Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Podle Mimozemšťanů je člověk velkým evolučním omylem.

Závěrečnou zprávu nejnovější výzkumné expedice Mimozemšťanů na planetě Zemi bychom si my lidé rozhodně za rámeček nedali. Však posuďte sami.

Ani poslední mise Mimozemšťanů na planetě Zemi nedopadla podle očekávání. Oproti všem vědeckým prognózám, že vládu nad veškerým tvorstvem planety  s nejvyšší možnou pravděpodobností získá chobotnice pobřežní disponující osmi inteligentními choboty schopnými vlastních dedukcí nezávislých na centrálním mozku, případně delfín skákavý rychle směřující k univerzální schopnosti žít ve vodě i na souši a splňující všechny planetárně uznávaná měřítka tělesné krásy a dokonalosti,  zvítězila na celé čáře ošklivá neosrstěná opice s obludnou hlavou.

O existenci tohoto podivného monstra se doposud vědělo jen velmi málo. Předminulá expedice zaznamenala v rovníkové části planety malou vymírající smečku opelichaných opic očividně odsouzenou k brzkému zániku. Ač všechny evoluční nevýhody tohoto podivného tvora se ještě zvětšily, přesto se přemnožil a zcela ovládl veškerý životní prostor. Stalo se tak přesto, že od poslední výpravy tato olysalá opice už zcela ztratila schopnost šplhat po stromech, její podivný zlozvyk pohybovat se jen po dvou končetinách se ještě prohloubil a spojení velké vejčité hlavy s ostatním tělem se stalo ještě křehčím v důsledku děsivé atrofie zátylku.

Expedice zaznamenala, že u samic se zvýraznilo evolučně nevýhodné chronické zduření mléčných žláz. Sice se v populaci i nadále vyskytují i samice s přijatelnějšími parametry, ale ty si často nechávají složitým způsobem voperovávat umělé zduřeniny.

Od poslední výpravy se zvýšila i celková opelichanost, v důsledku čehož se opice velkohlavé , jak jsou pracovně nazývány, staly ještě zranitelnější. Zcela holá kůže totiž neposkytuje nezbytnou ochranu ani před slunečním zářením, ani před chladem. Přesto většina jedinců, zvláště těch s bílou pokožkou, si holí i zbylé tělesné partie, kde se ještě nacházejí malé ostrůvky srsti. Opačné chování je pozorováno jen u některých samců, kteří naopak usilují o osrstění své hlavy. Nechávají si implantovat umělou srst anebo si nasazují různé chlupaté náhražky vyvolávající iluzi osrstění. Teorie ,že opice velkohlavá si je své ošklivosti dobře vědoma a proto si své tělo zakrývá umělou srstí, čímž zároveň eliminuje svou evoluční nevýhodu, se nepotvrdila. Žádný jiný živočich na planetě není tolik fascinován svým tělem jako tato neustále se potící monstra. Nejoblíbenější zábavou samců je pozorovat samici, jak si pozvolna odkládá své umělé kůže a srsti. Zejména odhalení chronicky zduřených mléčných  žláz v nich vyvolává stav nazývaný v odborné terminologii "oplodňovací pohotovosti".

Kromě enormní energetické náročnosti velmi zranitelného mozku, plýtvá opice velkohlavá svými zbylými silami nekonečným pářením. Rozmnožovací činnost je jedním z nejkritičtějších období každého tvora v dosud známém vesmíru. Páření vede ke snížení ostražitosti pářících se jedinců a zároveň dochází k masivnímu úbytku sil. Tento risk je však vyvážen existenční nutností zachovat rod. U velkohlavé opice je však doba páření celoroční. Jejím smyslem však není zachování rodu, ba naopak. Téměř před každým pářením samci i samice učiní opatření, které má zabránit oplodnění. V době nynější výzkumné expedice zřejmě právě dochází k dalšímu civilizačnímu skoku, neboť reálné páření začíná stále častěji přecházet v páření ryze virtuální za pomocí vizuálních vjemů anebo v páření na dálku formou všelijakých komunikačních prostředků, které se pomalu stávají trvale integrovanou součástí jejich těla.

Stále více jedinců už ztrácí kontakt s okolním přírodním prostředím, které je nahrazováno prostředím umělým. V tomto světě kromě samců a samic se začínají vyskytovat i polosamice a polosamci a vedle nich neutrální nesamci a nesamice. Podle názoru některých členů expedice jde o důsledek umělé atmosféry, ve které většina zkoumaných jedinců pobývá. Trvalý pobyt v tomto umělém prostředí navíc zřejmě vyvolává nutkavou potřebu změnit okolní přírodní prostředí. Čím více se snižuje schopnost těchto tvorů v přírodním prostředí přežít, tím více jsou ovládáni nutkáním se do toho pro ně již vražedného prostředí vrátit.

I přes všechna tato varovná zjištění o chování momentálně dominantních tvorů na planetě Zemi, tentokrát není vhodné řešení použité před dávnou dobou k eliminaci přemnožených obřích ještěrů, kteří metanem vypouštěným v průběhu trávícího procesu málem zlikvidovali planetární atmosféru. Nasměrování patřičně velkého asteroidu na Zemi by bylo zbytečně drastické a nákladné. Hlavním poznatkem, ke kterému expedice dospěla, je, že agresivita opic velkohlavých je především namířena proti nim samým. Už nyní disponují prostředky k svému vlastnímu vyhubení nebo alespoň radikální redukci. V ne příliš vzdálené budoucnosti tak dostane konečně svou šanci chobotnice pobřežní nebo delfín skákavý.

Autor: Vilém Ravek | neděle 2.2.2020 20:00 | karma článku: 19,76 | přečteno: 508x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 11,99 | Přečteno: 252x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1398x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 430x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 499x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Telly v letní kampani láká na slevy, olympiádu i iDnes Premium

19. července 2024

Televizní operátor Telly spustil před zahájením olympiády letní kampaň, ve které zákazníky láká na...

Kolaps počítačových systémů: potíže hlásí banky, televize i pražské letiště

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  9:53

Firmy po celém světě řeší výpadek svých informačních systémů a technologií. Problémy hlásí...

Na luxusním bulváru v Paříži pobodal muž policistu. Zastřelili ho

19. července 2024  9:35

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Když se stíny setkají nad Špilberkem. Snímek od astronoma z Brna ocenili v NASA

19. července 2024  9:21

Astronomickým snímkem dnešního dne vyhlásil americký úřad NASA fotografii západu slunce nad Brnem,...

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....

  • Počet článků 293
  • Celková karma 23,05
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik