Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Evropská pohanská renesance

Co vlastně ten jejich semitsko-orientální Bůh biblický chtěl té lidské drobotině sdělit, když postupně vybral z rodu Abrahámova tři rozdílné zvěstovatele slova Svého, tedy Mojžíše, Ježíše a Mohameda?

Co jsem? Pouhé nic náhodně existující v nepatrném úseku do nekonečna se rozprostírajícího vesmírného časoprostoru. Co za nepatrné smítko prachu je člověk před všeobsahující věčností Boží a Jeho lidským mozkem neobsahnutelným tajemstvím? Jak marné a pošetilé jsou jeho činy a touhy před záhadou vesmírného všehomíra.

Přesto si již dlouhá léta kladu otázky nad obsahem Jeho poselství lidstvu, přesněji řečeno nemohu stále přijít na to, co ten jejich semitsko-orientální Bůh biblický chtěl té lidské drobotině sdělit, když postupně vybral z rodu Abrahámova tři rozdílné zvěstovatele slova Svého, tedy Mojžíše, Ježíše a Mohameda, přičemž je postupně vyslal do světa širého ke vzájemnému souboji o vliv mezi věřícími a o moc, která z toho vyplývá. Jeho záměr je mně opravdu nečitelný a rozluštiti jej nedokáži, ač již dlouhé roky o něm přemýšlím.

Je jím postupné zdokonalování poselství Božího, aby díky Bohem seslaným archandělem Gabrielem završeno bylo slovem zastřešujícím, jak to vnímají stoupenci semitského proroka Mohameda, což zase neuznávají ostatní dvě frakce náboženství abrahámovských toho jejich společného Boha biblického, přičemž ta původní, jež byla založena prorokem Mojžíšem, považuje dokonce i frakci semity Ježíše za katastrofu? Jak jsem již uvedl v úvodu, odpověď jsem doposud nenašel a s největší pravděpodobností ani nikdy nenajdu.

Nebo je jím smysl pro ironii a absurditu Boha biblického, jenž si s lidstvem jen tak pohrává a má z toho všeho jeho chaotického hemžení obrovskou legraci? Nebo něco úplně jiného, nějaká jinak a mnohovrstevně zašifrovaná informace, kterou jsme zatím v našem evropském prostoru nerozluštili? Těžko říct, třeba nám lidem jen nabízí různé možnosti a je na nás, jak s nimi naložíme.

Osobně nejsem nikterak nadšený z onoho postupně rozšiřujícího se Božího sdělení třem prorokům, kteří pocházeli z rodu Abrahámova (Mojžíš, Ježíš, Mohamed), ani ze všech těch třech frakcí jejich společného Boha biblického (mojžíšovci, ježíšisté, mohamedáni), no a hlavně se mně vůbec nelíbí jejich neustálé a zároveň vzájemné mlácení se po hlavách. Nedokáži se také dodnes smířit s tím, jak progresivističtí ježíšisté vymýtili naše původní evropské náboženské systémy a nahradili je tou svou cizáckou orientální náplavou symbolizovanou zesnulým prorokem přibitým železnými hřeby na velkém dřevěném kříži, přičemž v současnosti se k ní přidala i orientální náplava mohamedánská a obě dvě spolu v Evropě bojují o vliv.

A tak zatímco dole na jihu se mezi sebou tlučou mojžíšovci s mohamedány, na východě zase jedni ježíšovci vyvražďují jiné ježíšovce a jejich vůdce patriarcha moskevský Kirill hlásá bludy o svaté válce, o boji Dobra se Zlem a Světla se Tmou, přičemž jim v těch krvavých jatkách na straně okupantů zdatně pomáhají bojovníci vyznání mohamedánského. Co měl biblický Bůh tou svou tajemnou činností za lubem, si říkám, no a ticho vesmíru je mně jedinou odpovědí.

Někdo mně může namítnout, že tahle, či ona abrahamovská frakce je v tom, či onom lepší a že jsou mezi nimi rozdíly, já však z pohledu evropského pohana tyto rozdíly jako nějak podstatné nevnímám a raději se s vírou a pokorou obracím ke svým Bohům tradičním, k jejich renesanci. Jako lék na tu semitsko-orientální náplavu, kterou je Evropa již stovky let pokryta, nabízím jako skutečný konzervativec návrat k původním evropským Bohům, k panteonu keltskému, severskému, slovanskému, řeckému a podobně, k naší původní a skutečné evropské tradici, k našim evropským kořenům. To je smysl mé hudební a myšlenkové mandaly, kterou se na sklonku života zabývám, to je smysl mé poklony, kterou s úctou vykonávám opravdovým evropským Bohům.

Skol!

Autor: Martin Mařák | sobota 18.5.2024 15:44 | karma článku: 8,57 | přečteno: 307x
  • Další články autora

Martin Mařák

Fialova strategie vychází

Volby do Evropského parlamentu pro koalici SPOLU tedy nedopadly vůbec špatně a žádná katastrofa jako třeba ve Francii se nekonala.

16.6.2024 v 19:07 | Karma: 15,30 | Přečteno: 476x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Mega svist po francouzsku

Jak jsem uvedl včera, situace se mění každou hodinu a co bylo ráno celkem jasné, je večer úplně jinak.

12.6.2024 v 22:03 | Karma: 9,78 | Přečteno: 361x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Macron do toho kopl

Zatímco skvělému premiérovi a moudrému státníkovi Petru Fialovi jeho dlouhodobá strategie postavená na SPOLU vlastně docela vyšla, ve Francii se po volebním propadáku vládní strany semlela hotová Berezina.

11.6.2024 v 20:36 | Karma: 12,85 | Přečteno: 485x | Diskuse| Politika

Martin Mařák

Beltaine aneb sex s robotem

Stačí jen zajít do hypermarketu, vybrat si partnera-partnerku, který-která se mně bude fyzicky a esteticky líbit, a naladit programové vybavení tak, aby mně vyhovoval-a i intelektuálně a je to.

29.4.2024 v 22:28 | Karma: 5,51 | Přečteno: 207x | Diskuse| Společnost

Martin Mařák

Umělec a úřednice

Takřka neuvěřitelné setkání sochaře Davida Černého s pražskou úřednicí, kurátorkou umění ve veřejném prostoru paní Marií Foltýnovou.

21.4.2024 v 14:45 | Karma: 10,77 | Přečteno: 559x | Diskuse| Kultura
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  23:41

Pásmo velmi silných bouřek prošlo přes východní Čechy, Moravu a Slezsko. Bylo mezi nimi i několik...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Kdyby evakuovali školu, žil by, říká bratr oběti. Rakušan podle něj něco kryje

20. června 2024

Premium Rodiny obětí střelby na fakultě kritizují policii – ta i ministr vnitra mlčí. „Kdyby policie řekla,...

Romance dvou diktátorů. Severokorejský vůdce Kim kuje pikle s přítelem Putinem

20. června 2024

Premium Tak už to prasklo: severokorejský diktátor Kim Čong-un si našel nového „nejlepšího přítele“....

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  23:41

Pásmo velmi silných bouřek prošlo přes východní Čechy, Moravu a Slezsko. Bylo mezi nimi i několik...

Vondra zesměšnil gender Kolaji. Trapárna, eklhaft, reagují Bartoš a další

19. června 2024  22:02

Lídr koalice SPOLU Alexandr Vondra, který získal křeslo v Evropském parlamentu, se na platformě X...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 148
  • Celková karma 16,78
  • Průměrná čtenost 1397x
Mám rád knihy, kytary, hudbu, vikigskou, keltskou a slovanskou mytologii, stromy, byliny a hory. Ve volném čase se hudbě i věnuji coby Umwurf.

Můj oficiální YouTube kanál:

https://www.youtube.com/@umwurf

Seznam rubrik