Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nenáviďte USA...nenáviďte RUSA !!!

To jsem kdysi před lety na návštěvě u tety, tenkrát mladý, nevinný s právem dělat kraviny, otevřel si noviny. Z nich pak na mě vyskočilo "nesmíš mít rád USA". A dnes zase politruci "nesmíš mít rád Rusa". Som z toho volaako zmetený

Nikdy bych nevěřil, že se k nám po listopadu 89 vrátí takové "vymoženosti", jakými byla předlistopadová tzv. Agitační střediska. Pro ty mladší, kteří nevědí, jednalo se o propagandistická centra jediné přípustné ideologie, jejichž prostřednictvím se komunistický režim snažil ovlivňovat myšlení obyvatel, zejména mladých, školou povinných. Čas od času jsme tam absolvovali nějakou tematickou přednášku apod., ale jelikož jsem dospíval v osmdesátých letech, nikdo to už v podstatě nebral vážně.

Agitační středisko Národní fronty

Dnes, ačkoliv nejsem nostalgikem, jsem se pocitově vrátil zpět do let svého dospívání. Posuďte níže sami, zda lze nazvat jinak, než agitačním střediskem, osvětová centra dnešního režimu a ideologie.

Ostrava - Centrum PANT

S přáteli jsme se před časem, v duchu odkazu věčně živého V.H. a jeho apelům na budování aktivní občanské společnosti, rozhodli vykročit vstříc pokrokové, uvědomělé části našich občanů. Vědomi si vlastní nedostatečnosti a bloudění jsme doufali, že nám pomohou rozmetat naše postoje a bezesporu chabé argumenty. Každý z nás ve skrytu duše toužil stát pevně v jednom šiku, rameno k rameni, na neochvějných, pevných základech liberálně demokratických pozic a vymanit se z blouznění nás ztroskotanců, samozvanců a dnešním jazykem řečeno dezolátů. Proto jsme namísto diskuzí ve vlastní sociální bublině začali navštěvovat výše uvedené osvětové centrum v Ostravě.

Absolvovali jsme zatím celkem tři agitační přednášky. První byla na téma Istanbulská úmluva, druhou pořádal Nadační fond nezávislé žurnalistiky a třetí se týkala Ukrajiny.

Během první se po nutné propagandistické přednášce vládní zmocněnkyně pro lidská práva paní Laurenčíkové a senátora za ODS pana Šimetky, který je taktéž aktivní v organizaci Lékaři bez hranic, rozvinula živá diskuze, během které nebyl ani jeden z nich schopen zdůvodnit k čemu potřebujeme tento mezinárodní dokument. Na otázku, co z toho všeho nejsme schopni realizovat v rámci právního řádu ČR sami, musel nakonec pan senátor konstatovat, že jsme schopni jakákoliv opatření závádět i bez tohoto paskvilu, kterým Istanbulská úmluva nepochybně je. To ovšem v tuto chvíli není podstatné. Podstatné je, že během naší první účasti bylo možné diskutovat celkem bez omezení, i když diskuze byla ukončena aniž by byla vyčerpána všechna témata a ke slovu se dostali všichni zájemci o slovo.

Druhá diskuze už byla poněkud omezenější. Moderátor Českého rozhlasu Vladimír Šmehlík oznámil před zahájením pouhou půl hodinu k diskuzi. Ačkoliv se mělo jednat o záležitosti nezávislé žurnalistiky, nezaznělo o nezávislé žurnalistice během více než hodinové přednášky ani slovo, ostatně posuďte sami z materiálů Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky sami, koho podporuje. Během diskuze jsme se proto ptali, zda vůbec registrují množství opravdu nezávislých, převážně internetových médií, podcastů a diskuzních pořadů, které lze dnes již sledovat. Nabídku na živý rozhovor v jednom z nich představitel NFNŽ pan David Klimeš odmítl s tím, že se musí nejdříve informovat, o jaké médium se jedná. Zvláštní přístup, jedná-li se o živý rozhovor není přece nutná sebemenší obava z účelového sestříhání rozhovoru tak, aby dotyčného mohl jakkoliv poškodit. Nabízí se tedy otázka, zda obavy nepramení spíše z dotazů a vlastních odpovědí, ale to už ponechejme na svědomí každého.

Byla-li by třetí přednáška nazvána namísto "Ukrajina - regionální nebo globální konflikt" přímo "Jak nenávidět Rusa" odpovídalo by to obsahu a velmi pravděpodobně bychom se takové neúčastnili. Na "diskuzi" bylo poskytnuto pouze 15 minut, což je více než vypovídající. Navíc jsou-li do diskuze připraveni mládežníci s otázkami naprosto irelevantními, které mají přednášejícím pouze poskytnout prostor pro pokračování prezentace jejich postojů. Byl připraven i křikloun, který urputně narušoval předkládání oponentních názorů a otázek.  Lze tedy vypozorovat výrazný posun, ke kterému od naší první návštěvy došlo. Potvrzuje, že těmto lidem nejde o diskuzi, polemiku a hledání objektivní pravdy na základě argumentů. Nýbrž pouze o propagandistické hlásání jediných možných názorů, které si nehodlají nechat narušovat žádnými nepatřičnými otázkami, natož argumenty. Tyto nedokáží spolehlivě vyvracet, proto nesmí veřejně zaznívat. 

Před skutečností se lze po určitou dobu skrývat, ale dříve nebo později vás stejně dostihne. Nás, co si pamatujeme urputnou snahu předlistopadového režimu naučit nás nenávidět USA, není a nebude snadné přesvědčit stejnými metodami, abychom dnes nenáviděli Rusa...

Mějte se dobře

Jiří Medula

 

Autor: Jiří Medula | pondělí 11.3.2024 10:11 | karma článku: 35,99 | přečteno: 1243x
  • Další články autora

Jiří Medula

Jak se stát ruským agentem...!

Jsou všude mezi námi. Nepodceňujte jejich vliv a schopnosti. Po celém světe ovlivňují veřejné mínění, volby, ceny energií, ceny potravin, globální klima i střídání ročních období...

14.5.2024 v 13:13 | Karma: 36,34 | Přečteno: 1180x | Společnost

Jiří Medula

I dnes? Ano i dnes se budeme divit...!

Legendární prohlášení „snažili jsme se, aby to tentokrát dopadlo co nejlépe, ale dopadlo to jako vždy“ naprosto přesně vystihuje současné dění kolem nás... A pak se zase budeme divit...!?

10.5.2024 v 10:48 | Karma: 32,66 | Přečteno: 1088x | Diskuse| Společnost

Jiří Medula

Vivat Green deal. Nulové uhlíkové stopy lze dosáhnout. Důkaz je na světě.

To se pár chytrých hlav dalo dohromady a řekly dost. A není náhoda, že se těch pár chytrých hlav sešlo v bruselském panoptiku a v sekretariátech jejich českých místodržících. Víte, co to znamená? Že jsme zase o krok napřed...

26.2.2024 v 9:10 | Karma: 41,91 | Přečteno: 2717x | Diskuse| Společnost

Jiří Medula

Psem ocasi dnes vrtí... A nebojí se smrti?

Společenská situace je vážná, nikoliv však zoufalá. Stále zůstává jedna z jistot, která nám může významně pomoci zbavit se strachu z toho, co s námi bude, budeme-li se "novým pořádkům" aktivně bránit. Ta jistota má jméno SMRT.

23.2.2024 v 9:51 | Karma: 25,36 | Přečteno: 1029x | Diskuse| Společnost

Jiří Medula

Jsem ze sebe zhnusen...dál se stýkám s Rusem.

Bedlivě sleduji veškeré dění kolem, vnímám utrpení civilního obyvatelstva, vidím mrtvé na bojištích i ve věznicích, porušování mezinárodního práva a snažím se nad tím vším přemýšlet. Tak kde ksakru dělám chybu...?

20.2.2024 v 23:02 | Karma: 41,64 | Přečteno: 2651x | Společnost
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Čeští politici jsou v bezpečí. Slovensko musí situaci zklidnit, řekl Lipavský

19. května 2024  12:19

Slovenský tisk atentát na Fica označuje za ránu do srdce tamní společnosti, která čelí pokročilému...

Vozidlo skončilo v poli úplně zdemolované, hasiči vyprostili tři lidi

19. května 2024  12:17

Tři muži se zranili v sobotu večer při vážné nehodě nedaleko Uhřic na Blanensku. Řidič auta značky...

Fico je mimo ohrožení. Pellegrini: Na hovor o uklidnění situace nedozrál čas

19. května 2024  11:06,  aktualizováno  11:59

Na jednání stran k uklidnění situace na Slovensku patrně nedozrál čas, uvedl zvolený prezident...

Česku dnes hrozí krupobití a lokální bouřky, přívalové srážky už ne

19. května 2024  11:04

Přímý přenos Na většině území Česka se dnes odpoledne a večer mohou objevit bouřky s kroupami a silnými dešti....

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...

  • Počet článků 71
  • Celková karma 35,65
  • Průměrná čtenost 2411x
Zprava se snažím o nestrannost.

Seznam rubrik