Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Až prase zachrochtá.

Podle radikálních názorů, které se poznenáhlu stávají mainstreamem, začínám splňovat přepracovanou definici rasismu. Zatím však ještě nechrochtám.

Den co den se nově dovídám, kde všude se skrývá tzv. bílý rasismus. Jsou to často takové absurdity, že přímo volají po výsměšné reakci. Jenže to, co se včera zdálo absurdní, to se dnes jeví jako součást běžné reality. Dědičná vina bílých se rychle mění v dědičný zločin, který se nesmaže ani bitím čelem o žulovou dlažbu. Říká se, že moudřejší ustoupí. No nevím. Proč by měli moudřejší stále ustupovat a kam až?

Na petici požadující zákaz bělících kosmetických přípravků, kterou podepsalo tisíce lidí, není nic zvláštního. Každý  může požadovat co chce. Jenže neobvyklé, ale v atmosféře všeobecné hysterie příznačné, je ,že kosmetické firmy „moudře“ ustoupily a hodlají vypustit názvy navozující falešný dojem, že preferovanou barvu pleti je bílý odstín.

Pokračování příběhu už probíhalo podle přísloví Podej někomu prst a vezme si celou ruku. Aktivisté se s vypuštěním rasistického názvu nespokojili a požadují, aby se veškeré bělící kosmetické přípravky přestaly prodávat. Takže teď očekávám, že moudřejší opět ustoupí. Pořád je ještě kam. Až tak učiní a kosmetické nadnárodní firmy přestanou bělící krémy prodávat, předpokládám další protestní petici proti rasistickému opatření kosmetického průmyslu, které segregačně dopadlo na „nebílou“ ženskou populaci. To dá rozum. Bělící kosmetické prostředky si především kupují ženy s tmavší barvou kůže. Zejména Asiatky už několik staletí si své tváře bělí. Co teď? Nechat nadále bílé ženy rasisticky provokovat asijské ženy, které si nemohou svou pleť bělit a zažívají, jak tvrdí aktivistka Poorna Bellová, psychické útrapy? Kam ustoupit teď?

Nově je za bílou a rasistickou považována klasická vážná hudba. Tady bych použil často používané sousloví- Je to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.. Opět je na moudřejším, který by měl ustoupit a brát jako nezvratitelný fakt, že klasická vážná hudba je příliš patriarchální a ve své podstatě privilegium bílé populace. Většina symfonických orchestrů téměř výhradně hraje skladby vytvořené bílými muži. Tohle nejsou úvahy jen okrajového spektra extrémistů, pozor na to. The New York Times za okrajové rozhodně nepovažuji. Přitom právě tento deník obviňuje vážnou hudbu jako nejméně rozmanitou a ve své podstatě skrytě rasistickou. Takže, pokud by to nebylo k smíchu, bylo by to k pláči, jsou koncerty Pražského jara sabatem skrytých rasistů, z nichž asi drtivá většina to sama o sobě zatím neví. Brzy to však vědět bude. Samozřejmě by šlo oponovat, že vedle bílé hudby existuje i hudba ryze černošská. V gospelové sboru by se bledá tvář hledala jen těžko /i když by se našla/. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že je až příliš černá, protože se mi líbí právě taková jaká je. Zdá se však, že je zapovězeno byť jen pípnout, že i na klasické vážné hudbě mi záleží. No dobře, moudrý ustoupí, i když  na něm ulpí označení skrytý rasista.

To, že i pasivní obrana je už zapovězena, mne přesvědčil následující příklad. Asi nebyl úplně nejšťastnější nápad od fotbalového fanouška, který s letadlem s transparentem -White Lives Matter – přeletěl nad stadionem Manchester City v době kdy museli na pokyn rozhodčího všichni hráči pokleknout na podporu hnutí Black Lives Matter. Dostal okamžitou výpověď z práce a hrozí mu i doživotní zákaz návštěvy fotbalových zápasů konaných v Anglii. Asi stejně dopadne dalších šedesát dalších, kteří se na této akci podíleli, byť i podle policie nešlo ani o přestupek. Právě v tom okamžiku začíná příběh univerzitní profesorky Gopalové, která v reakci na čin fotbalového fanouška na twitteru prohlásila, že na bílých životech nezáleží. Tento její výrok jako nevhodný byl twitterem smazán. Nyní by mělo následovat pravidlo, že moudřejší ustoupí a paní profesorka nebude situaci dále hrotit. Jenže asi přesvědčení, že na bílých životech nezáleží bylo silnější než ona a stejný výrok dala na twitter znovu. Na bílých životech nezáleží a k tomu vyzvala, aby se lidé svého bělošství vzdali. To už se začaly množit výzvy na ukončení její činnosti na univerzitě. Reakce univerzity byla taková, že paní profesorce Gopalové  byl její částečný pracovní poměr  změněn na úplný. Vše zřejmě směřuje k tomu, že rasistou brzy bude označen ten, který nebude ochoten se vzdát svého bělošství.

Existuje ještě jedno přísloví a mám obavu, že se brzy i naplní. Tak dlouho o někom říkáš, že je prase, až zachrochtá. Pokud jde o mě, vím přesně, kde se nalézá linie, za kterou nehodlám ustoupit. Podle radikálních názorů, které se poznenáhlu stávají mainstreamem, začínám splňovat přepracovanou definici rasismu. Zatím však ještě nechrochtám.

Autor: Vilém Ravek | pondělí 29.6.2020 16:18 | karma článku: 35,60 | přečteno: 877x
  • Další články autora

Vilém Ravek

Já nejsem agresivní nevychovanec, jen mám špatně seřízený automatický našeptávač

Kvůli prediktivnímu našeptávači, který mi pomáhá s psaním textových zpráv, občas musím dodatečně vyvracet, že ještě nejsem tak dementní, jak by se po přečtení mé textové zprávy mohlo zdát.

15.7.2024 v 17:09 | Karma: 12,31 | Přečteno: 256x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Americké prezidentské volby : Starý a ještě starší

Souboj starců v pokročilém seniorském věku o post nejmocnějšího muže světa může na někoho působit až apokalypticky. Jeden je velmi starý a ten druhý ještě starší.

7.7.2024 v 18:31 | Karma: 27,50 | Přečteno: 1401x | Diskuse | Společnost

Vilém Ravek

Schůzka se svobodným mládencem

Měla sto chutí ho zablokovat, ale po drsném rozchodu byl jediným chlapem, o kterém bezpečně věděla, že ji zbožňuje, ačkoliv nechápala proč.

29.6.2024 v 12:27 | Karma: 15,21 | Přečteno: 432x | Diskuse | Poezie a próza

Vilém Ravek

Prosím potvrďte, že nejste robot

Zase jsem byl vyzván, abych potvrdil, že nejsem robot. Prolezl jsem, ale s odřenými zády. Kdo ví, jak dopadnu příště.

20.6.2024 v 19:53 | Karma: 25,97 | Přečteno: 501x | Diskuse | Ostatní

Vilém Ravek

Podle umělé inteligence volím Kateřinu Konečnou, rybařím a pravidelně chodím do kostela

Ve virtuálním prostoru jsem úplně někdo jiný a to až tolik, že bych si nejraději dal pár facek. Co si vlastně o mě ta umělá inteligence myslí?

15.6.2024 v 15:16 | Karma: 21,18 | Přečteno: 478x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:45

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

V Paříži před OH znásilnili Australanku, v cárech šatů vběhla do prodejny kebabu

23. července 2024  16:44,  aktualizováno  18:31

Francouzská policie vyšetřuje případ Australanky, která uvedla, že ji v centru Paříže znásilnilo...

Při požáru bytového domu v Jičíně zemřel muž, další dva lidé jsou vážně zraněni

23. července 2024  13:55,  aktualizováno  18:04

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahovalo v úterý odpoledne u požáru bytového...

Útočník v chorvatském domově důchodců čelí jedenácti obviněním

23. července 2024  17:48

Útočník podezřelý ze střelby v domově důchodců v chorvatském městě Daruvar čelí 11 obviněním včetně...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

  • Počet článků 293
  • Celková karma 21,69
  • Průměrná čtenost 1556x
Glosátor dění kolem nás, který se pokouší hledat perličky na dně, i když tuší, že tam najde /většinou/ něco zcela jiného. Někdy se však zadaří.

Seznam rubrik