Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co to s těma klukama je? Proč jsou tak strašně hubení?

Poslední roky všude potkávám mladé kluky, kteří jsou strašně hubení. Tělo mají kost a kůži, žádné svaly. Jsou menší a mohou vážit kolem 50 kilogramů i s oblečením. Nemohu se zbavit dojmu, že je něco špatně. Anebo jde o nový trend?

VYHUBLÍ KLUCI JAKO NOVÝ TREND MUŽE?

Poslední roky, řekněme tak deset let zpět, ať se vydám kamkoliv, potkávám strašně hubené kluky. Jsou všude, na ulicích, obchodních centrech, restauracích, úřadech, kinech… Je jim tak od dvanácti do dvaceti, ale možná i víc, to lze těžko u tak hubených postav říct.

Někdy jsou sami, jindy jdou ruku v ruce s přítelkyní, nebo jsou s partou. V takovém případě je těch hubených kluků v partě několik. Když jde takový vyhublý kluk s přítelkyní, tak je ona v každém případě na všech místech svého těla širší než on.

Vypadají na první pohled divně… Nemocně… Prostě ne jako normální kluci… Je to až děsivé!

Pokud stále nevíte, co mám na mysli, tak jako pěkný příklad poslouží mladý německý filmový a televizní herec Nico Liersch. Viděla jsem ho již v několika filmech, ale velmi krásně exceloval v roli Rudyho ve filmu „Zlodějka knih“.  Dnes je mu sedmnáct let.

Nico Liersch

SOUČASNÁ MÓDA MLADÝCH JEŠTĚ VÍCE ZVÝRAZŇUJE NEDOSTATKY

Na současné módě, kde se nemohu ubránit dojmu, že jejím cílem je zvýraznit nedostatky a vyzdvihnout je (ne je zakrýt, jak o to původně šlo) je z mého pohledu vážně šílené, že právě tito hubení kluci nosí tak neuvěřitelně těsné džíny (vypadající skoro jako džegíny!), které naprosto jednoznačně ukazují jejich postavu v pravém světle.

Aby toho nebylo málo, tak tito kluci nosí obvykle černé barvy úzkých džínů. A jak známo, černá barva vám může opticky ubrat dvě i tři kila… Takže nohy těchto vyhublých kluků působí jako hůlky. Možná spíš hůlčičky (ačkoliv si nepotrpím na zdrobněliny, mám vůči nim averzi, v tomto případě to však přesně vystihuje podstatu věci).

Těsné kalhoty jim však přes zadek plandají. Jako kdyby se počítalo s tím, že tam prostě budou hýžďové svaly, ale ty jim prostě chybí a je tam spousta volného materiálu navíc.

Většinou jsou tito vyhublí kluci také docela malého vzrůstu. Řekněme tak 150 či 160 cm (Nico Liersch je výjimkou, ten má 170 cm).

A to si ještě samozřejmě obují ploché tenisky, které jim nijak nepomůžou.

Vrcholem koruny „vzhledu vyhublého kluka“ je obrovská mikina (ze které trčí hubené „hůlky“) a nyní, v zimě, velká bunda michelinského typu (péřová prošívaná bunda) v délce do půli stehen, která hubenou postavu ještě opticky zeštíhlí a prodlouží.   

JAK BY MĚL SI TAK VYPADAT MUŽ?

Samozřejmě že moje maličkost neudává žádný tón společnosti, jak by měl správný muž vypadat a každá dívka či žena je jiná a má jiný vkus. Nicméně se pokusím držet v obecné rovině a dovolím si používat mozek.

Jestliže si kladu otázku, jak by měl muž vypadat, tak mě jako ženu první napadne, že by měl být vysoký, štíhlý či dokonce statný. To, že muž dobře vypadá, pro mě podle „selského“ rozumu znamená, že dává jistou záruku, že bude zdravý a silný.

Prostě muž, u kterého budu mít jako žena jistotu, že se o něj mohu opřít v těžkých chvílích a že se na něj mohu spolehnout, že se mě zastane a ochrání mě v případě hrozícího nebezpečí. Anebo ryze prakticky, že když půjde doma o nějakou těžší práci, například vymalovat, přestěhovat nábytek, nebo na zahrádce porazit strom a naštípat dříví, že tuto práci, jak se říkalo postaru, jednoduše „zastane“.

Pro mě osobně je důležité, aby měl muž, a teď se omlouvám všem, které urazím svou upřímností a drsným výrazivem, prostě „koule“. Co tím myslím? Aby to nebyl muž, který by si ve skutečnosti přál být ženou! Aby to nebyla žena, která se nechala předělat na muže. Případně „to“, které se ještě nerozhodlo, čím vlastně bude – mužem či ženou? Anebo snad obojím? Transvestitou? Který je ve dne mužem, protože se tak narodil, ale v noci žije jako žena, protože ho uspokojuje převlékání se do šatů opačného pohlaví?

Ráda bych zdůraznila, že mi nejde o nijak vymakaného chlapa, který tráví veškerý volný čas na strojích ve fitku či posilovně, předvádí se doma před zrcadlem a všem kolem se chlubí vypracovaným svalstvem. Ne, to si myslím, že také není normální. Ale prostě nějaký ten sval by muž mít měl.

JSOU TI HUBENÍ KLUCI NEMOCNÍ?

Ale když se podívám na současné mladíky, tak snad žádné svalstvo nemají. Jsou kost a kůže. Jako kdyby snad ani nedostávali najíst. Kladu si otázku: Jak je to možné? Jsou ti kluci nemocní? Drží dietu? Jsou to vegetariáni? Nebo je to tím, že nemají žádný pohyb a tráví volný čas u počítače, tabletů, mobilů a televizními obrazovkami a prostě jenom zabíjejí čas a vegetují?

Jestliže vidím nějakého takového mladého hubeného kluka s jeho přítelkyní, tak ona může mít kolem 60 až 65 kilogramů, ale on může mít tak kolem 50 kilogramů.

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenacházím uplatnění pro takové mladé hubené muže. K čemu takoví kluci jsou? Fyzickou práci vykonávat nebudou moci, protože by to nevydrželi, dlouhou pracovní dobu (např. 10 či 12 hodin) nezvládnou, na nočních směnách by nejspíš zkolabovali, jakákoliv těžší práce v domácnosti či na zahradě je vyloučena, protože na to nebudou mít svaly. Snad jedině doufat, že se takoví mladí kluci jednoho dne uplatní třeba v IT či ve vědě, kde budou pracovat hlavou a nebudou potřebovat nic, co by je zcela fyzicky odrovnalo.

Ale při množství, kolik těchto vyhublých mladíků denně potkávám, mě napadá, že to nemůže být náhoda. Skoro se mi zdá jako by šlo o nějaký nový trend, jak by měl současný mladý kluk vypadat. A doufám, že se o tom někde dočtu. Ale zatím jsem na žádný odborný článek ještě nenarazila…

Krásné podzimní dny Vám přeje Vaše blogerka Hana Rebeka Šiander

Fotografie:

Fotografie Nico Liersche je dostupná na google.cz v obrázcích.

Autor: Hana Rebeka Šiander | úterý 28.11.2017 18:18 | karma článku: 34,84 | přečteno: 8070x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

24.6.2024 v 12:00 | Karma: 20,52 | Přečteno: 512x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 6,00 | Přečteno: 84x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3914x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5543x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 787x | Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Keňané protestující proti daním zapálili parlament, deset lidí zemřelo

25. června 2024  16:30,  aktualizováno  19:56

Keňská vláda večer oznámila nasazení armády proti protestujícím, kteří demonstrují proti finanční...

Hladomor na severu zatím Gazy nevypukl, zjistila OSN. Na jihu je to horší

25. června 2024  19:53

Hladomor na severu Pásma Gazy podle dostupných informací zatím nevypukl, uvedly agentury OSN, které...

Hledání v Ďáblicích pokračuje. Ostatky hrdinů druhého odboje zatím nenašli

25. června 2024  19:29

V roce 1961 vyrazil Miroslav Kasáček poprvé na hřbitov do pražských do Ďáblic hledat místo, kde je...

Až vývoj rozpočtu určí výši přidání lidem ve veřejném sektoru, řekl Jurečka

25. června 2024  6:30,  aktualizováno  19:15

Po roztržce mezi vládou a odbory, po níž odboráři na vládě práskli dveřmi, se ve Sněmovně sešlo...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 626
  • Celková karma 22,19
  • Průměrná čtenost 3803x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->