších, kteří obtěžují lidi myšlenkami; přes ty větší se silnější negativní energií, kteří obsadí lidskou duši a řídí lidi a přikazují jim, co mají dělat a co ne; přes ty nejsilnější démonické síly, které Bible nazývá „pány tohoto světa“ – anebo, chcete-li – teritoriální duchy, kteří ovládají města).

S tím souvisí všechny přístupy, metody a taktiky, jak se lidem přiblížit a ovládnout je – např. východní meditace, jóga, parapsychologické jevy, hypnózy, čarodějnictví, věštění, jasnovidectví, holistické vzdělání atd. Pokud netušíte, jak pracuje hnutí New age, pak se to dozvíte v této knize.

V současné době spousta lidí experimentuje nebo laškuje s nejrůznějšími okultními praktikami (je to tak „trendy“!) a uniká jim, že to není hra a naprosto si nedokáží představit, jakému zlu se tím otevírají a jaké neštěstí na sebe a své rodiny přivolávají. Patříte mezi takové lidi? Pak je kniha „Střetnutí“ pro vás. Otevře vám oči!

Pokud patříte k slabším povahám s velkou představivostí, dám vám dobrou radu – nečtěte knihu v noci! Je totiž možné, že se budete bát.

Na druhé straně vidíme, jak velkou moc nad démonickými silami má „stará dobrá křesťanská víra“ v Boha a Ježíše Krista. Jak se obrátit k Ježíši a odevzdat mu život. Kniha ukazuje, jak je důležité modlit se za lidi, město a jejich představitele, soudce, učitele ve školách a policii. Ukazuje, jak vymítat démony a jak je důležité se modlit a uctívat Ježíše. To je to, co dodává sílu andělům, aby nabrali síly, mohli jednat v náš prospěch a vybojovali duchovní bitvy v duchovním světě.

Autor nám ve svém příběhu přibližuje také mnoho vztahů na různých úrovních – manželské, partnerské, pracovní, vztahy ve škole a církvi… Zároveň vidíme, jak vzniká rozdělení, neodpuštění, nenávist, hořkost, podezřívavost, žárlivost…a jak to lidi ničí.

Knihu „Střetnutí“ jsme s dalšími lidmi v církvi hltali v 90. letech XX. století. A ne jinak tomu je i dnes. Je to kniha pro dospívající i dospělé. Pokud nepatříte mezi křesťany, nevadí. Berte ji jako vynikající detektivku, která se vyrovná těm vašim oblíbeným ve vaší knihovně.

„Edith Dusterová cítila už večer ve svém duchu zvláštní neklid. Proto ji ani příliš nepřekvapilo, když se v noci náhle probudila a spatřila ve své ložnici dvě zářivé bytosti – třeba se jí ovšem zmocnila uctivá bázeň. „Sláva Bohu!“ zvolala, oči rozšířené, ve tváři radostný úžas. Oba návštěvníci měli laskavé, soucitné obličeje, avšak jejich výraz byl velmi vážný. Jeden byl veliký a světlovlasý, druhý tmavovlasý a štíhlý. Sahali až ke stropu a záře jejich rouch naplňovala celou místnost. Oba měli třpytivý pás s pochvou, z níž vyčníval jílec z nejčistšího zlata, zdobený drahokamy.“

AUTORŮV STYL, JAZYK A GRAMATIKA

  • Kniha je napsána hovorovým jazykem.
  • Román je zajímavý, napínavý a místy i děsivý.
  • Autor ji napsal v er-formě.
  • Korektury mohly být odvedeny lépe. V knize je několik chyb. Jedna, která se opakuje všude – chybný 5. pád u příjmení osob.
„Odvážil se dovnitř. Všude byl hrozný nepořádek. Nádobí z kredence v rohu někdo rozházel po celé podlaze, pod velkým kusem spadlé omítky u jedné zdi ležela rozbitá židle. Z lustru byly vytlučené všechny žárovky, v knihovně nezůstala jediná knížka, okno v boční zdi bylo také vyražené. A Marshall to cítil, stejně silně jako tehdy: tu ledovou, intenzívní hrůzu, která na člověka padne jako zákeřná šelma. Snažil se nevšímat si toho, setřást to ze sebe, ale nepomáhalo to. Dlaně měl lepkavé potem, dělalo se mu mdlo. Rozhlédl se po nějaké zbrani a uchopil pohrabáč od krbu. Tak, Marshalle, a teď pěkně tiše, drž se zády u zdi, a kolem rohů opatrně. Tady uvnitř byla tam dost hustá, stíny úplně černé. Snažil se nepospíchat, nechat oči, aby přivykly. Marně šátral po nějakém vypínači. Šikmo vzadu nad ním se tiše pohnulo černé blanité křídlo. Potměšilé žluté oči sledovaly každý jeho pohyb. Tu i tam, po celé místnosti, v rozích stropu, na nábytku, přichyceni na zdech jako mouchy, čekali démoni. Někteří se občas uchechtli; jiným kapala z tesáků krev.“

Frank Edward Peretti (*13. ledna 1951) se narodil v kanadské Albertě, ale vyrůstal v Seattlu ve státě Washington. Vystudoval angličtinu, scenáristiku a film na Univerzitě Kalifornie v Los Angeles. Pomáhal s duchovní péčí v církvi svého otce v církvi Asemblies of God. Aby se uživil pracoval jako dělník na stavbách nebo v továrně na rýži. Hrál na banjo v bluegrassové kapele Northern Cross. Podle listu The New York Times je nejprodávanějším autorem křesťanské beletrie, jehož romány se především zaměřují na nadpřirozeno (duchovní svět). Píše také napínavé romány pro děti a dospívající. Ve svém stylu je přirovnáván ke Stephenu Kingovi. Jeho knihy se překládají do mnoha jazyků světa a prodalo se víc jak 15 milionů knih. Některé romány byly zfilmovány. Mezi nejznámější romány patří „This Present Darkness“ z roku 1986 („Střetnutí“) a „Piercing the Darkness“ („Pronikavá temnota“) z roku 1989. Se svou manželkou Barbarou žije v Couer d´Alene v Idahu.

„Ve vzdáleném údolí se už mrak démonů rozrostl natolik, že vřel v okruhu tří kilometrů kolem ranče a tyčil se až k vrcholkům hor. Nikdo by je už nedokázal spočítat a údolí pod sebou zahalili neproniknutelným příkrovem. Motali se a křičeli jako opilí, mávali meči, běsnili, z úst jim kapaly sliny, oči měli zdivočelé, napůl šílené. Tisíce se jich začaly potýkat ve dvojicích, trénovat, zkoušet navzájem svou zdatnost.“

KOMU BYCH KNIHU DOPORUČILA?

Jestliže máte rádi napínavé thrillery, detektivky a tajuplné příběhy, bude se vám kniha líbit. Pokud chcete nahlédnout do duchovního světa a pochopit, jak to v duchovní oblasti funguje, přečtěte si knihu „Střetnutí“. Jestli máte chuť na dlouhý román na dlouhé večery či dovolenou, od kterého se jen tak neodtrhnete, je to kniha pro vás. Chcete se víc modlit? Toužíte pochopit, jakou moc má modlitba a co všechno dokáže změnit? Tento román vám to zcela srozumitelně objasní.

Krásné dny a samé napínavé knihy vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a citace:

Životopis Franka E. Perettiho naleznete na wikipedii zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Frank_E._Peretti

Frank E. Peretti. STŘETNUTÍ. Nakladatelství křesťanský život. Albrechtice. 2012. 430 stran. ISBN 978-80-7112-162-6

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 4.5.2022 22:43 | karma článku: 9,40 | přečteno: 177x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 5,30 | Přečteno: 65x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3883x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5535x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 785x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 520x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Město duchů Kirjat Šmona. Ostřelovaný sever Izraele, o němž se nemluví

23. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Domy zničené raketami a dělostřeleckými granáty, žáci, kteří nemohou složit maturitu, požáry...

Rajchl má sponzory, kteří o darech nic nevědí. Pokud jdou vůbec dohledat

23. června 2024

Premium Strany a koalice musely tři dny před evropskými volbami zveřejnit na svých webových stránkách...

Prach bitvy opláchl v Suezu, jeho fotka stvrdila bleskový triumf Izraele

23. června 2024

Seriál Izraelský voják s tmavýma očima a zářivým úsměvem se stal ze dne na den hrdinou svého národa....

Egypt odebral licence 16 firmám kvůli pouti do Mekky, klienti měli běžná víza

22. června 2024  21:50

Egyptský premiér Mustafá Madbúlí v sobotu nařídil, aby bylo zbaveno licence šestnáct cestovních...

Karban a Karban, s.r.o.
Řidič/ka dodávky/skladník

Karban a Karban, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 36 500 - 40 000 Kč

  • Počet článků 625
  • Celková karma 22,61
  • Průměrná čtenost 3808x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->