Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Moje zkušenost s cestováním po Praze s Uberem

Cestování se společností Uber je pro mnoho lidí dostupné a příjemné. Když jsem potřebovala dopravit sebe a stolek z jedné části Prahy do druhé, zkusila jsem Uber. Hněv, zaryté mlčení, naštvanost a já na obtíž. To byla teda jízda!

Od kamarádky jsem slyšela na přepravní společnost Uber samou chválu. Užívala ji, když potřebovala a byla velmi spokojená. Já pravidelně jezdím v Praze metrem, tramvajemi a autobusy. Ale když jsem se dostala do situace, že jsem si zakoupila na Praze 13 ve Stodůlkách stolek a většina lidí, které znám byla na dovolené či neměla čas, nenapadalo mě, jak tuto situaci řešit.

Stolek na kávu ze 40. let XX. století je nádherný! Ovšem žádná dřevotříska (jak je to dnes obvyklé), ale kvalitní dřevo. Je pevně sestrojen, sešroubován a rozhodně není určen k tomu, aby se rozmontovával.

Tehdy mi kamarádka nabídla, že se o všechno postará. Spolehla jsem se na to, zavolala majiteli stolku a vydala se na cestu z pražských Vinohrad do Stodůlek.

Kamarádka s manželem mezitím usedli k počítači a jen mi zavolali, že Uber už je objednán a zaplacen. Udělalo mi radost, jak všechno vyřešili a zorganizovali. Pro mě osobně je každá služba příšerný stres! Důvod je prostý - každá společnost má jiné webové stránky, jiné formuláře, jiný vzhled, jiný systém atd.

U majitele jsem si vyzvedla stolek, zaplatila jej, a když majitel slyšel, že pro mě přijede Uber, vynesl stolek před dům a počkal se mnou na auto. Říkal, že to je skvělá služba a že ji občas využívá. Tvrdil, že pokud nevlastním auto, je tohle ideální řešení, jak dopravit stolek na adresu mého bydliště.

Tehdy jsem si pomyslela, že jsem se patrně měla seznámit s fungováním Uberu mnohem dříve! Všichni ho tak chválí! A ne tahat všechno na několikrát MHD v modrých taškách IKEA! Zvláště, když jsem se několikrát stěhovala, by se mi pomoc vážně hodila.

Když zabočilo do silnice krásné a čisté auto SUV, usmála jsem se. Majitel stolku si auto prohlédl a řekl: „To bude pro vás!“

Z auta vystoupil asi pětačtyřicetiletý řidič a dobrou češtinou se silným ruským (ukrajinským? těžko říct, kdo z nás tohle pozná?!) přízvukem se zeptal, zda jsem si ho objednala. Pozdravila jsem a s úsměvem přikývla. Pak jeho pohled padl na dřevěný stolek na kávu.

 • „Jestli chcete stěhovat tohle, musíte si objednat někoho jiného!“ řekl stroze.
 • „Je to problém?“ zeptala jsem se, protože jsem netušila, jak to chodí.
 • „Je, na stěhování velkých věcí, jako je stolek, si musíte objednat auto větší velikosti. Já vozím jenom lidi,“ řekl naštvaně řidič Uberu.
 • „Víte, já jsem si vás neobjednala, to zařídila kamarádka s manželem. Tak se vám omlouvám. Nevím, jak to u vás chodí. Vůbec jsem netušila, že tohle bude problém.“
 • „Tohle je problém a já vás jednoduše nevezmu.“

V tom se do našeho rozhovoru vložil původní majitel stolku.

 • „Proč byste tady mladou paní nemohl odvézt i se stolkem? Vždyť to pro vás není žádný problém! Já mám stejné auto a ten stolek jsem v něm přivezl až ze Šumavy. Takže se bez problému vejde i do toho vašeho!“
 • „Nevejde!“
 • „Ale vejde! Co by se nevešel? Jen musíte být trošku ochotnější!“ zvedl hlas původní majitel stolku, který byl mnohem starší.
 • „A můžete ho rozložit?“
 • „Stolek ze 40. let XX století? Zbláznil jste se?! Ten není rozkládací!“
 • „Pak se ale nevejde!“
 • „Ale vejde! Otevřete kufr a já vám s tím pomůžu!“ rozkázal původní majitel stolku a zamířil k autu.

Řidič Uberu otevřel auto a původní majitel stolku mu poradil, aby si posunul o trochu sedačku dopředu a věci v kufru v přepravce posunul k jedné straně. Pak se stolek bez problémů ocitl v autě.

Rozloučila jsem se s majitelem stolku a byla ráda, že jsem nezůstala na druhé straně Prahy se stolkem na ulici. Když jsem nasedla do auta vedle řidiče, zarytě mlčel a celou svou bytostí mi dával najevo, že je na mě naštvaný. Mlčky jsem se připoutala a po očku sledovala silnici. V autě panovala napjatá atmosféra.

Naštěstí potichu hrálo rádio, které tu nesnesitelnou atmosféru trochu zmírňovalo. Po dlouhém mlčení jsem se pokusila o přátelský rozhovor.

 • „Jak dlouho už jezdíte s Uberem?“ zeptala jsem se.
 • „Od té doby, co začal covid,“ řekl řidič.
 • „To je jistě zajímavá práce. Musíte potkat spoustu skvělých lidí,“ poznamenala jsem.
 • „Nesnáším to!“ procedil skrz zuby plný hněvu.

To mě dostalo! Do té doby jsem vnímala řidičovu naštvanost a hněv vůči mně, že mě veze, i když původně nechtěl a odmítal to. Teď mi však došlo, že on nemá rád vůbec tuhle činnost a nerad vozí cizí lidi ve svém autě! A kdyby zřejmě nemusel, nikdy by to nedělal! Nyní jsem se začala cítit velice trapně a na obtíž. Došlo mi, že se sice dostanu z bodu A do bodu B, kam potřebuji, ale za jakou cenu? Ten muž mě nenávidí!

Napadlo mě, že by možná bylo lepší mu navrhnout, aby okamžitě zastavil a vysadil mě u krajnice. Ale když jsem se na něj po očku podívala, byl tak naštvaný, že jsem nenalezla odvahu říct cokoliv dalšího, abych situaci ještě více nezhoršila.

Dál proběhla cesta, která trvala asi pětadvacet minut, v trapném mlčení, hněvu  a s naprosto neskrývaném dávání najevo, že jsem v jeho autě to poslední, co si tam přeje mít.

Byl to hrozný pocit! A pak jsem si vzpomněla, kdy jsem přesně tohle zažila naposledy. Bylo to zhruba před dvaceti lety, kdy se mnou můj tehdejší přítel hrál hru, kterou jsem sama pro sebe nazvala – Domysli si to!

Příteli často něco přeletělo přes nos. Musím přiznat, že to byl velice náladový člověk. A když měl dojem, že za cokoliv z jeho mizerné nálady mohu já, tak přesně takhle v autě během cest naštvaně mlčel. Když jsem se zeptala, co se stalo, odpověděl, že to přeci musím sama dobře vědět! Domysli si to! Byl to manipulátor velkého formátu! Fakt to uměl dobře. Člověk se v jeho přítomnosti cítil mizerně, trapně a na obtíž, přesně tak, jak to zamýšlel. A k tomu pokaždé to ohlušující manipulující ticho…

Když jsme konečně dorazili do ulice, kde bydlím, řidič vystoupil a mlčky vyndal stolek.

„Chcete s tím pomoct?“ zeptal se a bylo na něm vidět, že to není upřímné a ve skutečnosti mi pomoci nechce.

„Ne, děkuji. To už zvládnu. Nashledanou,“ rychle jsem se rozloučila.

Nesmírně se mi ulevilo, že už je ta trapná jízda za mnou a hlavně, že už s tímhle člověkem nemusím strávit ani o vteřinu déle.

Uvědomuji si, že myšlenka Uberu je skvělá a každý řidič společnosti je jiný. Ale moje zkušenost byla příšerná. Tohle bych už znovu zažít opravdu nechtěla.

Krásné zimní dny a bezproblémové stěhování čehokoliv vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Autor: Hana Rebeka Šiander | středa 17.1.2024 20:31 | karma článku: 32,70 | přečteno: 3786x
 • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,68 | Přečteno: 3847x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,16 | Přečteno: 5513x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 778x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 519x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Dvanáctero pro lepší život Pražanů

Po dvou letech v Praze jsem v šoku, jak moc se Pražené změnili. Z milých, ohleduplných a vstřícných lidí se stali hrubí a arogantní lidé. Největší změny vidím u dvacátníků a třicátníků. Copak jim nikdo neřekl o etiketě?

8.3.2024 v 1:04 | Karma: 19,12 | Přečteno: 958x | Diskuse| Společnost
 • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Oslavili nejdéle trvající manželství v Německu, dohromady jim je 200 let

18. května 2024  15:22

Manželský pár ze západního Německa oslavil 80. výročí svatby. Stal se tak nejdéle sezdaným párem v...

Gruzie je podbřišek Ruska. Ale hru o ni už částečně prohrálo, říká expert

18. května 2024  15:04

Podcast Gruzie se potácí mezi Ruskem a Západem. Parlament v úterý přijal zákon o zahraničním vlivu, který...

Střet vlaku s člověkem zastavil provoz na trati mezi Olomoucí a Prostějovem

18. května 2024  14:31,  aktualizováno  14:59

Na trati mezi Olomoucí a Prostějovem srazil po sobotním poledni vlak člověka. Provoz na trati mezi...

Střelec na Fica jde do vazby. Premiérův stav se lepší, převoz ještě není možný

18. května 2024  11:09,  aktualizováno  14:44

Slovenský premiér Robert Fico, kterého ve středu postřelil atentátník, je ve stabilizovaném, ale...

ING-FOREST s.r.o.
Taxátor

ING-FOREST s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 65 000 - 75 000 Kč

 • Počet článků 624
 • Celková karma 21,88
 • Průměrná čtenost 3856x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->