Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kdysi kdosi cinkal klíči…

Nebyl jsem tu, znám to jen z vyprávění či filmových dokumentů. Prý šlo o svobodu a demokracii. Diktatura se již mnohým nelíbila. Chápu. Sám jsem před ní utekl. Dobrá. Ale kde jsou tito lidé dnes?

Dostalo se jim koblih, mají plné žaludky a zlenivěli? Nebo už je znavil boj proti hloupým a nevzdělaným politikům? Či těm, kteří vzděláni za státní peníze teď arogantně využívají nabytých vědomostí k ovládnutí těch „hloupých“? Ano vše je možné v tom našem českém světě.

A přitom vláda již zcela připomíná sestupující fotbalový klub. Bojuje ze všech sil. Ale kupodivu z těch hráčů na hřišti si nikdo není jistý, jak dlouho zůstane na politickém trávníku. Na střídačce je také zmatek, nikdo netuší, za koho bude muset zaskočit. I ten náhradní brankář musí počítat s tím, že bude muset do útoku.

Stále se ale lpí na staré taktice, honit se za míčem za každou cenu, ofsajdy nehrají přitom žádnou roli. Jde hlavně o to si kopnout, zda skončí míč ve vlastní brance nehraje také žádnou roli. Tak třeba to testování školních dítek. Není to k ničemu, ví to každý v sousedních zemích, ale co naplat, ty draze nakoupené čínské testy nutno spotřebovat a stejně důležité je zachovat si renomé.

A aby tomu nebylo dost, tak náš šéf sociální demokracie spěchá do Moskvy, aby zde podal hlášení, že již tuto prapodivnou politickou stranu, kterou plně ovládá konečně pohřbil, takže další vzájemné spolupráci nestojí již nic v cestě. Vůbec bych se nedivil, kdyby si odskočil ještě do Pekingu. To se však musí rozhodnout až u našich ruských přátel. Vše totiž nasvědčuje tomu, že by se zase mohla obnovit Rada vzájemné hospodářské pomoci, tedy RVHP.

Je to až dojemné, určitě máme nemálo spoluobčanů, kteří se neubrání slzám vděčnosti. Pravda situace je komplikovaná tím, že se zatím neví, co na to komunistická Čína. Proto je opravdu nezbytně nutné vše probrat přímo v mocenském centru našich ruských přátel. Je to vlastně taková skoro konspirační schůzka pod krycím názvem Sputnik. Proto také za účasti ministra vnitra a vlastně v současných hodinách i ministra zahraničí.

Skvělé. Ba přímo ukázkové. Ale hlavně také všem občanům srozumitelné. Již není pochyb kam to směřujeme. To, že jsme ještě součástí demokracie západní Evropy je jen formální záležitost, však i z tohoto neblahého svazku se dříve nebo později vykroutíme. Jistě nám v tom pomohou a poradí tak jako vždy ti staří východní spojenci. Je to jednoduché, my prostě poděkujeme za tu pomoc v tom roce 1968 a oni nám zase odpustí ten omyl, který se zde stal po roce 1989. Mezi dobrými přáteli to není žádný problém.

Takže je vlastně dobře, že ti klíčníci dávají pokoj. Dává to určitou naději, že ten přerod ke starým a tolik osvědčeným mocenským strukturám proběhne opět v klidu. Bude to vlastně taková malá repríza té sametové revoluce. Sice opačným směrem, ale nevadí, alespoň se v klidu vrátíme do dob, kdy myslet nejen nebylo zapotřebí, ale bylo dokonce zakázáno, což je dobře, protože strana a vláda potřebuje nerušeně pokračovat v politice vytyčování nedosažitelných cílů pomocí nesmyslných a stále více častěji protizákonných nařízení.

A to nejlepší nakonec. Ze špatně utajovaných mocenských zdrojů pronikla zpráva, že se již malují plakáty s novým vládním heslem:

Diktátoři všech zemí, spojte se!   

Autor: Michal Kotyk | čtvrtek 15.4.2021 9:22 | karma článku: 19,40 | přečteno: 747x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Kolaps bank i letišť kvůli IT problémům: Aerolinky žádají uzemnění všech letů

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  10:50

Sledujeme online Řada zemí čelí problémům s počítačovými systémy, které agentura Reuters označila za globální IT...

Převrácené auto při nehodě poškodilo hnízdo, na záchranáře útočily vosy

19. července 2024  10:48

Podrážděné vosy z hnízda poškozeného při vážné dopravní nehodě komplikovaly ve čtvrtek zásah...

Kvůli výpadku v odbavování se nelétá i z Prahy, policie posílí hlídky

19. července 2024  10:38

Sledujeme online Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště. Kvůli výpadku se zpožďují...

Slovenský poslanec Ľupták byl fyzicky napaden, policie podezřelého zadržela

19. července 2024  10:24

Poslanec slovenské sněmovny z klubu nejmenší vládní Slovenské národní strany (SNS) Pavel Ľupták byl...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik