Jak legálně vydělat na jiném státu?

V tomto článku si ukážeme jeden způsob jak třeba vést ekonomickou válku efektivně. Kapitalisticky a tím pádem i svobodně. 

Psal jsem v minulém článku, že sankce nejsou efektivní při vedení ekonomické války. petrborovec.blog.idnes.cz/c/782635/sankce-proti-statu-rusko-vs-ukrajina.html tomto článku si ukážeme jeden způsob jak třeba vést ekonomickou válku efektivně. Kapitalisticky a tím pádem i svobodně.
Jak se tedy obohatit na jiném státu. Nutný na začátek dodat, že to nejde u každého státu. V tomto státu musí být hodně socialistů, aby se šlo na jejich hlouposti obohatit. (ČR patří mezi ně)
Vysvětlím, jak to funguje na zcela vymyšleným příkladu, abychom se nemuseli dohadovat, jestli je to tak i ve skutečnosti.
1) Vybereme si stát, třeba Česká republika.
2) Najdeme produkt, který je dotovaný státem. Nejlépe zboží, které pravidelně můžeme kupovat jako je jídlo, benzín atd. Hlavní je, aby bylo co nejvíce dotovaný, takže ideálně takové, u kterého určili maximální cenu.
3) Vybrané zboží kupujeme. Je dobrý ho kupovat ještě ve velkém a prodávat pak ve své zemi. Tím se maximálně obohatí náš národ na úkor českých občanů.
Důsledek: Nemusíme jim ani vyhlašovat válku a přesto je vysáváme o vzácné zdroje.
Vysvětlení:
V příkladu budeme v Česku kupovat benzín. Ten tam bude stát 25Kč za litr. Toto zboží chtějí Češi mít laciné, a tak si přes vládu vynutili násilím, že prodejci musí toho zboží prodávat s minimálním ziskem,a protože to nestačilo tak i pod výrobní náklady. Přeci jen česká vláda musí zajistit, aby na benzín nebo brambory (jídlo) měli i ti nejchudší. A tak benzín se v Česku prodává za 25Kč za litr, ale to není jediný příjem. Vláda dává ještě dotaci a ta odpovídá ceně 5Kč za litr. Skutečná cena tedy je 30Kč/l. Takže když si benzín koupí Čech platí za něj 25Kč na místě a 5Kč přes daně. Pokud si Čech pořídí elektrické auto, platí jen 5Kč za benzín přes daně. Pokud si koupí benzín zahraniční zákazník platí jen 25Kč/l a Češi za něj zaplatí 5Kč/l. Zahraniční zákazník má benzín v hodnotě 30Kč/l a Čech má nic, tedy ztrátu -5Kč/l za nic.
Aktuální vsuvka:
Jedna z možností jak Rusko zastavit ve válčení není nekupování, ale kupovaní toho co dotují. Když si nekoupíme benzín od Ruska, ale svojí spotřebu nesnížíme na 0. Tak o to více budeme kupovat od Iráku třeba. A pokud Irák nezvládne pokrýt naší poptávku svojí těžbou, tak koupí benzín od Rusáků a prodá to nám. My pak zaplatíme více za dopravu plus zisk, který si naúčtují za zprostředkování.
Takže je to přesně na opak, jak nám tvrdí vlastenci. Nepotřebujeme dotovat místní zemědělce ani průmysl. Bez dotací bude naše zboží dražší, a tak si ho jednoduše jen koupíme (dovezeme) od sousedů, co to dotují a ušetříme na kolektivních výdajích (tedy na výdajích za dotace). Budeme jíst polské jídlo na který nám Poláci sami doplatí dotační slevu. Budeme třeba jezdit na benzín z Ruska, u kterého nám Rusáci zaplatí slevu 5Kč za každý litr. 
Bude u nás tedy nezaměstnanost? Ne
Proč? Pokud jsou okolní státy, ale i státy po celém světě hodně socialistické a hodně dotují, pak i hodně ušetříme a budeme moci tedy vyrábět a poskytovat služby, které sousedé nedotují. Ty produkty, co sousedé nedotují jsou vůči státu, který nic nedotuje v nevýhodě. Protože ten produkt nedostává dotaci, ale má větší výdaje na daních, které financují dotace jiného zboží. Stát, který nedotuje, nemusí tolik danit a tak i výdaje na daních budou nižší a tím pádem cena zboží bude taky nižší. Lacinější zboží bude více konkurence schopné.
Jen hlupák, co nezná ekonomiku by za každou cenu vyráběl svoje zboží, když si ho může od sousedů koupit se slevou. Jen státy by to pro občany nechtěli, protože chtějí válčit, a tak potřebují ve všem důležitém samostatnost. Ale kdo se jen brání a je v právu ten neztratí možnost obchodovat ani ve válce. Není tedy pro vlasteneckou výrobu opodstatnění, pokud nechceme neoprávněně dobývat.
Bonus: pokud by existovalo svobodné uskupení lidi (anarchokapitalistecké) mezi socialistickými státy. Pak každým dnem tato společnost by oslabovala svoje sousedy, a i ostatní státy, s kterými by mohli obchodovat. V dlouhodobým horizontu by tedy stát byl v ekonomické válce poražen svobodnou zemí. 
Napište mi jestli vás napadla i jiné možnosti.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Borovec | pátek 25.3.2022 19:06 | karma článku: 10,47 | přečteno: 577x