Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Co mne fascinuje na slovenských mariánských zjeveních II

V minulém článku o slovenských mariánskách zjeveních jsem se zabýval případy "Turzovka" a "Litmanová". Jenomže při brouzdání na internetu jsem narazil ještě na třetí obdobnou událost, a to v Dechticích u Trnavy.

V krátkosti bych jen připomněl, že obě dvě dříve zmíněná místa v článku "Co mne fascinuje na slovenských mariánských zjeveních?", Tedy Turzovka a Litmanová se nalézají na stejné zeměpisné šířce. Nachází se tam snad i Dechtice? Ne, nenacházejí. Dechtice se nalézají cca 15 kilometrů severně od Trnavy, takže podstatně jižněji.

A právě v této vísce se měla 4. prosince 1994 zjevit Panna Marie, a to jako "Královna Pomoci". Stalo se tak tehdy čtrnáctiletému Martinu Gavendovi a dalším třem mladým vizionářům (Mária Gavendova, Simona Árendásová a Jozef Danko). Podle dětí měla zlatostříbrné šaty. Děti se s ní nejdříve modlily za dar víry pro všechny. Pak je vyzvala, aby jí darovaly svá srdce a na závěr jim požehnala. Tolik v kostce o tomto případu. Podrobně se tímto případem zabývají články "http://www.fatym.com/view.php?nazevclanku=20-vyroci-zjeveni-panny-marie-kralovny-pomoci-v-dechticich-4-prosinec-2014&cisloclanku=2015010051" nebo "http://www.komix.fatym.com/view.php?nazevclanku=dechtice-svatek-kralovny-pomoci-a-16-vyroci-zjeveni&cisloclanku=2010120034"

Já bych se ale, opět na to podíval očima záhadologického badatele a zkusil najít nějaké zajímavé souvislosti s jinými podobnými případy.

A přitom jsem si všiml něčeho naprosto zvláštního. Dechtice sice neleží na té samé zeměpisné šířce jako Turzovka s Litmanovou, ale leží na jiné a také velmi zajímavé rovnoběžce, a to 48,55 sš.

1) Pokud si ji promítneme po Evropě, zjistíme, že začíná ve Francii na Bretaňském poloostrově. A to z této rovnoběžky dělá takovou, jež nejdéle vede po evropském kontinentu. 

2) Pokud si ji promítneme i po samotném Slovensku, je též pravděpodobné, že je to současně i taková rovnoběžka, jež nejdéle vede Slovenskem.

3) Tato rovnoběžka je současně i jižní tečnou České republiky. Děje se tak na hranicích s Rakouskem u Vyššího Brodu. A není bez zajímavosti, že právě k okolí Vyššího Brodu se váže další pověst o údajném mariánském zjevení. Je to pověst o založení poutního místa Maria Rast am Stein u Vyššího Brodu. Na začátku 16. století tu prý na kameni odpočívala samotná Panna Maria s malým Ježíškem. A tak zde byla v roce 1887 vybudována kaplička a později i poutní kostelík s křížovou cestou (viz "Za mariánskými zjeveními v Česku III").

Co to znamená?, že tu máme v řadě další mariánské zjevení či podobný náboženský zázrak, k němuž došlo na významné či jinak zajímavé zeměpisné šířce či délce. Jak ve svých článcích říkám, toto není nic ojedinělého. Například Guadalupe u Mexico City, se nalézá na poledníku, který nejdéle vede Severní Amerikou (viz "Záhady mariánského zjevení v Guadalupe"). Fatima v Portugalsku se nalézá na vodorovné ose této země. Francouzské Lourdy (a dokonce i bosenská Medžugorie) zas na rovnoběžce, která nejdéle vede po Pyrenejském poloostrově (viz "Sto let od mariánského zjevení ve Fatimě"). A Číhošťský zázrak se zas udál v přesném geometrickém středu České republiky (viz "Zamyšlení nad Číhošťským zázrakem"). Přesně na sever od Číhoště, tedy na ose ČR, leží poutní místo Bozkov u Semil. Řím se také nalézá v geometrickém centru Itálie a součásně na jak na poledníku, tak na rovnoběžce, které vedou nejdéle po Apeninském poloostrově (viz "Záhady a tajuplné souvislosti Panny Marie Sněžné").

A tak si myslím, že je toho už tolik, že nad těmito souvislostmi bychom se měli vážněji zamyslet, zda se v tom náhodou nenachází jeden z možných klíčů k této záhadě.

Související články:

Za mariánskými zjeveními v Česku

Za mariánskými zjeveními v Česku II

Za mariánskými zjeveními v Česku III

Za mariánskými zjeveními v Česku IV

Mariánská a jiná zjevení svatých v Česku V.

Křesťanské záhady a zázraky

Co mne fascinuje na slovenských mariánských zjeveních?

Záhady a tajuplné souvislosti Panny Marie Sněžné

Autor: Libor Čermák | pondělí 22.1.2018 5:13 | karma článku: 16,07 | přečteno: 1341x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

Po zázračném osvobození z indiánského zajetí se naši přátelé dostávají do srubu trapera Donalda, kde je jednak čeká odpočinek s idylkou, ale také se dozvědí jedno velké překvapení.

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,55 | Přečteno: 153x | Poezie a próza

Libor Čermák

Zázračné vysvobození z indiánského zajetí

Cesta našich přátel za tajemnou čelenkou pokračuje přes Brazelovu farmu, kde si budou vyprávět staré indiánské legendy. Nakonec ale padnou do indiánského zajetí. Ale i zde najdou spojence, který jim spolu s Manitouem pomůže.

12.8.2023 v 7:50 | Karma: 7,58 | Přečteno: 231x | Poezie a próza

Libor Čermák

Indián v Roswellu

Naši čtyři přátelé Tom, Jack, Dan a indiánských hoch Tokakua se ukryli ve vesnici Apačů. Proč? Když byly u petroglyfů Tří řek, všimli si, že je pronásledují čtyři banditi ze strýcova gangu. Morgan, Hill, Smith a Dark.

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39 | Přečteno: 177x | Poezie a próza

Libor Čermák

Tajuplnosti indiánských souhvězdí

Ve scifi westernu "Putování za tajemnou čelenkou" teď naše bandity pronásledované hrdiny převede sám velký Manitou přes hory a dostanou se tak do apačské vesnice, kde mimo jiné budou rozjímat nad indiánském pojetí hvězdné oblohy.

29.4.2023 v 13:34 | Karma: 8,77 | Přečteno: 187x | Poezie a próza

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

Dnes vás hrdinové mého seriálu přivedou na málo známé posvátné místo severoamerických indiánů, které je jistě zajímavé i z hlediska záhad a archeoastronautiky. K Petroglyfům Tří řek v Novém Mexiku.

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88 | Přečteno: 202x | Poezie a próza
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

Na Česko udeří od jihovýchodu bouřky. Hrozí kroupy a také přívalové deště

18. května 2024  11:19,  aktualizováno  11:40

Silné bouřky dnes zasáhnou Moravu a jihovýchod Čech, v neděli pak celé Česko, uvedli meteorologové....

Slovenský soud rozhodne o vazbě pro atentátníka. Vláda zasedne ve středu

18. května 2024  11:09

Soud na Slovensku rozhodne o návrhu na vazební stíhání muže obviněného ze středečního atentátu na...

Charkovská oblast evakuovala deset tisíc lidí. Situace je kritická, míní expert

18. května 2024  11:04

Sledujeme online Ukrajina od zahájení ruského pozemního útoku v Charkovské oblasti v minulém týdnu evakuovala už...

První létající divize. Armáda investuje miliardy, chce masy dronů do tří let

18. května 2024  10:48

Válka na Ukrajině je bitvou technologií a především pak bezpilotních prostředků. To si uvědomuje i...

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...

  • Počet článků 2384
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1899x
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám