Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Občané českého státu jako rukojmí Hradu ohledně zdraví presidenta

President Miloš Zeman během svého výkonu funkce natahoval ústavu do krajnosti, často říkal, co se nehodí, mluvil vulgárně a dělal to, co se mu líbilo. Dění kolem jeho zdraví je jenom svéhlavým pokračováním.

V JAKÉM ZDRAVOTNÍM STAVU JE PRESIDENT MILOŠ ZEMAN?

Když jsem viděla v neděli 10. října 2021 fotografické záběry a video pořízené fotografy zpravodajského serveru novinky.cz při příjezdu presidenta Miloše Zemana do Ústřední vojenské nemocnice v Praze – Střešovicích (ÚVN), vyděsila jsem se.

Ano, Zeman je nemocný. Zhoršující se zdravotní stav presidenta byl poslední měsíce evidentní. Více o tom v mém blogu  z 8. října 2021„Hlavně aby to se Zemanem nedopadlo jako s Leninem a Stalinem“, zde:  https://siander.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=777051

Ale když jsem viděla Zemana v bezvládném stavu (v kómatu), kdy měl Zeman při transportu ze sanitky zavřené oči a lékař mu musel podpírat hlavu, aby mu nepadala, bylo to strašné.

Podívejte se na fotografie a video a udělejte si svůj vlastní názor: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/z-lan-odjela-sanitka-v-doprovodu-limuzin-40374464

„Pan prezident při převozu usnul, o nic jiného nejde. V bezvědomí nebyl,“ prohlásil kancléř Hradu Vratislav Mynář.

PROČ LIDÉ Z HRADU LŽOU O ZEMANOVĚ ZDRAVÍ?

Lidé z presidentova okolí mlží dál. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka je prý president ve stabilizovaném stavu, pročítá si denní monitoring tisku, komunikuje a je schopen vykonávat svoji funkci.

Ale viděl Zemana někdo? Kdy naposledy? V jakém byl stavu?

Etik a filosof Ústavu státu a práva Akademie věd David Černý řekl 12. října 2021 v reportáži pro Vinohradskou 12 o zdravotním stavu presidenta Miloše Zemana: „Hrad nám lže.“

MÁVAJÍCÍ PRESIDENT HAVEL V PYŽAMU A ŽUPANU

Opět připomenu prvního presidenta Václava Havla. Ten ležel v roce 1998 v rakouském Innsbrucku v nemocnici s vážnými zdravotními problémy v umělém spánku a nebylo jasné, zda přežije. Když se však začal uzdravovat, tak si vzpomínám, že se prošel v pyžamu a županu před televizními kamerami po nemocniční chodbě, zamával kameramanům a usmál se na ně. Jakékoliv pochyby, jestliže kdy vůbec byly, se okamžitě rozplynuly. Na ty si však nevzpomínám, protože jsme byli často všemi médii podrobně informováni o zdravotním stavu Havla.

NEDĚLNÍ SCHŮZKA PRESIDENTA S PREMIÉREM

Nyní máme čerstvě po volbách do Poslanecké sněmovny PČR a hodilo by se, aby se k politické situaci Zeman vyjádřil. Nevyplývá to z Ústavy ČR, ale je to zavedený zvyk již od vzniku České republiky v roce 1993. Všichni presidenti v naší novodobé historii toho rádi využívali.

Schůzka, na kterou jel druhý den po volbách, tj. v neděli 10. října 2021, premiér Andrej Babiš, se nejspíš nekonala. Anebo ano? Babiš však o schůzce pomlčel a jednoduše bez vyjádření odjel. Co se ale konalo, byl rychlý odvoz Zemana do ÚVN.

Kladu si otázku: Kdyby se tato povolební schůzka nekonala a před bránou v Lánech by nestály štáby médií a novináři by nečekali na vyjádření premiéra Babiše, dozvěděli bychom se vůbec, že je Zeman v nemocnici?

Díky fotografům a kameramanům z médií, kteří Zemanův odvoz zachytili, jsme se o tom dozvěděli.

PRESIDENT JE STABILIZOVÁN

Uplynuly tři dny a veřejnosti se stále dostává jediné informace, a to ať od mluvčího Ovčáčka, tak od ředitele ÚVN Miroslava Zavorala i tiskové mluvčí ÚVN Jitky Zinke„President je stabilizován.“

Všichni společně tvrdí, že si Zeman nepřeje, abychom znali jeho diagnózu, kvůli které byl hospitalizován. S tím souhlasím. Ale určitě bychom měli vědět, jak na tom Zeman je. Když jsem viděla fotografie a video, které přinesl server novinky.cz, těžko se mi věří, že president je v dobrém stavu. I když ano, může být stabilizován. V jakém stavu tedy je?

ZEMAN SI DĚLAL PŘI VÝKONU FUNKCE PRESIDENTA, CO CHTĚL A NYNÍ SE V TOM POKRAČUJE

President Zeman během výkonu presidentské funkce natahoval Ústavu ČR až do krajnosti, často říkal, co se nehodí a dělal to, co se mu líbilo. Nebral si servítky a hovořil vulgárně, jak se mu zachtělo. Pourážel všechny možné občany – od novinářů (které by doporučil postřílet), přes děti ze zvláštních škol (odmítal jejich začleňování do základních škol), až po transgender lidi (ti mu jsou bytostně odporní).

Zeman byl neřízenou střelou. Byl nevyzpytatelný. Nikdo nemohl tušit, co, kde a při jaké příležitosti řekne. Abych byla upřímná, toho jsem se děsila celou dobu. Nebudu zapírat, že jsem se za svého presidenta mnohokrát styděla.

Zeman se obklopil lidmi, kteří ho v jeho názorech a postojích podporovali a hájili je. To, že je Zeman v nemocnici a celá Česká republika netuší, v jakém stavu se nachází, to vlastně odpovídá tomu, jak se Zeman choval i během výkonu funkce. Nevyzpytatelně, jako vždy. Vlastně se nejedná o nic nového. A lidé z jeho nejbližšího okolí mu v tom asistují tak, jako to dělávali vždycky.

Jen mě zaráží jedno. Já kdybych byla manželkou Miloše Zemana, nedovolila bych tuto trapnou komedii. Ať už se na to díváme jakkoliv, je to nedůstojné a ponižující. Nad tím, co se nyní děje okolo presidenta, se musí celá Evropa podivovat. Ano, je to diletantství a já se opět stydím.

Krásné podzimní dny a žádné další tutlání vám přeje vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Zdroje:

Článek Jana Menšíka, „Zemana převezli do nemocnice. Záběry ukazují, že je v bezvládném stavu“, 10. října 2021, server novinky.cz je dostupný zde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/z-lan-odjela-sanitka-v-doprovodu-limuzin-40374464

Článek Josefa Kopeckého, „Zemanovi jsou odporní lidé měnící pohlaví, chtěl by protest heterosexuálů“, 27. června 2021. server idnes.cz je dostupný zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-prezident-zmena-pohlavi-demonstrace-heterosexualu.A210627_145118_zlin-zpravy_kop

Prezidentova hospitalizace a dopady na povolební jednání: pohledy etika a ústavního právníka. 12. října 2021. Lenka Kabrhelová. Irozhlas.cz. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-prezident-zeman-zdravotni-stav-jan-winter-david-cerny_2110120600_cen

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 12.10.2021 16:26 | karma článku: 18,15 | přečteno: 515x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 20,52 | Přečteno: 512x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 6,00 | Přečteno: 84x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3914x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5543x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 787x | Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Keňané protestující proti daním zapálili parlament, vláda nasadí armádu

25. června 2024  16:30,  aktualizováno  20:03

Keňská vláda večer oznámila nasazení armády proti protestujícím, kteří demonstrují proti finanční...

Nezměrné Jakutsko počítá své padlé. A tiše sní o nezávislosti na Moskvě

25. června 2024

Premium Více než sedm set vojáků z Jakutska už padlo ve válce na Ukrajině. Jsou mezi nimi mobilizovaní,...

Hladomor na severu Gazy zatím není, uvedla OSN. Na jihu je situace horší

25. června 2024  19:53

Hladomor na severu Pásma Gazy podle dostupných informací zatím nevypukl, uvedly agentury OSN, které...

Hledání v Ďáblicích pokračuje. Ostatky hrdinů druhého odboje zatím nenašli

25. června 2024  19:29

V roce 1961 vyrazil Miroslav Kasáček poprvé na hřbitov do pražských do Ďáblic hledat místo, kde je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 626
  • Celková karma 22,20
  • Průměrná čtenost 3803x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->