Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Připadáte si trapně, když jdete s přítelem a on flirtuje s jinou?

Zažila jsem to několikrát… Začíná to téměř pokaždé stejně. Nejdřív má oči, srdce, dlaně a slova jen pro vás a pak se něco změní. Po pár dnech, někdy týdnech či měsících (jak u koho), to začne. Jdete takhle po ulici a najednou se naproti vám objeví nádherná, vysoká blondýnka či brunetka, která je o poznání krásnější než vy. A váš přítel má oči jen pro ni... Dámy, taky to znáte? A co s tím děláte?

BLONDÝNKA NEBO BRUNETKA?

Jdete po ulici, živě se bavíte se svým přítelem, se kterým chodíte pár měsíců. Plánujete společně, jak strávíte večer. A najednou je to tady! Proti vám kráčí nádherná dívka.

Má vysokou štíhlou postavu, dokonalé poprsí a pohybuje se ladnou chůzí modelky. Celkem je jedno, jestli je to blondýnka nebo brunetka. Vašeho přítele dostane v každém případě.

Vidíte ji už z dálky a čím víc se přibližuje, tím je scénář vždycky stejný! Vidíte ji (a myslíte si – že jí není hanba!), ona vidí vás (a myslí si – jak je dokonalá a jak vám ukáže, že ho dostane!) a hlavně, on vidí ji (líbí se mu – a ona to ví!)!

Flirt (flirtování) – slovo flirt pochází z anglického to flirt. Původ má ve starofrancouzkém Conter fleurette (výraz pro naše Má mě rád…?), kdy se postupně trhají okvětní lístky. Flirt je nezávazná konverzace nebo vzájemná komunikace s milostným nebo erotickým podtextem. Flirt je způsob, jak vyjádřit vážné věci (jako třeba sexuální touhu) lehkou, humornou a nezávaznou formou. Podle situace to může být forma příjemně zábavná nebo divoce vzrušující. Lidé při flirtování mohou mluvit, nebo jednat způsobem, který vyvolává dojem důvěrnějšího vztahu, nebo delší známosti, než odpovídá skutečnosti. Přitom ale současně neříkají ani nedělají nic, co by v dané situaci bylo nepřístojné nebo nevhodné. Obvykle k tomu používají laškovný žert nebo ironii. Při flirtování se využívají gesta, jazyk, řeč těla, pózy a fyziologické znaky, které obvykle bývají součástí předehry (např. mrkání, rozšíření zorniček, lehké důvěrné dotyky, úsměv, posílání vzkazů, básniček).

Přítel přestane nejdřív sledovat rozhovor, pak oněmí, poté se začne dívat a někdy i otáčet hlavu za sebe. To když ona prošla. Jeho tak zaujala, že se musel otočit, protože se na ni nemohl vynadívat.

On se usmívá na ni, mrká a ona na něj. Vy se cítíte trapně nebo hůř, jako naprostý idiot! A říkáte si: „Mám to zapotřebí?“ Protože flirt je jen začátkem, je mi jasné, že vztah dlouho nevydrží. Ostatně jak by taky mohl, když ho baví flirtovat s jinými?

JAKÝ MÁ PŘÍTEL CHARAKTER?

Nechci dělat ukvapené závěry a tak dávám vztahu čas. Uplyne pár týdnů, někdy měsíců a já poznávám „pravou tvář“ svého přítele. Nezmění se, flirtovat s ostatníma ženama bude dál. Rozcházíme se, když za pár měsíců smutek a bolest v srdci překonám, konstatuji, že je mi lépe bez přítele.

FLIRTOVAT SE DÁ KDEKOLI A KDYKOLIV

Že bych se netrefila? Jinou variantou je placení u pokladny v supermarketu či situace v restauraci. Číšnice nebo pokladní, situace se opakuje. Ono je to vlastně jedno. Hlavní je, aby šlo o opačné pohlaví. Přítel se baví s číšnicí, hází úsměvy nalevo,  napravo, žertuje o počasí, o dýžku… a já si říkám, proč? Mám to zapotřebí?

Flirtování – je nejběžnějším způsobem, jak někomu dát najevo, že se nám někdo líbí. Člověk chce někoho poznat a případně s ním navázat bližší vztah. Flirtováním vysíláte jasný signál - líbíš se mi. Mezi nejsilnější zbraně patří upřené pohledy do očí, nenápadné poznámky, jiskřivé rozhovory, dvojsmyslné poznámky, sexy úsměvy a lehké či nenápadné doteky na ruce, záda či ramena.

CÍTÍM SE TRAPNĚ A PONÍŽENÁ

Jak se cítím já? Nejdřív nevím, jak reagovat. Poslouchám, dívám se a nestačím se divit, že mu to není trapné! Cítím se trapně a ponížená, a s odstupem času i hloupá, že takový člověk byl kdy mým přítelem.

TY SEŠ ALE ŽÁRLIVÁ ŽENSKÁ!

Možná vás napadne, jestli jsem s tím něco nezkusila udělat? Ano, zkusila, ale obrátilo se to proti mně. Že prý to není flirtování, jen konverzace. A já žárlivá ženská, která vidí i to, co není.

Uplyne pár let… A já doufám, že dnes už jsem snad moudřejší. S chlapem, který nepokrytě flirtuje s druhýma, bych už dnes nechodila. Mám totiž svoji hrdost.

Zvedání sebevědomí – podle odborníků je to nejspíš druhý nejběžnější důvod. Tito lidé si nejsou příliš jisti sami sebou, nemají nejlepší mínění o své osobě, nepřipadají si atraktivní a flirtováním jednoduše testují, zda jsou jejich pocity mylné nebo pravdivé. Chovají se tak např. lidé, kteří žijí v dlouhodobém vztahu nebo ženatí muži s dětmi. Tím, že si občas takhle zaflirtují, v podstatě jen zjišťují, zda to ještě umí, zda je druhé pohlaví stále registruje a zda jsou ještě schopni „úspěchu“ na poli milostného lovení.

A jak jste na tom vy? Znáte to taky? Flirtujete nebo jste na opačné straně a mlčky to trpíte? Diskutujte, e-mailujte a napište, co si o tom myslíte.

Fotografie a odkazy:

http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/laska-a-vztahy/20877-jaky-flirt-takovy-vztah

http://cs.wikipedia.org/wiki/Flirt

www.flikr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 2.3.2011 10:01 | karma článku: 20,71 | přečteno: 7047x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,35 | Přečteno: 681x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 8,78 | Přečteno: 139x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3935x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5559x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,35 | Přečteno: 790x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Biden se nakazil covidem, stahuje se do izolace, oznámil Bílý dům

18. července 2024,  aktualizováno 

Americký prezident Joe Biden, který obhajuje v podzimních volbách mandát, se nakazil covidem....

Raketová kariéra Trumpovy snachy. Hvězdné Laře radila i rodačka ze Zlína

18. července 2024

Premium Pro snachu Donalda Trumpa Laru jsou poslední měsíce ve znamení nástupu na politické výsluní, který...

I pár stovek měsíčně udělá za dvacet let divy. Expertka o výchově ke spoření

18. července 2024

Premium O financích mluví jen pět procent žen. A podobné procento teenagerů dostává informace od rodičů...

Velký výprodej státu. Nabízí jez, pošty i hřbitovy, některé však omylem

18. července 2024

Premium Pokud se chystáte v budoucnu investovat do nemovitostí, zbystřete. Stát se hodlá zbavit více než...

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,12
  • Průměrná čtenost 3805x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->