Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Největší problém firem.

Problém který zhoršuje efektivitu každé velké firmě a i státu.  Kdy se tak děje? Proč se snažit tento problém řešit? Jak problém odstranit? 

Spočívá v tom, že firma je natolik velká, že jí majitel (majitelé)nedokáže řídit sám a musí si platit lidi k řízení a správě majetku.
Manažer je placený za to aby maximalizoval zisk firmy. To může být v některých situacích v rozporu s jeho vnitřními motivacemi, který má každý člověk. Protože každý člověk maximalizuje svůj vlastní užitek, tedy zisk.
Kdy se tak děje:
Manažer má vyřešit nějaký problém, který trápí firmu a vybere si řešení, který pro něho znamená nejmíň práce i když to není nejziskovější řešení pro firmu. Dělá vnitřní kompromis mezi svojí maximalizací zisku a maximalizací zisku firmy.
Tento problém se, ale vyskytuje v celé firmě. Mistr může dávat přednost nebo odměňovat zaměstnance se kterými dobře vychází. I když by měl odměnit zaměstnance, kteří firmě přináší největší zisk.
Zaměstnanec by měl vykonávat co největší zisk firmě, aby firma byla konkurence schopná a on si nemusel hledat novou práci. Přesto když je přesvědčen, že se to nezjistí, tak maximalizuje svůj zisk, nepracováním, drobnými krádeži, a nebo prací na vlastním byznysu (melouchy a bokovky).
Tento problém zvětšuje náklady na výrobu zboží a zhoršuje konkurence schopnost firmě. Firmy, které mají nejvíce zaměstnanců, kteří dávají přednost vlastnímu zisku nad ziskem firmy, pak krachují.
Typicky firmy s velkými odbory. Které mají bohužel právo legálně porušovat vlastnické právo majitelů. Kde stávkující (nepracující) nemůže být vyhozen nebo nahrazen, což poškozuje ostatní pracující zaměstnance a majitele. Odbory se netají tím, že se snaží maximalizovat zisk zaměstnance, což je v rozporu se zájmy zákazníků, kteří chtějí levné a kvalitní zboží. Takže když překročí únosnost, ztratí zákazníka a někdo přijde o práci, nebo celá firma zkrachuje.
Popisovaný problém je typický pro státní sektor, kde je tato neefektivita v největší míře kvůli tomu, že samotná firma používá k financování své neefektivity násilí a drží si monopol. (daně). Co se dobře schovává za vyžadované násilí od zákazníků, kteří po firmě chtějí, aby dělala některé násilné praktiky.
Proč se snažit tento problém odstranit?
Zvýšené náklady, způsobené tímto problémem jsou obrovské a jakmile firma dokáže tento problém řešit, nemá problém konkurovat a tím zajistit i vysoké platy zaměstnanců a jistou práci. Vedlejším efektem je i decentralizované řešení problémů.
Jak problém odstranit?
Tento problém může odstranit jen vlastník. Zaměstnanec nebude mít rozpor mezi vlastními zájmy a zájmy firmou, jen když bude vlastníkem, nebo jeho plat se bude odvíjet od zisku firmy.
Pozor tento problém neřeší úplně dobře, když manažeři dostávají odměny ze zisku za daný rok. Pro firmu je dobrý, když nevykazuje zisk, protože nemá pak ztrátu daňovou.  Přesto manažeři nedělají tak, aby firma nevykazovala zisk, protože čím větší zisk firma vykáže, tím oni mají větší odměny ze zisku.
(ps: dobrý investor, nekouká ve výročních správách na čistý zisk, protože vůbec nic neříká o stavu společnosti.)
1) Zaměstnanci by měli mít plat přímo navázaný na produktivitu. Bývá to pohyblivá složka v platu, kterou zaměstnanci nemají rádi, protože je nejistá a nekompromisně je motivuje pracovat efektivně. Což nejde ošálit papírově (byrokraticky).
Plat zaměstnance = cena vyrobeného zboží bez marže – náklady na suroviny– reklamace.
Než mě začnou zaměstnanci kamenovat, zvažte i to, že může díky tomu z firmy zmizet otravná byrokracie, která nařizuje, jak zaměstnanci mají pracovat. Protože žádný z nich není motivovaný se poflakovat a samotní zaměstnanci jsou i motivováni vyloučit zaměstnance, který snižuje produktivitu.
Mistři a technologové ve výrobě tedy nemohou říkat, jak má kdo dělat, jen doporučovat, a hlavně být podporou pro dělníky.
2) Údržbáři, opraváři, ostraha a další podpůrní pracovníci.
Nelze je motivovat stejně, jako zaměstnance ve výrobě. Vymýšlení správného ohodnocení tak, aby motivovalo k největší efektivitě je hodně individuální, přesto zde uvedu přiklad.
Plat údržbáře = % z ceny vyrobeného zboží bez marže – náklady na opravy a údržbu – cena prostojů.
- Údržbář by tedy byl závislý na množství odvedené práce zaměstnanců ve výrobě. Ano to nemůže ovlivnit, ale musí to tam být. Pokud se nevyrábí, nemůže být odměněn. Protože bez zboží není ani odměna od zákazníka. (až na výjimečné situace, za udržování funkce a hodnoty majetku, kterou platí majitel)
- Údržbář je platem automaticky motivovaný udržovat takový stav strojů, který je nejvýhodnější pro firmu, a i pro něho. Pro firmu je lacinější hradit náklady na dobrou údržbu než hradit výměny rozbitých součástí strojů a penále za nedodání zboží včas kvůli prostojům.  Což je zároveň výhodné pro údržbáře, protože údržba je méně náročná než oprava. Zároveň je motivovaný pracovat tak, aby zbytečně nezastavoval výrobu, která určuje jeho plat.
ps: bot 1 a 2, také automaticky motivuje, aby nikdo nesabotoval a nepoškozoval stroje (ani zaměstnanec ve výrobě ani údržbář)
3) Manažeři a technologové a další, co řídí firmu.
Tito zaměstnanci by neměli být motivováni ziskem, jak bylo už výše zmíněno, ale nárůstem hodnoty.
Při jejich práci nejsou důležité krátkodobé výsledky, ale dlouhodobé. Takže plat by se měl odvíjet od změny hodnoty firmy.
Plat manažera = (účetní hodnota firmy na konci roku – účetní hodnota firmy na začátku roku) * XX%.
XX% představuje % podíl zisku o který je majitel ochoten se rozdělit se správci jeho majetku. (samozřejmě by bylo vypláceno průběžně, každý měsíc)
4) Politici a úředníci.
Aby státní zaměstnanci byli motivováni sloužit a pomáhat svým občanům. Musí se jejich plat odvíjet od životní úrovně občanů.
Plat politika a úředníka = Průměrný celostátní plat ve veřejném sektoru * X
Pokud u nás nebude dostatečná svoboda, aby firmy mohly konkurovat, tak nebudou schopni dlouhodobě zvedat platy zaměstnancům a tím se nezvednou ani platy státních zaměstnanců.
Ano politici se mohou pokusit zneužít svojí moc a násilím zvyšovat platy ve veřejném sektoru. To vždy učiní tyto firmy nebo sektory nekonkurenceschopnými a ty zkrachují, nebo to zvýší zdanění, které také vede k nezaměstnanosti, nebo k zadlužení a k inflaci či krachu státu. Tahle rizika už musí občané odhalit sami a včas takové politiky nechat ve volbách zkrachovat.
Jaký tedy bude mít plat:
Politik:  Tato práce vyžaduje vysoké ekonomické vzdělání a další schopnosti jeho X = (2 až 4)
Úředník: X = (+1-).
Učitelé, Doktoři, Hasiči atd: By měli být placeni tržně a podobným způsobem ohodnoceny a motivováni, jako zaměstnanci ve veřejném sektoru. (jako údržbáři a zaměstnanci ve výrobě)
Jak toho docílit více popisuji v článku: „Jak dlouhodobě snížit daně“.
Nutno ještě dodat. Díky dobře nastavené motivaci, není potřeba zaměstnávat ve firmě lidi, kteří kontrolují jiné lidi, nebo plýtvat prostředky na vnější motivace. Protože zaměstnanci se sami hlídají a motivují, mohou mít o tyto úspory větší plat.
Firmám by prospělo mnohem více, kdyby zaměstnanci nedávali část svého platu do odboru, ale do nákupu firemních akcii, které by jim patřily. Což dokáže také přinášet benefity.
Pro ekonoma je nepochopitelné, proč firmy dávají různé dárky a slevové šeky. Když šeky a dárky mají menší užitek pro zaměstnance než peníze, které by jinak mohli dostat ve výplatě. (pravdou je, že by tyto peníze byly zdaněny, ale individuální užitek nemusí být menší)
Pokud tyto hloupé benefity mají udržet zaměstnance, pak je efektivnější jim dát firemní akcie. Které v případě potřeby jdou lehce směnit na peníze. A daňový časový test 3 let by je motivoval držet akcie a tím motivoval k efektivnější práci, protože by pracovali částečně pro sebe a se svým majetkem. Tím by se zmenšil problém rozdílných cílů.
Děkuji, že si uděláte čas na vzdělávání se, protože ekonomická negramotnost je kořenová příčina nízké životní úrovně.

Autor: Petr Borovec | pondělí 19.12.2022 18:21 | karma článku: 10,31 | přečteno: 358x
  • Další články autora

Petr Borovec

Důsledky zavedení až 37 % cla na Čínské elektrická auta

Proč bylo zavedeno a kým? Které skupině lidí to pomůže a které uškodí? Proč je clo dočasné? Šlo to vyřešit jinak a efektivněji?

6.7.2024 v 13:34 | Karma: 15,00 | Přečteno: 450x | Diskuse | Politika

Petr Borovec

Jak vzniká socialismus?

Pokud budeme znát příčiny, kvůli kterým vzniká socialismus, budeme vědět i, jak ho omezit. Bohužel ne každý si dá tu práci zjistit příčinu a místo toho se uchyluje k neefektivnímu populismu

21.6.2024 v 11:34 | Karma: 7,22 | Přečteno: 235x | Diskuse | Politika

Petr Borovec

Jeden zákon chránící před utrpením

Tento článek je doporučeno číst pouze lidem starším než 30 let. Článek o utrpení, které dokážeme řešit, ale málokdo poptává u politiků a tak to neřešíme.

16.6.2024 v 17:50 | Karma: 12,02 | Přečteno: 260x | Politika

Petr Borovec

Konkurenceschopnost, co je vidět a co není

Jak zvýšit konkurenceschopnost? Fungují socialistické snahy o zlepšení konkurenceschopnosti? Funguje svobodné snižování zisku a tržní centralizace? A co životní náklady?

23.5.2024 v 18:39 | Karma: 4,30 | Přečteno: 115x | Diskuse | Politika

Petr Borovec

Česká pirátská strana, ekonomické důsledky programu.

Stručně hodnotím jejich 4 priority do voleb EU, které sami zveřejnili. Pro ty co hledají další argumenty.

10.5.2024 v 18:43 | Karma: 14,61 | Přečteno: 394x | Diskuse | Politika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Pražské letiště po výpadku systémů funguje naplno, vůbec neodletělo 25 letadel

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  8:24

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Významné vojenské objekty chce stát vlastnit. Majitelům hrozí i vyvlastnění

20. července 2024  7:25

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

I malé zlevnění hypoték nastartovalo hon na byty. Jak to vystřelí ceny

20. července 2024

Premium Návrat zájemců o bydlení na trh s nemovitostmi při současném útlumu nové výstavby způsobil po...

Detektiva viní z vynášení informací pražským politikům. Zradil ho telefon

20. července 2024

Premium Případ, ve kterém inspekce minulý týden obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 116
  • Celková karma 9,05
  • Průměrná čtenost 422x
Elektrikář, investor začátečník (8 let porážím výkonost globálního trhu), studující ekonomiku.
Více informací na mém FB,