Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mají opravdu čeští muži rádi vychrtlé holky?

Ve společnosti dominuje ideál krásy ztělesněný vysokou až vychrtlou, krásně nalíčenou a smyslnou modelkou v šatech od předních módních návrhářů. To je ta, ke které se my, ženy, upínáme! A straně druhé dávají čeští muži přednost ženám, které jsou štíhlé, spíš plnoštíhlé, ženy plných tvarů… Kdo se v tom má vyznat? A jaká je pravda? Jak se na to dívám já, z pozice vychrtlé ženy? To najdete v mém blogu.

Kate Mosshttp://www.flickr.com/photos/abagab114/784023870/

Současné top modelky jako Heidi Klum, Karolína Kurková, Petra Němcová, Tyra Banks, Gisele Bündchen, Adriana Lim a Kate Moss jsou opravdu krásné. Obdivujeme jejich vysoké, štíhlé až vychrtlé postavy, krásný make-up, smyslné rty… Jak nádherně vypadají na fotografiích zahraničních časopisů, billboardech nebo v televizi. Ruku na srdce! Která z nás by si nepřála vypadat jako ony? Jsou ideálem krásy. Jak se ale utvářel tento vzor?

Stalo se to před 42 let. Tehdy se v roce 1966 stala Tváří roku Twiggy. Ale jak vypadala Twiggy, svým jménem Leslie Hornby, 16letá studentka? Při své výšce 168 cm, vážila 42 kilogramů. I když jako modelka pracovala jen pět let, zanechala v modelingu, v módě, ve stravování, v pojetí krásy a businessu nesmazatelnou stopu. V jednom časopise jsem se dočetla, že ona sama hodnotila vzhled slovy jako nenávist, odpor, vyzáblost… 

Neměla se ráda a přála si přibrat. Měla pro to zřejmě dva důvody. Nemohla přibrat a byla tak vychrtlá, že se mužům nelíbila. Na rande ji začali zvát až po letech, kdy přibrala.

I já jsem vyrůstala s tím, že být krásná a hubená je ideálem krásy. Dokonce moje matka i teta mě utvrzovaly v tom, že jsem „oplácaná“ a mám „tlusté nohy“… Vážila jsem 56 kilogramů, ale já i okolí mě vnímalo jako štíhlou. Ale pro dospívající dívku mají slova matky vždycky větší váhu…

Moje rozčarování přicházelo pomalu s postupným utvářením si postoje k sobě samé. Začala jsem chápat, že mužské pojetí krásy ženy je odlišné od toho, jak krásu vnímá žena. Na jedné straně ve společnosti dominuje ideál krásky, která je vysoká a vychrtlá (to je ta nádherná) a na druhé straně jsou muži a jim se ve většině případů líbí ženy plnoštíhlé s plnými tvary (to jsou ty, které samy sebe považují za ne tak pěkné).  Pojďte se společně se mnou, podívat, jak se žije mě, hubené holce.

VZHLED.Jsem vysoká 173 cm a vážím 51 kg. Lidé mě vnímají od vychrtlé, po hubenou až k štíhlé. Jeden můj kamarád moji postavu popisuje slovy: „Jsi dobrý věšák na šaty!“

VELIKOSTI OBLEČENÍ. Oblečení nosím ve velikosti 36. Ale halenky, trička či pulovry v čísle 34 (čili S, SX). Ale raději SX, které mi padne lépe. Tyto velikosti ale nejsou všude k dostání. Někdy si vyberu i v dětském oddělení.

OBCHODY S MÓDOU PRO HUBENÉ. Tak ty nenaleznete! Obchody pro děti, muže, ženy, těhotné i nadměrné velikosti, ale oblečení pro hubené ne. Velikost 36 se sehnat dá, 34 jen občas. Někde se nevyrábí. Často si koupím oblečení ve velikosti 36 a doma si ho upravím.

SPODNÍ PRÁDLO. Nechci přímo prozrazovat velikosti svých vnad, ale snad pro vaši představivost postačí, když napíši, že k mé postavě jsou také úměrné i jiné proporce. Vím minimálně o čtyřech značkách spodního prádla, které moji velikost nevyrábějí. Než si vyberu, stojí to hodně trpělivosti, času a běhání po obchodech.

BOTY. Jestliže je někdo vysoký a hubený, pak je přirozené, že jeho noha bude úzká. Většina dámských bot je vyrobena pro normální ženy. Opět problém.

STRESY, PROBLÉMY, NEMOCI.Když prožívám těžké období stresů nebo jsem nemocná, nepřibývám jako některé ženy. Ale naopak, hubnu. Otázkou je, z čeho mám hubnout, když nemám rezervy?

SÍLA A ENERGIE. Ano, s podváhou se dá žít a velmi dobře. Ale bez pravidelného přísunu živočišných bílkovin a sacharidů mi síly rychle ubývají. Pokud plánuji delší výlet, party do noci nebo stěhování, musím počítat s tím, že se musím nejen dobře vyspat, ale také pořádně najíst.

ZIMA A CHLAD. Musím být neustále připravená na to, že mi je více zima než ostatním lidem. Mám méně podkožního tuku. Zatímco plnoštíhlí lidé nosí trička a šortky, já už musím mít jeany, tričko a svetr. Pokud se změní teplota, teplo si neudržím a brzy mi drkotají zuby.

LÉKAŘI. Při prvním setkání se mě lékaři ptají na váhu a výšku a počítají body index. Když zjistí, že mám podváhu, ptají se mě kolikrát denně jím, jaké množství potravy a zda nevynechávám maso.

MENTÁLNÍ ANOREXIE A BULIMIE. Lékaři, ke kterým chodím pravidelně, už vědí, že mentální anorexii ani bulimii nemám. Ale jedno vyšetření na metabolismus jsem podstoupila. Jeden lékař chtěl mít jistotu.

NARÁŽKY. Nemám ráda narážky typu, že jím jen zeleninu a ovoce, že určitě nejím žádné maso, jsem živa z vody a ze vzduchu či že mám tasemnici…

Za svůj životě jsem se setkala s mnoha lidmi, jak s muži, tak s ženami. Muži mě už při prvním setkání řeknou, že bych měla přibrat. Sice to říkají jakoby jen tak mezi řečí a s úsměvem na tváři, ale faktem zůstává, že kdybych měla o pár kilo navíc, líbila bych se jim víc. Za 30 let mého života ocenilo mou hubenou postavu asi deset mužů.

U žen je to jiné. Např. při nakupování, na toaletě, v restauraci, v zaměstnání nebo na party nad švédským stolem, ženy často na mou adresu poznamenají: Vy se máte, že si můžete dát k jídlu všechno, co chcete; Vy asi nemáte problém, že přibere jedno kilo po jednom zákusku?; Máte postavu jako modelka!; Přála bych si vypadat jako Vy…

Jde o ženy, které bych popsala jako nádherné ženy, které mají štíhlé nebo plnoštíhlé postavy s krásným poprsím a pěkným zadečkem. Ony samy ale nevnímají, že jsou krásné. Tyto ženy vnímají, že nejsou jako modelky z módních časopisů! A když vidí mě, myslí si, že jsem ideálu krásy mnohem blíž než ony a tajně mi závidí.

Ve Spojených Státech byla provedena studie o tom, jak ženy vnímají samy sebe. Testování se zúčastnilo 33 000 žen od 18 do 35 let. Výsledky studie byly přímo šokující! Celé 2/3 žen se ohodnotily jako tlusté. Ačkoliv 25% z nich mělo opravdu nadváhu. Ale celých 45% žen, které vnímaly samy sebe jako tlusté, byly ve skutečnosti podvyživené. Stejný průzkum v České republice ukázal, že se 25% žen považuje za tlusté, i když ve skutečnosti takové nejsou. 

Co napsat závěrem? Nestěžuji si na to, že jsem vysoká a hubená, ale z vlastní zkušenosti vím, že být hubená není jednoduché a má to své stinné stránky, o kterých mnozí ani netuší. Musím konstatovat, že většina mužské populace českého národa by dalo přednost před vychrtlou modelkou plnoštíhlé ženě. Twiggy, která byla ideálem krásy, stanovila ženám hodně vysoké mety, ale české plnoštíhlé ženy jich dosahovat nemusí! Mužům se totiž líbí…  

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 28.7.2008 19:13 | karma článku: 43,67 | přečteno: 33281x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 23,33 | Přečteno: 663x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 7,99 | Přečteno: 129x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3933x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5556x | Diskuse | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 788x | Společnost
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Tajný Orbánův dopis lídrům EU: popsal Putinovo překvapení i pohled na válku

9. července 2024  16:18,  aktualizováno  19:36

Maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem poslal špičkám EU...

Koaliční poslanci podpořili růst poplatku pro Českou televizi na 150 korun

12. července 2024  6:09,  aktualizováno  13:24

Přímý přenos Vládní poslanci přes odpor opozice v prvním čtení podpořili návrh na zvýšení poplatku pro Českou...

Rusko v září zablokuje YouTube. Může za to Google, ne my, hlásí Kreml

12. července 2024  13:13

Po Facebooku a Instagramu Rusové zřejmě přijdou i o YouTube. Od pátku začali ruští uživatelé...

Zostudila mě před celou vesnicí, tvrdí muž souzený za pobodání manželky

12. července 2024  13:10

Pokus o vraždu v rumunském milostném trojúhelníku na ubytovně na Chebsku začal rozplétat Krajský...

Peskov odmítl obvinění, že Rusko plánovalo zavraždit šéfa německé zbrojovky

12. července 2024  13:02

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v pátek odmítl obvinění, že Rusko plánovalo vraždu ředitele německého...

  • Počet článků 626
  • Celková karma 29,11
  • Průměrná čtenost 3804x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->