Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejlepším odborníkem na sexuální vztahy je Ústav anorganické chemie Akademie věd ČR.

Máte-li doma proutníka, píchněte mu do zadku jednu ampuli vazopresinu /hormonu věrnosti/ a rázem budete mít monogamního beránka. Než platit drahého kouče, je lepší dát na špičkové chemiky z Akademie věd.

Rozhovor se známým chemikem provádějícím už několik let výzkum v Ústavu anorganické chemie v Řeži u Prahy upoutal mou pozornost titulem -Chemie lásky a chtíče-. O lechtivé povídání o sexuálním životě mladých vědců a vědkyň ovšem rozhodně nešlo a po přečtení úvodní věty, že „na sex se můžeme dívat jako na trapné okamžiky, které jsou nejen trapné, ale možná i nebezpečné“, jsem nic takového ani neočekával. Chemie lásky a chtíče je prostě pořád chemie, ze které jsem měl na gymplu trojku a ještě byl rád. Kdybych se lépe učil, mohl jsem už dříve vědět, že pocit touhy po opačném pohlaví je výsledkem chemických pochodů, který namixovala evoluce, aby nás přiměla šířit naši genetickou informaci. Také bych věděl, že chemický vzorec lásky lze dovodit ze dvou hormonů a to vazopresinu a oxytocinu. Oba jsou tvořeny devíti aminokyselinami a tudíž láska rozhodně není sladká, ale je kyselá. Hormon vazopresin podporuje u mužů sklon k monogamním vztahům a chuť pečovat o své potomstvo a rovněž tak ryze ženský hormon oxytocin má příznivý vliv na budování vztahu mezi matkou a potomky. Ve vědecké obci je nazýván hormonem důvěry a lásky.

Na rozdíl od lásky má chtíč zcela jiný chemický vzorec. Jsou to mužský hormon testosteron a ženský estrogen. Po jejich aplikaci nás v krátké době uvedou do stavu, v němž se nám zostří zrak a vnímání okolí se nám zúží toliko na konkrétního jedince opačného pohlaví. Jde o hormony zvané startovači. Dalšími důležitými chemickými látkami jsou pak ty, které hlavně váhavějším a plašším jedincům dodávají potřebnou kuráž. Jsou to zejména serotonin, dopamin a noradrenalin. V chemii touhy dokonce není na škodu mít vyšší hladinu cholesterolu, který je potřebný k syntéze testosteronu a estrogenu.

Po přečtení rozhovoru se mi rozhodně nezostřil zrak, nezúžilo vnímání okolí a ani nezesílily mé monogamní sklony, ale kdybych se živil jako kouč pro partnerské vztahy a sexuální život, začal bych se třepat jako sklenář v okamžiku, kdy pár chytrých hlav v socialistickém Polsku vyvinulo nerozbitné sklo. Pro lukrativní sexuální koučink může mít vazopresin a oxytocin horší následky než koronavirová karanténa. Každopádně blízká budoucnost nám přinejmenším nabídne dvě varianty, jak řešit partnerské a sexuální potíže. Jedna tradiční a druhá biochemická. Uvedu pár názorných příkladů:

Klientka : Myslím si, že můj partner je mi nevěrný. Co mám dělat?

Tradiční kouč: Pokud vám opakovaně lže, kde byl, hlídá si mobil, vždycky chodívá telefonovat do vedlejší místnosti a tají výpisy z bankovního konta anebo esemeskuje uprostřed noci, když si myslí, že spíte, jsou vaše obavy oprávněné. Měli byste si spolu vážně promluvit a vůbec nejlépe bude, když oba navštívíte naši poradnu. Společně to vyřešíme.

Biochemik : Doporučoval bych pod záminkou testu na přítomnost koronaviru získat krevní vzorek vašeho partnera. Zjistíme hladinu vazopresinu v jeho krvi. V případě, že bude podnormální, postačí podávat vazopresin forte jedenkrát denně po dobu jednoho měsíce. Podle našich klinických zkušeností po této kůře váš partner požádá o rodičovskou dovolenou a stane se z něho vzorný strážce rodinného krbu.

Klient : Už šest let jsem zamilovaný, ale má dívka udržuje náš vztah pouze na bázi kamarádství a oslovuje mne bráchou. Vím, že je mi opakovaně nevěrná, pokud se to však takhle dá říci, když jsme spolu my dva doposud nic neměli. Pomozte mi.

Tradiční kouč : Zřejmě byste měl zapracovat na svém sebevědomí. Doporučuji návštěvu naší poradny, kde spolu rozebereme, co způsobuje vaši plachost a malou rozhodnost. Zatím zkuste hledat, co je na vás dobré a co se vám na vás líbí a pak o tom přesvědčte i vaši kamarádku. Přestaňte se stále porovnávat s jinými, zejména pak s jejími milenci. Soustřeďte se na sebe. Pak vás i vaše dívka bude vidět v jiném světle a získáte její city.

Biochemik : Nejprve zjistíme hladinu vašeho testosteronu, dopaminu a serotoninu. O týden později : Nyní vám injekčně aplikujeme startovací dávku serotoninu. V dalších dnech bude stačit náplast s vrstvičkou dopaminu, kterou si nalepíte na zakrytou část vašeho těla, např, hýžďový sval. Vaší partnerce přidávejte do čaje sladidlo s oxytocinem. Do dvou měsíců to bude ona, která vás požádá o ruku.

Klientka : Hodně se mi líbí můj kolega v práci. Je velmi sexy, ale je hodně plachý. Myslím, že se mu líbím, ale nakonec vždycky cukne. Poraďte, jak ho svést?

Tradiční kouč /v tomto případě koučka/: Musíte na něho opatrně, jako na plachého srnečka. Zjistěte, co ho baví a pak o předmětu jeho zájmu spolu konverzujte. Nechte ho mluvit a dělejte, že vás to, co povídá, nesmírně zajímá. Nevyplašte ho vaší iniciativou. Vytvořte iluzi, že on je lovec, i když se třepe jak srneček před vlkem. Nechte se pozvat na schůzku, ale pak se zase trochu stáhněte. Říká se tomu zákon vzácnosti. Tím vyvoláte u něho touhu mít to, co momentálně nemá. V naší poradně spolu vypracujeme celou vaši strategii.

Biochemik: Na podnikovém večírku ho pozvěte na panáka whisky, do kterého mu vhodíte směs dvojité dávky testosteronu s trojitou dávkou vazopresinu. Tím u něj vybudíte silnou milostnou touhu spojenou s přáním po monogamním vztahu. Po celou dobu se snažte trvale zůstat v postupně se zužujícím zorném poli jeho zostřujícího se vilného pohledu. Mějte dopředu už nachystané soukromí/např. zamluvený hotelový pokoj/, kde váš kolega bude moci uspokojit svou vášeň, která se do rána změní v touhu sdílet s vámi společný život.

Jo, jo, i v partnerském poradenství už nebude všechno jako dříve.

Autor: Vilém Ravek | neděle 26.4.2020 18:12 | karma článku: 18,46 | přečteno: 611x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 11,65 | Přečteno: 242x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1397x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 428x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 499x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Zdražovat věci lidem a firmám? To neuděláme, tvrdí Fiala o Green Dealu

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  15:40

Kabinet Petra Fialy odkládá rozhodnutí o trojici materiálů souvisejících s naplňováním Green Dealu....

Ukrajina v NATO a lepší vztahy s EU. Britský král představil program vlády

17. července 2024  15:13

Britský král Karel III. tradičně představil zákonodárcům legislativní program nové labouristické...

Pokud lékaři řeknou, že mám zdravotní problém, z voleb odstoupím, řekl Biden

17. července 2024  13:54,  aktualizováno  14:54

„Pokud by mi lékaři řekli, že mám nějaký zdravotní problém,“ odpověděl v úterý americký prezident...

V salonu auto za milion vůbec nezajistili, na zloděje čekal i klíč v přihrádce

17. července 2024  14:52

Na zabezpečení minimálně jednoho ze svých vozidel jakoby zcela rezignoval prodejce automobilů v...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 23,02
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik