Co se skrývá za evropskou integrací? – 6. díl

Brian White stále seděl ve svém křesle a upřeně se díval na fotografie, které před pár okamžiky vyndal ze žluté obálky od messengera. Přemýšlel, jak rychle se všechno odehrálo. Kdo by si pomyslel – jak rychle se může během chvilky

KDO JE KDO - Brian White - pětapadesátiletý šéfredaktor vede The European Daily. Pod jeho vedením vychází jeden z největších deníků ve Velké Británii posledních sedm let. Obtloustlý, ale zároveň srdnatý šéfredaktor zasvětil svůj život práci v redakcích papírových novin. Stojí si za svými názory a totéž očekává od svých podřízených. Redaktorům nechává volnou ruku jak jen je to možné, pokud ovšem odvádí dobrou práci. Je třicet let šťastně ženatý s milovanou Elaine, se kterou má děti Charlese a Sarah.

Byla to tak dobře naplánovaná akce, důmyslný plán, dobře nastražená past... jak ho zkompromitovat, mít ho v hrsti. A on se nechal nachytat! Jako malý kluk, kterého nachytali na švestkách!

Za pár minut začínala ranní porada k zítřejšímu vydání deníku The European Daily. Musel se připravit... Rychlými pohyby shrnul fotografie na hromadu, vložil je zpátky do obálky, došel ke svému malému sejfu v kanceláři. Odemkl a kompromitující materiály tam uložil a pečlivě za sebou sejf zamkl.

Snažil se nemyslet na to, co se událo a jak ho Schneider držel „pod krkem" a vyhrožoval mu, že fotky pošle jeho manželce i dětem... Ale ani uklizení fotek z pracovního stolu v kanceláři nemohlo vyřešit problém, do kterého se teď dostal.

KDO JE KDO - Günter Schneider - sedmdesátiletý muž, tajný člen vnější skupiny Bildenberg, jeden z tzv. Dvanáctky. Žije převážně v Německu.

Jeden okamžik rádoby chvilkového štěstí, který začal jako nezávazný flirt na večírku a skončil zřejmě nocí plnou vášně, na kterou si téměř nepamatoval, mohl teď zničit všechno, čeho si ve svém životě vážil. Jeho dobré jméno, pověst, šťastné manželství s Elaine a pošpinit jeho děti. O kariéře šéfredaktora v deníku ani nemluvě.

Jedno ale bylo jasné už v tuto chvíli. Jeho žena Elaine neměla o ničem ani zdání. Vážil si ji a miloval a v manželství, které spolu sdíleli už třicet let, byl šťastný. I když se prozatím nemusel obávat, že by se někdo o něčem dozvěděl, nevěděl kolik podobných fotografií koluje po světě a válí se v šuplících členů Bildenbergu.

Rozhodl se proto, že se k aférce postaví čelem a svěří se vším manželce a dětem. Bude to těžké, ale vydírat se nenechá. Věděl, že s Elaine má pevný vztah a mohl jí věřit. Doufal, že u ní najde pochopení.

Ale co s Jane? Měl k ní důvěru od první chvíle, kdy ji uviděl sedět naproti sobě v kanceláři při prvním pohovoru, kdy za ním přišla a žádala ho o práci v deníku. Od té doby uplynulo už mnoho let a on věděl, že se v ní nezklamal.

KDO JE KDO - Jane Spencer - jednatřicetiletá novinářka, která několik let pracuje především pro The European Daily. Deník vychází ve Velké Británii. Ve volném čase občas přispívá také do dalších médií. Vystudovala žurnalistiku na univerzitě. Věří, že novinařina není zaměstnání, ale celoživotní poslání, kterému musí dobrý novinář přinášet oběti. Jane je rozvedená a bezdětná.

Byla pracovitá, měla dobré nápady a deníku přinášela témata, které jim ostatní deníky jen záviděly. Byla součástí kolektivu a ostatní redaktoři ji měli rádi.

Několik posledních let pracovala sama nebo ve spolupráci s ostatními redaktory z jiných deníků. Protože však stála psala o událostech, které byly zajímavé a čtenost deníku se stabilně díky Jane držela poměrně vysoko, nemohl ji bránit.

Naopak, snažil se jí vyhovět, aby mohla více času trávit mimo redakci. Věděl, že se na ni může spolehnout a Jane dodrží slovo a pošle svůj článek v dohodnutý termín uzávěrky, i kdyby byla na druhé straně světa.

Briana trápilo, že ji obětoval. Snažil se uchlácholit své svědomí chabou odpovědí sám sobě: To by přece na mém místě udělal každý! Bylo to rozhodnutí - buď já nebo ona! On se rozhodl zachránit sebe a ji vyhodit. Po poradě ji zavolá do Bruselu a domluví se s ní, aby co nejdříve přijela do Londýna. Čím dřív ji všechno otevřeně poví, tím líp.

Brian si vzal diář s kontakty a hledal telefonní čísla na kolegy z ostatních deníků, se kterými se znal už celé roky. Chtěl je požádat, zda by Jane nemohla pracovat pro ně...

Pokračování příště...

O ČEM JE ROMÁN NA POKRAČOVÁNÍ - CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ?

Román o Evropské unii se odehrává v blízké budoucnosti na podzim roku 2039. Poslední evropská země EU Albánie, se stane její součástí a tak bude završena evropská integrace, na kterou celá Evropa čekala několik desetiletí. Prezidentem EU je zvolen James D. Ganley. Reportéři Jane Spencer a David Owen zjistí, že integrace 47 zemí do jednoho evropského superstátu byla iniciována a účelně řízena někým, kdo celou dobu stojí v pozadí...

KDY VYJDOU DALŠÍ DÍLY?

Román na pokračování CO SE SKRÝVÁ ZA EVROPSKOU INTEGRACÍ vychází (3x týdně), pravidelně v pondělí, středy a pátky po 9 hodině ranní. Všechny díly najdete na tomto blogu. Bude u něj tato ikonka staré knihy s brýlemi.

Obrázky:

http://www.flickr.com

Autor: Hana Rebeka Šiander | pondělí 16.11.2009 12:00 | karma článku: 12,10 | přečteno: 1139x
  • Další články autora

Hana Rebeka Šiander

Moje 90letá přítelkyně

Člověk nikdy netuší, koho potká. A tak se mi poštěstilo, že jsem po přestěhování narazila na báječnou sousedku. Muži, vzdělání, knihy, filmy, hudba, móda, dějiny... V tom všem si skvěle rozumíme a nezáleží na věku.

30.5.2024 v 14:33 | Karma: 4,40 | Přečteno: 59x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Jak ztratit kamarádku snadno a rychle díky sociálním sítím

Víc jak rok jsem se těšila z krásného přátelství. Pak jsem kamarádce poukázala na chybu v jejím životě, díky které trpěla. Následovalo ukončení vztahu. Jak negativně ovlivňují sociální sítě naše vztahy?

27.4.2024 v 12:06 | Karma: 25,81 | Přečteno: 3875x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč mě přestalo bavit nakupování oblečení

Ačkoliv se obchodní řetězce dušují, že se zaměřují na ochranu přírody, šetrnost a udržitelnost, nic není vzdálenější realitě. Nekvalitní oblečení stěží přežije dva roky, nemá styl, ale zato je z mizerných materiálů.

25.4.2024 v 21:55 | Karma: 38,19 | Přečteno: 5528x | Diskuse| Společnost

Hana Rebeka Šiander

Tuberkulóza, záškrt, černý kašel a jiné pohromy

Poslední roky, kdy už některá očkování nejsou povinná, nebo byly vyvinuty slabší vakcíny, je možné onemocnět záškrtem, tuberkulózou a černým kašlem. Už jste se s nimi setkali? Jaké jsou příznaky? Kolik je v ČR nemocných?

11.4.2024 v 19:18 | Karma: 15,08 | Přečteno: 783x | Společnost

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Přetížení“ od Arthura Haileyho

Napínavý román „Přetížení“ z pera Arthura Haileyho dává nahlédnout do zákulisí plynárenských a elektrárenských společností. Řeší otázku globálního oteplování, nedostatku vody, letních veder, čím dál větší spotřeby plynu a energie.

9.4.2024 v 19:06 | Karma: 11,37 | Přečteno: 520x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

USA tvrdí, že zničily sedm radarů Húsíů umožňujících zaměřovat lodě

15. června 2024  7:10

Americká armáda za posledních 24 hodin zničila v Jemenu sedm radarů Húsíů. Radary jim umožňovaly...

Ramaphosa byl opět zvolen prezidentem JAR, země se potýká s velkými nerovnostmi

15. června 2024  6:58

Cyril Ramaphosa byl v pátek zvolen prezidentem Jihoafrické republiky na druhé funkční období. Při...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

  • Počet článků 625
  • Celková karma 22,61
  • Průměrná čtenost 3808x
Narodila jsem se v roce 1979 v Hradci Králové. Baví mě studovat a vzdělávat se, a tak jsem vyučená švadlena a kuchařka, ale i sociální pracovnice. Vystudovala jsem theologii. Jsem absolventkou Policejní akademie PČR.

Během svého života jsem se věnovala mnoha povoláním. Pracovala jsem v McDonald´s, byla jsem asistentkou ve vzdělávací společnosti, realitní makléřkou i státní úřednicí na Ministerstvu obrany ČR.

Nejvíce mě zaujala práce v médiích (rádio, TV, noviny) a objevila jsem, že mě baví psát. Pracovala jsem jako novinářka v oblasti V.I.P. a politiky.

Píši recenze pro Palmknihy.cz. Jsem blogerka, spisovatelka a recenzentka knih a filmů.

V únoru 2012 mi vyšel můj první román pro ženy, kniha BRIGITA. V prosinci 2012 se objevila na světě druhá kniha HEDVIKA. V roce 2020 jsem napsala nový ženský román, který se jmenuje MARIANNE a hledám nakladatele, abych mohla knihu vydat. A pracuji na dalších knihách.

Najdete mě také na MÉM WEBU: http://siander.cz

Můžete mi napsat na E-MAIL: siander@siander.cz

Počet návštěv podle TOP listu:

');
//-->