Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak zrušit profil na Facebooku

Po dlouhých sedmi letech jsem dospěla k závěru, že svůj profil na sociální síti Facebook zruším. Kam se obrátit? Jaké jsou možnosti? Jak to probíhá? Jak dlouho? Co všechno byste měli vědět?

Tento blog je podrobným textem, který zaznamenává moji osobní zkušenost. Jestliže uvažujete o odchodu z Facebooku, pak by pro vás mohl být tento text zajímavý.

ZALOŽIT PROFIL JE JEDNODUCHÉ, TĚŽŠÍ JE ZRUŠENÍ

Profil jsem si na Facebooku založila v roce 2008. Tehdy jsem potřebovala e-mailovou adresu a zvolené heslo, bylo to celkem jednoduché.

Pokud by vás zajímalo, co mě vedlo k přidání se k Facebooku, pozitiva i jeho negativa, případně, jaké důvody mě vedly ke zrušení, pak si přečtěte můj blog – CO MI FACEBOOK DAL A VZAL - http://siander.blog.idnes.cz/c/476249/co-mi-facebook-dal-a-vzal.html

Nastavení uživatelského profilu bylo jednoduché, přehledné a mě jako uživatelce poskytovalo to, co jsem potřebovala.

S přibývajícími uživateli po celém světě se začalo všechno zdokonalovat a domýšlet do naprostých detailů. Původní jednoduché nastavení Facebooku se postupně rozšířilo na dalších, asi sedm, nabídek, které obsahovaly další podnabídky a ty zase další. Bylo pro mě snadné se v nabídkách ztratit.

VYMAKANÁ NÁPOVĚDA

Jestliže jsem si nevěděla rady, byla k dispozici vymakaná nápověda. Ovšem i ta byla detailně propracovaná takovým způsobem, že než jsem se k něčemu dobrala/dočetla, zabralo mi to hodně času. Často jsem se spokojila s tím, že jsem pomoc prostě nenašla.

Několikrát jsem hledala kontakt na nějaký helpdesk, ale když jsem tam napsala, nikdo mi neodpověděl. Jako obyčejný uživatel počítačových programů, a ne specialista kovaný v IT, jsem si tedy kladla otázku, jestli budu vůbec schopna najít radu, jak zrušit profil.

Vydala jsem se tedy do nápovědy, kde jsem našla dvě varianty: JAK DEAKTIVOVAT ÚČET a JAK ZRUŠIT ÚČET. To jsem našla celkem snadno, zabralo mi to pár vteřin.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DEAKTIVACÍ A ZRUŠENÍM ÚČTU?

Zrušení Facebooku znamená definitivní odříznutí se od sociální sítě a návrat zpět už nikdy nebude možný. Nikdy se už nepřihlásíte. Váš profil s vaším jménem bude definitivně zrušen.

Zrušením profilu na Facebooku jste informováni, že přijdete o své přátele, možnost veřejně šířit fotografie, videa a rozšiřovat své sociální sítě. Dozvíte se něco v tom smyslu, že je škoda, že opouštíte Facebook a že byste si to měli zcela jistě rozmyslet.

Proto Facebook nabídne mírnější variantu, deaktivaci účtu na Facebooku. To je z hlediska Facebooku preferovaná nabídka. Jedná se o dočasné pozastavení vašeho profilu s pootevřenými dvířky, abyste se mohli časem vrátit.

Já jsem se rozhodla pro zrušení Facebooku jednou provždy. Když jsem tuto volbu potvrdila, dozvěděla jsem se, že to bude opravdu velká škoda a znovu se mě zeptali, zda jsem své rozhodnutí důkladně uvážila. A znovu… Přijdete o přátele, fotografie, videa, nebudete moci se už nikdy vrátit.

ZRUŠENÍ ÚČTU ZA 90 DNŮ? ŽERT?

Potvrdila jsem volbu a byla jsem informována, že definitivní zrušení mého účtu bude trvat až 90 dnů. To mě překvapilo! Nenechala jsem se tím zastrašit a potvrdila jsem znovu volbu, že to beru na vědomí a trvám si na svém. Poté jsem byla požádána o zadání hesla.

Následoval malý test spočívající v tom, že ze skupiny dvaceti fotografií zvířat potvrdíte jen jeden druh, v mém případě to byly psi. Vizuální test jsem zdárně složila a dozvěděla jsem se už mnohem příznivější zprávu – můj profil bude zrušen do čtrnácti dnů! Tak vida! To si pospíšili, pomyslela jsem si.

Dále jsem se dozvěděla, že i nadále během těchto dvou týdnů se mohu kdykoliv přihlásit ke svému profilu a mohu jej spravovat a komunikovat.

Přihlásila jsem se třikrát, a byť jsem zadala správné přihlašovací jméno a heslo, nikdy jsem se už ke svému účtu nedostala. Skončila jsem na jakémsi rozhraní, kde jsem si mohla pasivně prohlížet profily svých facebookových přátel, ale nemohla jsem vyvíjet žádné aktivity.

O to více jsem byla ráda, že jsem celý týden předtím věnovala mazání veškerých svých příspěvků, videí a alb fotografií. Říkala jsem si, že je dobré odejít a mít po sobě uklizeno (byť si nedělám iluze, že cokoliv člověk jednou někam v internetovém/facebookovém světě napsal, tak je to někde uloženo).

Ke konečnému zrušení Facebooku došlo v mém případě za 13 dnů. Zjistíte to snadno, přihlásíte se a jste informováni, že máte nesprávný email (i když máte správný) a také, že tento e-mail nepatří k žádnému účtu. Co že se to stalo? Dosáhli jste svého! Váš účet na Facebooku byl navždy zrušen.

Příjemné dny vám přeje Vaše bloggerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie, linky a zdroje:

https://cs-cz.facebook.com/notes/potraviny-na-pran%C3%BD%C5%99i/pravidla-komunikace-na-profilu/4629849371383

www.google.cz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Facebook

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 14.9.2015 17:37 | karma článku: 23,07 | přečteno: 1578x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 5,32 | Přečteno: 66x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3884x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5535x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 785x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 520x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Žhářství, agrese, vyhrožování rodině. Úředníci se bojí, lidé na ně útočí

24. června 2024

Premium Mají dohlížet na to, aby děti vyrůstaly v co nejbezpečnějším a nejlaskavějším prostředí,...

USA zaspaly. Čínská přístavní strategie funguje, přebírá si přístav v Peru

24. června 2024

Premium Klidné jihoamerické městečko se za čínské peníze brzy promění v obří přístav, který změní...

Útok na Krymu zranil na 150 lidí. Rusové kvůli dodávkám střel viní USA

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  23:14

Sledujeme online Ukrajina v neděli na území okupované Ruskem vyslala desítky bezpilotních letounů. V Sevastopolu na...

Neznámí útočníci stříleli v Rusku, cílem byla synagoga, kostel a policejní post

23. června 2024  18:55,  aktualizováno  22:58

Ve městě Derbent v ruském Dagestánu skončila aktivní fáze protiteroristické operace, píše...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 625
  • Celková karma 22,61
  • Průměrná čtenost 3808x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->