Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

No vida, už je to tady! První agrosymboly letoška!

Letošní zima byla dost dlouhá, to mi dá za pravdu snad každý. Ale po dlouhých mrazech a plískanicích opět přišlo bujné jaro. A díky tomu se letošní první obrazce v obilí začaly objevovat až trošku ze zpožděním. Ale už je to tady!

Ať už tento jev má na svědomí kdokoliv nebo cokoliv, tak nad jejich složitostí často užasne nejeden člověk. I když pravdou je, že dnes, v první dekádě 21. století už za podstatnou částí tohoto fenoménu jsou party lidí, kteří se snaží napodobit jev, který na anglických polích trvá už celá desetiletí, či možná staletí, tak stále se občas objevují takové obrazce, u kterých, pokud hlouběji prozkoumáme zdejší rostliny, tak zjistíme, že zde působila zvláštní (asi) tepelná či mikrovlnná energie, která porušila buněčnou strukturu tak, že běžně takovéto jevy nejde za pomocí prken a provázků vyrobit.

 

Cílem mého seriálu není najít definitivní řešení této záhady. Na to práce jednoho blogera ani zdaleka nestačí. Nakonec, jak jsem psal výše, ono těch řešení je zřejmě i povíce. Mým cílem je informovat o věci, která se po Evropě skutečně objevuje a její výskyt je příjemným zpestřením a okrášlením každého jara a hlavně léta. Pokud to třeba někoho zaujme tak, že se do zkoumání tohoto fenoménu také pustí (a pokud možno seriozně a nepředpojatě), bude nás pak na to víc, abychom to pravé řešení záhady konečně nalezli.

A letos se stalo to, že evropská sezona obilných piktogramů nezačala, jak je to obvyklé, v Anglii, ale na jihu Evropy v Itálii.

Noc z 30. dubna na 1. května 2010. V tuto dobu se odpradávna pořádají velké ohně na počest prastarého keltského svátku Beltine, který se dochoval až do současnosti. Jen mu dnes říkáme „pálení čarodějnic“. A tak se nebojím napsat, že tento zvyk je vlastně nejstarším svátkem (nebo alespoň jedním z nejstarších), který se dochoval ve své původní podobě do současnosti. Jeho poslání bylo ukončit studenou a přivítat teplou polovinu roku. Je pouhá náhoda, že právě tento den odstartoval letošní sezonu oněch tajuplných agrosymbolů? Stalo se tak u italského města Taraqinia. Jedná se o trojitou činku v mladém zeleném obilí. I když podle některých názorů se jedná o padělek, rád bych zde připomněl ještě jinou zajímavou věc. Město Taraqinia, kdo četl můj článek  Starověký Řím z pohledu archeoastronautiky, je historické místo spojené s legendárním tajuplným národem Etrusků. Je jen náhoda, že právě k tomuto místu se váže jedna ze starých etruských legend, o kterém jsem se ve výše zmíněném článku zmínil? Ta vypráví, že se zde kdysi objevilo záhadné dítě jménem Tages, které však mělo vzhled starce. Chodili k němu lidé z celé Etrurie a žasli nad ním, neboť jim tato bytost dokázala odpovědět mnoho tajemství světa. Potom se prý Tages rozplynul ve vzduchu. Ať chcete nebo ne, dítě, které vypadá jak stařec, hodně připomíná tzv. malé šedivé, které známe ze současnosti z případů blízkých setkání čtvrtého druhu. A rozplynutí ve vzduchu je též zvláštní jev.

Druhý italský agrosymbol následoval hned o den později a jeho umístění je mladý ječmen u sicilského města Riesi. Jeho tvar je podobný terči. A do třetice se nyní přesuneme naopak na sever Itálie, do Lombardie k obci Bahnolo Mella, kde se o další den později objevil obrazec, který má tvar kruhu se dvěmi satelitními prstenci, přičemž v tom v tom krajním je vepsáno šest dalších kruhů.

Co mě však u těchto třech italských obrazců nejvíc fascinuje, je to, že pokud se pozorně prohlédneme rozmístění výše zmíněných obrazců na mapě Itálie, zjistíme, že vytvoří jakoby přímku dlouhou téměř 1000 km (i když úplně na puntík přesné rozmístění agrosymbolů se z fotografií, které jsou k dispozici na netu, zatím nedá určit). Chtěl bych jen připomenout, že něčeho podobného jsme v Itálii byli svědky i v loňské sezoně (viz můj článek A další zprávy o nových obrazcích v obilí.

A také i u nás v České republice! Tak například v jedné přímce byli v roce 1996 umístěny agrosymboly Nemilkov – Mlázovy – Vlčkovice, které se tenkrát objevili na Klatovsku a které jsem osobně navštívil. A co víc, mlázovský obrazec (u Kolince) byl na této linii umístěn v bodě poměru zlatého řezu. O čem to může soudit? Napadají mne dvě možná vysvětlení. Buď jsou agrosymboly umísťovány v souladu z ley lines, tedy jakýmisi zemskými siločárami a nebo něco krouží na oběžné dráze kolem naší planety a to něco nám sem vysílá onu energii, která tu v obilných lánech vytvoří.  

Závěrem našeho článku se ještě podíváme do Anglie, a to protože už i zde odstartovala letošní sezona kruhů v obilí. První letošní anglický piktogram se objevil v poli s řepkou 5. května 2010, a to hned v úpatí legendární pevnosti Old Sarum, nalézající se nedaleko Salisbury. Old Sarum je původně pevnost z doby železné a později zde bývala i normanská osada. Více o tomto wilshirském historickém skvostu se můžete dočíst v mém článku Mystéria Salisburské pláně. Ale jen pár metrů od této cenné historické lokality se objevil onen již zmíněný obrazec. A na rozdíl od prvních obrazců z jiných sezon, je poměrně složitý. Skládá se ze dvou kruhů s jakými si skloněnými paprsky a jakéhosi mezikruží ozdobeného sedmi dalšími kruhy.

A kromě toho několik metrů od obrazce se vyskytuje i jev, kterému se říká „podpis“. To obvykle bývá maličký kroužek umístěný několik metrů mimo formaci. Více informací o tomto první letošním anglickém piktogramu naleznete na Old Sarum, nr Salisbury, Wiltshire.

Takže letošní sezona kruhů v obilí je odstartována a nám teď nezbývá jen čekat, s jakými překvapeními letos přijde.

Stejně jako vloni jsem připravil speciální googlemapu s vyznačením nejnovějších kruhů v obilí.

S použitím těchto zdrojů:

http://www.cropcircleconnector.com/2010/2010.html

http://www.cropfiles.it/cropcircles-2010.html

http://www.cropcircle-archive.com/archive/index.php

 

Viz též rubriky:

Kruhy v obilí - rok 2008

Kruhy v obilí - rok 2009

Autor: Libor Čermák | sobota 8.5.2010 8:14 | karma článku: 21,95 | přečteno: 4820x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,55 | Přečteno: 153x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 231x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Rakouské Zelené do eurovoleb povede mladá aktivistka. Je nezkušená a lže, zní

18. května 2024  11:55

Lídryně kandidátky rakouské vládní strany Zelení do Evropského parlamentu Lena Schillingová se od...

Nehoda kamionu na osm hodin zastavila provoz na D35 u Olomouce

18. května 2024  7:39,  aktualizováno  11:42

Kvůli nehodě kamionu byla dnes časně ráno uzavřena dálnice D35 u Olomouce-Nemilan ve směru na...

Na Česko udeří od jihovýchodu bouřky. Hrozí kroupy a také přívalové deště

18. května 2024  11:19,  aktualizováno  11:40

Přímý přenos Silné bouřky dnes zasáhnou Moravu a jihovýchod Čech, v neděli pak celé Česko, uvedli meteorologové....

ING-FOREST s.r.o.
Taxátor

ING-FOREST s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 65 000 - 75 000 Kč

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám