Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

kOmický blog CCCXXXIV.

"Moje jízda tramvají" je nejen povedená povídka dvojice Šimek - Grossmann, ale též vhodný titulek pro odpolední zážitky z brněnské MHD.

Tramvají jezdím pro nedostatek příležitostí zřídka; využívám totiž služeb soukromého řídiče, se kterým (náhodou) sdílím nejen příjmení. Nicméně k občasným nutným výletům do centra města jednoznačně upředostňuji hromadnou dopravu před individuální - eliminuji tím nutnost domluvit se s parkovacím systémem, v jehož zónách se dosud neorientuji.

Darované hodinky byly příčinou hned dvou krátkých cest z periferie, kde je lokalizována naše kancelář, do civilizace. Poprvé jsem se vydala k hodináři za účelem zkrácení kovového pásku v poplední pauze, přičemž na místě jsem zaraženě hleděla na ceduli ZAVŘENO. Bližším průzkumem bylo zjištěno, že se dvouhodinová přestávka v práci váže k probíhající rekonstrukci náměstí, stejně jako zkrácena provozní doba odpoledne. Za cenu jízdného fajn poznání.

Po dvou dnech (a několika dotazech milého chotě na osud daru) jsem cestu hromadnou dopravu zopakovala. Z okna od pracovního stolu byl zaznamenán výskyt zájemců o jízdu na zastávce, což věstilo brzký příjezd spoje. Bezprostředně po opouštění budovy bylo již možné zahlédnout přijíždějící tramvaj. V rozporu s business image jsem se dvěma skoky ocitla ve vstupu do podchodu a překotně zdolala schody. Zběsilým úprkem pod rychlostní komunikací jsem vyprovokovala k témuž muže přicházejícího zvolna z protisměru - zahlédl kolejové vozidlo v zastávce a bral schody pod dvou.

Jeho počínání mi bylo záchranou, neboť řidiče dostatečně zdržel, abych po mocném odrazu přistála mezi cestujícími, odpípla si jízdné a - lehce zrudlá a zadýchaná - uctivě hlasitě poděkovala (pobavně pozorována doboru polovinou přítomných).

Když se mi zklidnil tep, prohlédla jsem si i já zbytek osazenstva nejevícího žádné výrazné znaky mimo zhroucených páteří. U hřbitova však přistoupily dvě slečny, které vzbudily všeobecný zájem. Kraťásky, crop top, věk kolem sedmnácti... a rty napíchané botoxem. Jejich dva přibližně vrstvevníci stojící opodál jejich exteriér nedosatečně tiše hodnotili, přičemž vylepšení stylu "na kačera" nekomentovali nijak lichotivě. V tomto směru vykazují chlapci více rozumu sázejíc více na přirozenou krásu.

Cesta k hodináři vyžadovala přestup - nebo pěší tůru v délce jedné zastávky. Normálně bych volila druhou variantu, ale náměstí vylepšené četnými výkopy a současně přijíždějící potřebný spoj mě přesvědčily o opaku. Po nástupu zadními dveřmi do zaplněného vozidla jsem opět bezkontaktně uhradila jízdné, načež slyším z dálky velmi známý hlas.

Jediná celá identifikovaná věta zněla doslova: "Rodiče nemají energii ho vychovávat". Mírným vyhlédnutím bylo zjištěno (podle cípu bundy a dlouhých vlasů), že se skutečně jedná o mého nejstaršího potomka, kriticky kometnujícího náš přístup k jeho mladšímu bratrovi. Obsazenost vozdila neumožňovala se k němu přiblížit a nejbližší zastávce jsem musela vystoupit.

Vyřídila jsem upravu kovového pásku časostroje na své útlé zápěstí a zamířila zpět. Cestou jsem památnou větu hodnou otce Fourase poslala synkovi prostřednictvím SMS. Odpověď přišla obratem - "Čím jedeš?". Následovaná zprávou "A neříkej, že to není pravda". Kdyby jen věděl, na co vše mi energie schází...

Musela jsem se ale smát, což možná připadalo zvláštní mým novým spolucestujícím. Po odeslání zprávy "Neříkám" jsem se s novými hodinkami na ruce vrátila zpět do pracovního procesu. Zvláštní náhody, které se dokáží stát během ojedinělé jízdy za jedinou zastávku. Evidentě osud chtěl, abych sdělení zachytila; nějak se s tím poperu.

Autor: Jana Kozubíková | čtvrtek 2.6.2022 12:00 | karma článku: 16,65 | přečteno: 426x
  • Další články autora

Jana Kozubíková

kOmický blog DVI.

Dny bezprostředně po dovolené jsou obvykle spojeny především z rozčarování z nahromaděné práce. Tentokrát byly doplněny o vyrovnání s únavou a časovým posunem.

22.7.2024 v 7:00 | Karma: 12,63 | Přečteno: 202x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DV.

Před přibližně rokem manžel oznámil, že koupil letenky. Když upřesnil destinaci, pokládala jsem to za vtip. Leč choť nežertoval.

14.7.2024 v 21:00 | Karma: 17,97 | Přečteno: 315x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DIV.

Šest let naši rozlehlou ložnici ozařovala jediná (stínítka zbavená) výkonná žárovka; nedávno ovšem - po měsících marných výstrah - definitivně zhasla.

3.7.2024 v 6:00 | Karma: 14,26 | Přečteno: 260x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DIII.

Na letošní olympijský běh jsem se neuvážene přihlásila v lednu a má zodpovědná příprava spočívala výhradně v posilování s lopatou na dvorku.

25.6.2024 v 20:00 | Karma: 14,14 | Přečteno: 231x | Ona

Jana Kozubíková

kOmický blog DII.

Jakkoli se trvale snažím obstát ve všech životních rolích, jako „paní domu“ stále významně selhávám.

21.6.2024 v 5:00 | Karma: 11,84 | Přečteno: 218x | Ona
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Kvůli tlaku už žáci odcházet nebudou, říká dočasný ředitel lipenské průmyslovky

24. července 2024  4:53

Vyšetřování České školní inspekce problémů na Střední průmyslové škole stavební v Lipníku nad...

Nahotu v seriálu beru jako poctu, reaguje Žilková na rozhořčení herečky Mórové

24. července 2024

Veroniku Žilkovou (62) překvapilo vyjádření slovenské herečky Diany Mórové (54). Ta si postěžovala...

Auto z bazaru přestalo jezdit, reklamace zamítnuta. Co s tím, radí advokát

24. července 2024

Premium Ačkoli řada autobazarů garantuje jak kontrolu technického stavu vozidla, tak záruku při potížích,...

Počet státních zaměstnanců neklesá a výdaje na ně rostou. Odnášejí to firmy

24. července 2024

Český stát momentálně platí 484 tisíc lidí. Státní zaměstnanci v roce 2023 tvořili 10 procent...

  • Počet článků 527
  • Celková karma 13,16
  • Průměrná čtenost 322x
Zážitky a postřehy matky tří dětí na cestě z moravské metropole do obce Omice. Co můžete očekávat, pokud opustíte panelákový byt a vrhnete se do rekonstrukce kouzelného staršího domu za městem a péče o rozlehlou zanedbanou zahradu.

Seznam rubrik