Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Co takhle obnovit Lidové milice?

Myslím, že by to nebylo špatné. Tak nějak by to zapadalo do ducha doby, kdy nám stále více vládnou postpubertální svazáci. Tedy většinou nevědomí nadšenci, kteří se rozhodli zachránit svět a bohužel i mne.

Netoužím po tom. Vždy jsem se takových typů obával. Pozoruhodné je, že to kdysi bývali mladí lidé, které nakazil ideologický virus boje proti imperialistickým silám a za každou cenu chtěli budovat socialismus, který by vyvrcholil zřízením komunistické společnosti. Jak to dopadlo komentovat netřeba.

Ale že tento virus v poněkud pozměněné podobě stihne i mnohé v naší dnešní společnosti jsem opravdu neočekával. Pravda asi i on zvládá princip mutace. A jak vidno i on přežije přes veškerou snahu těch, kteří se pokoušejí vychovávat společnost a posunout ji na žebříčku vývoje k lepšímu. Je to prostě prevít. Ví, že hloupost lidstva je bezmezná, a tudíž vždy najde úrodnou půdu pro své množení.

Ale zpátky k tomu „svazáctví“. Byla to doba výzev, jedna následoval druhou, byla to taková soutěž o to, kdo přijde s něčím „lepším“. Tedy halasnějším. Nebyla to doba zrovna radostná, ale lid se často bavil tím, že mnohdy jedna „světoborná myšlenka“ bojovala proti té druhé, často nelítostně ba nemilosrdně. Výsledkem byl celkový chaos, který však umožňoval, že se normální člověk se zcela přirozenou snahou o lepší život rodiny celkem snadno orientoval a užívaje selského rozumu mohl zachovávat logiku života, možno říci i přežití.

Hodně tomu napomáhalo i to, že ti zachránci „světa“ nosili modré košilky a byli tudíž zcela transparentní pro normální lid, který na ně mohl pohlížet se shovívavým úsměvem. Dnes je to trochu těžší. Jedná se většinou o spoluobčany staršího věku, kdy jim každý dobře vychovaný jedinec prokazuje určitou úctu počítaje s tím, že ten dotyčný si vše dobře promyslel dříve, než přiložil k ústům hlásnou troubu.

Bohužel tomu tak není a „boj“ dneška je bojem proti celkem neviditelnému nepříteli. Tehdejší „imperialista“ se mnohdy – při bližším pohledu – choval jako zcela normální člověk, mnohdy byl i příjemný, jenom zastával poněkud odlišný pohled na svět a lidstvo. Je nezbytné ale podotknout, že i on počítal s notnou dávkou hlouposti a nevědomosti u ideologického protivníka. Hlavně u „všemocných“ politiků. Měl pravdu a zvítězil.

Tedy ne úplně tak jak si přál, po pravdě řečeno se kupodivu stal naším spojencem. Tak trošku se nám vnutil výměnnou za lepší „imperialistický“ život. Říká se tomu také politický kompromis, čí bližší košile než kabát. Pro tehdejší svazáky to byl boj dlouhý a se smutným koncem. A největším zklamáním a vlastně poltickým podrazem byl fakt, že to byly právě Lidové milice, které je nechaly na holičkách.

A tak jsem dospěl k myšlence, jak toto dnešní politické šílenství, které se čím dál tím více vzdaluje skutečným cílům, tedy najít kompromis mezi zájmy toho skutečného viru a našimi životy a budoucností, by bylo obnovení Lidových milicí. Ti dnešní svazáci po tom asi přímo touží. Prostě mít ten pocit že „pracující lid“ jim kryje záda. A protože se historie vždy opakuje, díky nepoučitelnosti lidstva, bylo by jen otázkou času, kdy by ta ozbrojená moc lidu složila zbraně a těm svazákům odkryla záda.

Pak by nezbylo než se vrátit k normálnímu životu. Akceptovat „chytrost“ a mnohdy i převahu přírody se kterou je možno, asi stejně tak jako s tím imperialismem, najít kompromis a dohodnout se na určité koexistenci. Zanechat všech těch nesmyslných politických rozhodnutí, která vedou ne zrovna dobrým směrem, jak nás o tom vždy neopomine vláda pravidelně informovat. Je skoro až směšné, že pro vytvoření „konspirační teorie“ není nutno studovat cizí zdroje. Zcela postačí jen logicky pospojovat ty trochu kusé informace, které nám vláda předkládá.

Pravda, je tu jednodušší cesta, tedy bez těch „Lidových milicí“. Prostě těm novodobým „svazákům“ zatrhnout tipec, vzít jim z rukou hlásné trouby. Jednou cestou v demokratické společnosti jsou volby. Dávají určitou naději. Ale přinášejí i zklamání. U mne se objevilo již to první. Začíná se ve mně rodit podezření, zda náš budoucí premiér někde ve skrytu šatníku neskrývá onu „modrou košilku“ a nechodí ji provázen nostalgickými pocity tajně hladit. Ostatně já jsem nikdy nevlastnil tu „rudou knížku“ zaručující mi „lepší budoucnost“ a na tom nehodlám nic změnit ani na sklonku života.

Autor: Michal Kotyk | středa 1.12.2021 10:06 | karma článku: 27,34 | přečteno: 730x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Na východě Bratislavy hořela skládka, zasahovaly desítky hasičů

25. června 2024  7:57

Ve slovenském hlavním městě Bratislavě hořela od pondělního pozdního odpoledne skládka. Kvůli dýmu...

V Belgii hořela jedna z nejvyšších budov v zemi. Jeden člověk zemřel

24. června 2024  22:55,  aktualizováno  25.6 7:40

Při požáru jedné z nejvyšších rezidenčních budov Belgie zemřel v pondělí v Lutychu jeden člověk,...

Co najdu, odevzdám. Bezdomovec v Nizozemsku vrátil nalezenou peněženku s 2 000 eury

25. června 2024  7:17

Bezdomovec, který přebýval na hlavním nádraží v Amsterodamu, odevzdal peněženku zapomenutou ve...

Americký politik se přiznal. Za zneužívání nezletilých v Praze mu hrozí třicet let

25. června 2024  6:37

Bývalý dlouholetý člen parlamentu v americké Severní Dakotě se u soudu přiznal k tomu, že v minulém...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik