Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

O mývalech, chřestýších a všeliké jiné floridské havěti

Na Floridě žije všeliká havěť a obvykle se jí nejvíc líbí u vás doma. Na ještěrky se ještě dá zvyknout. Není dne abyste nějakou nepotkali, kterak si to šmejdí vaší kuchyní. Že jí se stropu pozoruje nějaká hodně barevná žabička vás taky nepřekvapí. Ráno strávíte tím, že se je snažíte pochytat a pustit "na svobodu". Sednou si do trávy a budou společně rokovat nad způsoby, jak se zase dostat zpět. A druhý den je tam máte nakvartýrované znovu.

Takoví jsou to sympaťáci, co? ... jen pro ty kdo s nimi nikdy neměli co do činění.Flickr.com

Opustíte terárko (pardon byt) a jdete si zaplavat do bazénu... a možná jako já v něm někoho potkáte. Plave si to proti vám a ani se nepředstaví... vy plavete kraula, on proti vám "esíčka". Hadi jinak plavat neumí. Že to byl asi chřestýš, to jest had poměrně dost nebezpečný, vám vysvětlí až ten chrabrý soused, který ho vyloví z odvodního kanálku ručníkem.

Máte plavání tak trochu dost, tak si jdete zaběhat. Třeba si s sebou vezmete na vodítku malého pejska... běžíte běžíte a najednou zjistíte, že na vodítku už žádný pejsek není. Nevysublimoval, zďobli vám ho ti leniví hoši, kteří vypadají jako roztrhané pneumatiky. Aligátoři, jasně. Válí se tam v příkopě, tváří se neohrabaně, ale když jde o kus žvance, to jsou mrštní jako lasičky. Nebo to byli krokodýli? ... Ti v té stoupě bydlí taky a dokonce je můžete potkat i při plavání u břehu moře, slaná voda jim nevadí, občas chodí na pláž na ryby.

Chcete se z té nenadálé ztráty trochu otřepat, tak sednete do auta, že si zajedete za nějakou tou bujarou zábavou do Miami. Pokud cestou nepíchnete (ta silnice se jmenuje Alligator Alley, proč asi?), třeba tam i dojedete. Počítejte se zdržením, co chvíli je tam značka "pozor panteři" a zpomalená rychlost.

Jo a neokounět! Zdá se to podivné, ale swampy, neboli bažiny občas hoří... to je pak viditelnost mizerná a obvykle jí nijak nepomohou ani ty pověstné floridské průtrže mračen, kdy pánbíček vylévá kýble vody a auto vám po silnici plave jako Venclovský. A ten kouř hustý nerozežene ani nečekané tornádo. Tedy co říkám nečekané, v létě je prostě čekáte.

(říká mi můj místní přítel: "Evičko, až někdy uslyšíte přijíždět vlak, nebojte se. V našem městě vlaky nejezdí. To je jenom tornádo.")

Po cestě se zastavíte v indiánské vesnici, kde odvážní hoši za dvacku strkají hlavy do tlam aligátorů a vozí turisty ve vznášedlech bažinou... jsou tam miliony komárů, koupíte si repelent. Nakonec smrdíte tak dokonale, že ze zábavy ve městě hříchu nic moc není. V báru si od vás všechny slečny odsedávají a vaše mravopočestnost je po hříchu neohrožena.

Dekadence se nekoná a tak se naštvaně vrátíte domů, jen abyste zjistili, že k vám přibyla návštěva. Partička pubertálních medvídků mývalů si u vás doma uspořádala mejdánek. Nevím kdo vymyslel tu báchorku, že medvídek mýval je čistotné a roztomilé zvíře. Zřejmě v životě žádného neviděl. Je to pěkně agresivní zmeteček, kouše, s klidem útočí na lidi, všude se vetře a všechno zničí. Asi proto mu američané neříkají "medvídek", ale zcela obyčejně "raccoon" ... a pověst mají asi tak dobrou jako v Evropě krysy a potkani.

Vždycky říkávám, že ta placatá bažina jež se zove Florida je místo kde lidi nemají co dělat, nepatří tam. Kdyby nebylo vynálezu klimatizace a protihmyzí sítě, nikdy by tam nikdo nebydlel. Jenže klimatizace vynalezena byla a protikomáří sítě jsou běžně dostupné... a tak je Florida cílem nájezdů hord sluncechtivých důchodců, realitních agentů a spekulantů a Miamská půlka je rájem nevydováděné mládeže ze všech koutů světa. Osadníci si vysuší pár kilometříků čtverečních bažiny, postaví své pravoúhlé papundeklové domky, zapnou klimatizaci a myslí si jak na tu přírodu vyzráli.

Jenže ona, potvora, číhá všude kolem. Na ní se totiž vyzrát nedá. :-) 

Autor: Eva Pallotto | pátek 7.9.2007 0:01 | karma článku: 30,27 | přečteno: 2902x
  • Další články autora

Eva Pallotto

Byla jsem mladistvá intelektuálka

Utrápit se nad snižováním důchodků je nedůstojné. Cítit tíhu světa na svých bedrech a vnímat pokrytectví naší doby je daleko vznešenější. Problémy všehomíra? Moje problémy.

9.1.2012 v 18:12 | Karma: 33,10 | Přečteno: 4492x | Diskuse | Společnost

Eva Pallotto

Doba šílená: Sex sex sex, všude samej sex...

Chci jen předeslat - co se životního stylu týče, jsem ultraliberál. Zastávám názor, že největšími moralisty jsou zpravidla ti, kdo mají nejméně příležitostí hřešit. Ráda bych se věnovala tématu přesexualizace naší doby, ale rozhodně v tom nehledejte, že bych snad nabádala k návratu „tradičních hodnot“. A jak už to tak u mých blogů bývá, nehledejte tady vlastně žádné odpovědi, ale jen a jen otázky...

14.11.2011 v 8:36 | Karma: 45,39 | Přečteno: 26928x | Diskuse | Společnost

Eva Pallotto

Proč jedna a jedna ve skutečnosti nejsou dvě

„To je jasné, jako že jedna a jedna jsou dvě,“ je oblíbený argument těch, kdo mi vymlouvají můj zatrolený relativismus. A já na to: „a co je na tom jasného? Jasného na tom není nic. Jedna a jedna ve skutečnosti rozhodně dvě nejsou. Někdy je to jedna, někdy dvě a kousek... prostě podle situace...“ A oni, že kecám a že by si to rád poslechli. Toš, když se vám bude chtít, podebatujme o tomto:

24.10.2011 v 8:36 | Karma: 33,21 | Přečteno: 7822x | Diskuse | Věda

Eva Pallotto

Buďme monogamní! Je to výhodné!

I když je sociální darwinismus trochu démodé a aniž bych rozporovala svoje dávné tvrzení, že lidé nejsou labutě, po přečtení tohoto článku bych chtěla k debatě nabídnout ještě další dva argumenty pro to, proč je monogamie pro lidstvo výhodná.

18.10.2011 v 15:08 | Karma: 35,97 | Přečteno: 9670x | Diskuse | Společnost

Eva Pallotto

Jak farmář kedlubničku nesklidil, ale hodně na ní vydělal

Véna Vaškůj byl vždycky takovej ňouma a ťululum. Kluci se mu smáli, na koupališti ho házeli do hluboký vody, protože věděli, že Véna plavání před holkama jen předstírá a na mělčině se pod vodou odstrkuje nohou. Vytáhli ho vždycky přitopenýho a nezapomněli mu stáhnout plavky, aby příště nemachroval. A Véna tehdá hrozil pěstičkou: "Jen počkejte, já vám ukážu, vy hajzlové!"

5.9.2011 v 20:20 | Karma: 32,31 | Přečteno: 4497x | Diskuse | Ekonomika
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Čelíme střetu civilizace a barbarství, řekl Netanjahu v Kongresu

24. července 2024  20:27,  aktualizováno  22:34

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úvodu projevu v americkém Kongresu řekl, že svět čelí střetu...

Vláda se shodla na novém českém eurokomisaři. Má jím být ministr Síkela

24. července 2024  18:16,  aktualizováno  21:41

Vláda rozhodla, že kandidátem České republiky do Evropské komise bude ministr průmyslu a obchodu...

Policie odvolala pátrání po čtrnáctileté dívce z Tachovska

24. července 2024  14:59,  aktualizováno  21:26

Policisté pátrali po čtrnáctileté dívce z Tachovska, která v úterý před půlnocí odjela se svým...

Britský generál varuje před „osou čtyř“ a mstivostí Rusů. Žádá přípravu na válku

24. července 2024  21:18

Britská armáda musí být do tří let připravena vést válku proti „ose převratu“, kterou tvoří Rusko,...

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...

  • Počet článků 151
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 8485x
"Dokážu žít s pochybnostmi, nejistotou a neznámem. Určitě je mnohem zajímavější žít s otázkami, na které máme nejistou odpověď, než mít jisté odpovědi, které mohou být nesprávné. Mám jen přibližné odpovědi a různé stupně jistoty o různých věcech. Nejsem si absolutně jistý ničím, o mnoha věcech nic nevím - třeba o tom, zda má vůbec význam se ptát, jaký je smysl života a co taková otázka znamená. Budu o tom chvíli přemýšlet a když na to nepřijdu, budu prostě přemýšlet o něčem jiném. Nemyslím, že je nutné mít na všechno odpověď. Nemám strach z toho něco nevědět, být ztracený v podivném světě, kterému nerozumím a ve kterém nemám přesné určení - protože tak to prostě je, alespoň si to o něm myslím, asi. Nebojím se toho." / Richard P. Feynman/

Seznam rubrik

Oblíbené knihy

Oblíbené blogy

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky