Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pěst lidu pravdu vždy očistí!

Již mnohokrát tomu tak bylo. Není třeba listovat v nějakých knihách, máme to přeci v živé paměti naší bojovné historie. Vždy byla pozdvižena z toho proradného intelektuálního bahna, aby nám ozářila cestu vpřed.

A dnes tomu nebude jinak. Je přeci povinností plnit odkazy našich předků. A hlavně těch, jejichž sochy byly mnohokrát zneuctěny, strženy ze svých monumentálních piedestalů šílenstvím odpadlíků, kteří se odklonili od pravé víry pomateni různými slabošskými zbloudilci.

A i nadále se bude nad naší hlavou třepetat vlajka symbolizující jednotu naší mysli. Pravda, je trochu podrásána drápy nenávisti, která je živena nekalou silou mnohých pitoreskních rádoby myslitelů, kteří záludně špiní náš zcela jasný obraz budoucnosti. Ano, je dokonce na ni i pliváno. Ale budiž i to symbolem naší síly a odhodlanosti se kterou vedeme boj za pravdu.

Není to lehké poslání, ale naše vůle a přesvědčení nám dává sílu, abychom i nadále drželi žerď našeho symbolu vzpřímeně. Je to nezbytně nutné, protože to bude právě pohled na tuto zneuctěnou vlajku, která dá nám všem naději v lepší budoucnost. A tou největší odměnou pak bude pohled na nekonečnou záplavu těchto symbolů až přijde doba, kdy budou zářit jasnou barvou očištěny ode vše těch nenávistných plivanců a škrábanců.

Bude to doba, kdy pravda dostane tu konečnou vysněnou podobu. Ano, přijde doba, kdy se naše myšlenka stane tou jedinou existující pravdou. Bude to doba zbavená všech pochybovačů, všech těch pseudointelektuálů, kteří mají jen jeden cíl: Způsobit rozkol v našich řadách a zneuctít naše velkolepé myšlenky. Ale to se jim nikdy nepovede.

Neboť pěst lidu v sobě skrývá neutuchající sílu překonávající i síly vesmírné a přírodní. A bude to právě ona, která nás vždy ochrání na naší cestě vpřed. Bude naší matkou a otcem a ztělesní i touhu našich předků, tu nekonečnou studnici poznání a víry v naši myšlenku.

Ale již dosti slov, je čas boje, neváhejme a vykročme po tak jasně vytyčené cestě, nehleďme ani napravo a ani nalevo, ale kráčejme přímo a s hlavou hrdě vztyčenou oproštěni ode všech pochyb a zcestných myšlenek a ostrým zrakem pozorujme horizont naší budoucnosti. A hlavně se nenechme mást těmi, kteří tvrdí, že horizontu dosáhnout nelze. Mýlí se, tak jako vždy. Stejně tak jak ten pomatený jedinec, který se jistě nachází na pokraji šílenství, který prohlásil: Kdo nepochybuje je idiot. Takže vpřed!

 

Pro ty, kteří kroutí nad tímto textem nevěřícně hlavou snad jen poznámka, že toto je volné pokračování mého článku: Jak psáti a čísti v období cenzury. Ale pozor ne jak mysleti. Ostatně kdysi jsme říkali, že píšeme do šuplíku. Ale to jsme naše myšlenky ještě ťukali na papír. Nu, jako přirovnání to snad stačí, šuplíky se totiž opět plní.

https://kotyk.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779313

Autor: Michal Kotyk | sobota 4.12.2021 7:15 | karma článku: 10,62 | přečteno: 303x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik