Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

V dnešní hyperkorektní době obstojí jen malý, opatrný spiderman.

Zatímco Breivik za vraždu 77  lidí dostal 21 let, postrach oscarových hereček, filmový producent Weinstein, za sexuální nátlak "vyfásl"  23 let. V brzké době obstojí jen nadmíru opatrný malý spiderman a to ne vždycky.

Jestli si někdo myslel, že pandemie, globální sucho nebo velká hospodářská krize odsune novodobý gender na vedlejší kolej, tak se šeredně mýlil. Vždyť pohořel i od Boha neomylností obdařený papež František, který označil genderovou teorii za démonickou a za hřích proti stvoření. I kdyby na chleba nebylo a obchody by zůstaly vymetené, hlavně, že nás nebudou obsluhovat prodavači a prodavačky, ale prodávající. To je, oč tu běží. Pro vtipálky jsou všechny ty hyperkorektní manuály, jak potlačit to, co nám pánbíček mezi naše nohy nadělil, naivními nahrávkami na smeč, ale brzy i jim zmrzne úsměv na rtech. Stačí si připomenout, že zatímco masový vrah Anders Breivik, který postřílel a vyhodil do vzduchu celkem 77 mladých lidí, dostal dvacet jedna let ve věznici vybavené jako tříhvězdičkový hotel, postrach oscarových hereček, filmový producent Harvey Weinstein, vyfásl za znásilnění a sexuální nátlak dvou osob/vyjádřeno genderově neutrálně/ dvacet tři let. Do jednací síně byl přivezen na invalidním vozíku, přesto v poutech, se srdeční chorobou a v důsledku zhoršené cukrovky fakticky slepý. Abych zbytečně nevyvolal nežádoucí pocity lítosti k postižené osobě, v souladu s manuálem vypracovaným zástupkyní ombudsmana tedy korektně řečeno: Weinstein,vykazující známky somatického postižení, se dostavil do soudní síně jako osoba pohybující se na vozíku. 

Tady končí legrace. Vždyť i v minulosti se mnohokrát stalo, že to, co se zprvu zdálo jako směšné a proti zdravému selskému rozumu, se za pár let změnilo v nepřekročitelnou normu. Momentálně to vypadá tak, že nastávající změny postihnou muže a to hlavně ty muže, kteří se dnes ještě stále hřejí na výsluní dívčího a ženského obdivu. Kdo však ví, zda-li změna genderového klimatu je nepošle do propadliště evoluce. Přinejmenším budou ohroženi ti z nich, kteří se zavčas nedokázali přizpůsobit novým podmínkám. Nemá proto smysl, abych se přidal k zástupu kritiků anebo si z hlasatelů genderových teorií dělal legraci. Jednak nechci zbytečně padnout na spěšně postavené barikádě a jednak chci najít nějaké východisko, jak z toho všeho ven. Hyperkorektní epocha, která nás v brzké budoucnosti čeká, postihne především muže, ale nepřímo i ženy. Muži se zákonitě ocitnou ve stejné situaci, jako nedobře technicky vybavení ženisté v minovém poli plném skrytých nástrah. Všechny maskulinní výhody se pro ně stanou nevýhodou. Větší váha a síla jim nedovolí projít úsekem, který by naopak drobný astenik s hbitými prstíky zvládl. Typ bojovníka MMA se v nové době stane snadnou kořistí oplývající kvalitním masem. Naopak typ opatrného rozvážlivce s kalhoty jištěnými kšandy i řemenem zároveň, budujícího po celý život ústupové cestičky a záložní úkryty, opanuje arénu. Ženy samozřejmě budou nadále přitahovat výběhové typy dominátorů, ale strašné konce dalších a dalších Weinsteinů a Cristiano Ronaldů přimějí matky svých milovaných synáčků radikálně změnit jejich výchovu, aby se i oni nestali nebohou kořistí. Milostný akt bude již brzy považován za stejně rizikový jako ruská ruleta už jen tím, že jde o kontaktní činnost, u které může rozhodčí kdykoliv odpískat faul. Nepoměr fyzické síly vždy bude navozovat dojem, že ze strany toho svalnatějšího jde o hrdelní zločin sexuálního nátlaku.

Nezbývá tedy než s veškerou možnou pokorou požádat o radu samu matku Přírodu. Přece všechna technická řešení byla inspirována tím, co příroda už dávno vymyslela. Vzorem pro budoucího muže, který se rozhodne předat svou genetickou informaci, se zřejmě stane sexuální život pavouků. Přesně do pavoučí říše se totiž náš svět řítí. Pro pavoučího samce, chce-li přežít, je ze všeho nejdůležitější maximální obezřetnost při výběru partnerky. Akutně mu totiž hrozí, že ve chvíli, kdy navštíví její pavučinu, si ho samice splete s kořistí a sežere ho. Lépe jsou na tom malí samci, u kterých se samicím nevyplatí, aby je sežraly. Během namlouvacího rituálu musí samec přesně zjistit, jakou má samice náladu, zda-li není příliš hladová a především různými vibracemi přesvědčuje samici, že není chycená masařka, ale nadržený nápadník. Když složitým způsobem pozná, že ho samice bude mít ráda ale zároveň nebude mít na něho chuť, může se začít pářit. I během páření však nadále musí samici bedlivě sledovat a při jakékoliv změně její nálady rychle utéci. Nebezpečí, že bude sameček sežrán, trvá i po samotném aktu lásky. Je to opravdu adrenalinová záležitost.

Pro muže nového typu nemasitého, krajně obezřetného spidermana, bude daleko nejdůležitější fází předehra, která ze všeho nejvíce bude připomínat zpomalený film ze života lenochodů. Jako čert kříže se přitom bude muset vyhýbat atraktivním zlatokopkám, ambiciózním kudlankám nábožným a poživačným princezničkám. Jistotu nalezne u hodných nepříliš nápadných ženušek , které hledají věrného pracanta pro budování bytelné domácí sítě. Postupně typ obezřetného spidermana v mužské populaci převáží a svět se uvede do nově vytvořené rovnováhy. Už se to v minulosti alespoň jednou muselo stát. Vyhnání z ráje přece.

Autor: Vilém Ravek | pátek 5.6.2020 19:08 | karma článku: 20,57 | přečteno: 451x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 12,00 | Přečteno: 254x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1399x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 431x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 499x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

V Luhačovicích došlo k potyčce sedmi lidí, jeden z nich na místě zemřel

20. července 2024  19:35

Po potyčce sedmi mužů před barem v Luhačovicích na Zlínsku zemřel v sobotu ráno na místě jeden z...

Globální výpadek postihl 8,5 milionu zařízení, méně než 1 procento, uvedl Microsoft

20. července 2024  19:11

Globální výpadek IT systémů, spojený s aktualizací bezpečnostního softwaru od firmy CrowdStrike,...

Úroda bude nižší, ale chléb kvůli tomu nezdraží, říká Jan Šimek z JTZE

20. července 2024

Nižší osevní plochy, přehnané regulace a nepříznivé počasí jsou hlavními viníky letošní nízké...

Izrael v odvetě za útoky Húsiů zaútočil na jemenský přístav Hudajdá

20. července 2024  18:29,  aktualizováno  18:36

Izrael zaútočil na jemenský přístav Hudajdá. Podle agentury Reuters to uvedly úřady jemenského...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 23,05
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik