Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Stal se zázrak! Konečně máme kapky moudrosti!

Padněte se mnou na kolena. Já se kaji, já zemský červ pln nevědomosti a zášti. Jak jsem jen mohl pochybovat o tom, že lidská ruka může být silnější božské. Stačí pár kapek této zázračné tekutiny a svět bude zachráněn.

Bože odpusť, ale odvracím se od tebe, a to i přesto, že jsem na tebe nikdy nevěřil. Lidský duch tě překonal. Konečně jsme dospěli k vrcholu, kdy svým rozumem dokážeme definitivně, a hlavně nekompromisně oddělit zrno od plev. Ano, trvalo nám to dlouho, tisíckrát jsme se o to pokoušeli ale marně. Až teď jsme dospěli k vytouženému cíli.

Teď už nebude pochyb o tom, kdo je na straně pokroku a kdo se sám označí za zpátečníka. Co nás to stálo nezměrného úsilí a potu, mnohdy jsme se nezalekli ani krvavých střetnutí, která často provázela naši trnitou cestou za poznáním. Byla to cesta opravdu nelehká, ale se stále pevným cílem. Neustále jsme toužili po poznání, jak rozlišovat dobro a zlo.

Ale v těchto dnech dosahujeme konečně vysněného a touženého vrcholu. Stačí vpravit jen pár kapek oné zázračné tekutiny pod kůži poddaného a jeho mysl se zázrakem změní. Je přímo osvícena Duchem naší doby. Je přímo uchvácen ba přímo pohlcen myšlenkou, která mu navěky ozřejmí jeho postavení v naší svobodné společnosti, kdy s radostí přijme úlohu oddaného služebníka pod vedením již dříve osvícených, kteří nás povedou do zářné budoucnosti.

Ano, musím přiznat, je to prosté. Ale právě proto neuvěřitelně geniální. Nezbývá než vzdát hold našim nezištným inovátorům života, kteří nemají na mysli nic jiného než dobro všeho lidu na všech kontinentech naší Země. Pravda jsou tu ještě lidé s poněkud opožděným náhledem na vývoj lidstva. S intelektuální setrvačností sobě vlastní chodí do těch podivných budov, aby zde poklekli a vzdali hold „Nejvyššímu“. Odpusťme jim. Zvláště pokud se budou řídit naším příkazem a zapálí zde svíčku na počet našeho dokonaného zázraku.

Ano, jsem šťasten. Na sklonku mého života jsem již nedoufal, že se mi dostane myšlenkového osvícení, které mne zbaví všech obav o budoucnost mých dětí a vnuků, ba i pravnuků. Ano přiznám, celý život jsem sebou táhl břímě nevěřícího. Pořád se ptal, proč to a ono, nemůže to být jinak? Ano žil jsem strastiplný život nevěrce a svými nemístnými otázkami jen ztěžoval život mému blízkému okolí a zákeřně brzdil vývoji lidstva. Teď tu klečím a roním slzy zmaru nad vlastním životem. Občané odpusťte, opravdu jsem v mé nevědomosti netušil, že jsem hrál roli zrádce společnosti.

 

Pro ty, kteří kroutí nad tímto textem nevěřícně hlavou snad jen poznámka, že toto je volné pokračování mého článku: Jak psáti a čísti v období cenzury. Ale pozor ne jak mysleti. Ostatně kdysi jsme říkali, že píšeme do šuplíku. Ale to jsme naše myšlenky ještě ťukali na papír. Nu, jako přirovnání to snad stačí, šuplíky se totiž opět plní.

https://kotyk.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779313

Autor: Michal Kotyk | pátek 3.12.2021 11:40 | karma článku: 15,25 | přečteno: 447x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Evropu čeká vlna veder, dorazí i do Česka. Ve Španělsku čekají 45 stupňů

11. června 2024  15:34,  aktualizováno  15:49

Teploty v Evropě od víkendu výrazně vzrostou. Od pondělí do čtvrtka příštího týdne bude letní až...

Po nehodě na Islandu zůstává šest Čechů v nemocnici, dva jsou v umělém spánku

18. června 2024  14:59

Po páteční nehodě autobusu s českými turisty na Islandu zůstává šest klientů pojišťovny Uniqa v...

Policie řešila podezřelé kufry u stanice Můstek, centrem nejezdily dvě linky metra

18. června 2024  13:53,  aktualizováno  14:57

V úterý odpoledne policie uzavřela část Václavského náměstí kvůli nálezu podezřelých zavazadel....

Když jsem ho pouštěl, chrápal, hájí se koloběžkář souzený za zardoušení motorkáře

18. června 2024  14:57

U plzeňského krajského soudu dnes pokračovalo hlavní líčení s Janem Navrátilem, který se vloni na...

Farageovi kandidáti chválí Hitlera. Může za to prověřovací firma, čílí se lídr

18. června 2024  14:33

Kandidáti britské nacionalistické strany Reform UK vedené Nigelem Faragem čelí kontroverzím. Jeden...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik