Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ano, paní Jílková, jsem veřejný nepřítel číslo jedna!

Smutné to poznání. Dostal jsem jako občan slovo, ale se zlou jsem se potázal. A nejvíc mne naštvalo, že jsem si to i předplatil. A tu mne v mé „nepřátelské“ mysli napadlo, zda ČT vůbec moje peníze potřebuje.

Vcelku rychle jsem si sesumíroval jednu opět nepovolenou „spikleneckou“ teorii. Vše totiž, dle mých zcela jistě zcestných myšlenek nasvědčuje tomu, že díky „marketingové“ strategii má již ČT asi na tisíce sponzorů, kteří jí naplňují kapsy. Respektive jim, těm tržním magnátům, či dokonce dobře utajeným „majitelům“. A poplatky jsou tedy jen takové „kapesné“, či spíše „všimné“.

Ano, všimné bude správnější výraz. Protože jak jsem si všimnul, tak je velice těžké najít nějaký ten pořad, který by v sobě neskrýval reklamu. Včetně těch, kde se „autoři“ na oko snaží rozšířit naše obzory v oblasti věděni, či nám ulehčit denní život. Vždy se objeví někdo, kdo nám řekne jak, čím a od koho to koupit.

Z mého pohledu to asi vypadá tak, že se nejdřív shání sponzor. Bohužel i v tomto ohledu jsou „tvůrčí“ pracovníci zcela bez skrupulí. Může to být kdekdo, hlavně, že má peníze, často i ty, které získává z kapes občanů ne zrovna férovým způsobem. Tedy buď zneužívá jejich důvěru či využívá naivnosti, ba i dokonce ne zrovna zdravých zlozvyků. A po této jistě zcela vysilující intelektuálně dramaturgické práci se slepí nějaký ten pořad odpovídající přání zhmotněném balíčkem peněz.

Jedinou oblastí, kde se takovéto sponzorství obtížněji odhaluje je oblast zpravodajství a publicistiky. Takže by se mohlo zdát, tedy na první pohled, že to je právě oblast, kde je našich peněz potřeba. Nu, alespoň něco za něco. Avšak za co? Třeba včera. Přiznávám, že paní Jílkovou moc nemusím, ale téma bylo aktuální, jak jinak očkování. A opět jsem zklamal a zradil snahu ČT mne poučit. Bohužel jsem asi prapodivný jedinec, který nekupuje myšlenky a intelektuální potravu na jarmarku a ve slevách.

Prostě jsem to vydržel ani ne 10 minut. Absolutně jsem pro „kontraverzní“ diskuse, pokládám je za prospěšné a v podstatě za základ pro budování demokratických principů. Jenže nesnáším ideologické inscenace. Viděl jsem již mnoho podobných, kdy vybraní adepti jak té či oné strany v podstatě obdrželi již hotový a odsouhlasený scénář, či dramaturg pomocí rad psychologa vybral aktéry, aby bylo zcela jasné a hlavně jisté, jak zinscenovaný duel dopadne, tedy v čí prospěch.

Rád pozorují lidská střetnutí, ale jsem pro férovou hru. Takže, když do ringu nastoupí lehká váha proti těžké, je mi předem jasné, jak to do dopadne. Tedy pokud nejde o komedii. U publicistického pořadu však jistě neočekávám, že by tomu tak mělo být. Očekával bych tedy, že proti panu profesorovi bude na druhé straně postaven někdo požívající nejen stejné úcty, ale i mající i stejnou „výzbroj“. Včera tomu tak podle mého nebylo. Pravda nevydržel jsem to a vzdal se dalšího „vzdělávání“ mé osoby. Na obranu jenom podotknu, že nejsem ani sadista, ale ani masochista.

Ve své povýšené ješitnosti důvěřující schopnostem mého mozku jsem si zbytek domyslel. Opravdu nepotřebuji dlouho, abych rozpoznal ideologický útok na mé myšlení. Prostě někdo se opět snažil, ostatně tak jako již týdny, mne nejen přesvědčit, ale i označit za sprostého a nemilosrdného vraha a ničitele životů občanů tvořící naši vyspělou společnosti. Jsem prostě veřejný nepřítel číslo jedna.

Mohu již za všechno špatné, co se dnes děje. Za mrtvé, za nedostatek lékařů, neschopné politiky, dokonce jsem ochoten se zamýšlet nad názory oponentů. K tomu všemu jsem ještě boj s covidem tajně bez státního dozoru vyhrál, možná i dvakrát, ale to se dle oficiálního stanoviska nesmí, žádný štempl na to nedostanu, jsem prostě podvratný živel, kvůli kterému se hroutí i naše ekonomika o společnosti ani nemluvě.

Nu, pěkně jsem to schytal. A jak jsem podotkl, vlastně si nemám na co ztěžovat, předplatil jsem si to. Je to moje chyba, že jsem objednaný balíček otevřel a zkoumal jeho obsah. Ale přitom mne napadalo opět něco odsouzeníhodného. Neměl bych mé peníze raději investovat do mého vzdělání, tedy opravdového vzdělání. Možná by to nebylo na škodu, možná i ku prospěchu ostatních. Jen si představte, kdyby těch 6 až 7 miliard, které občané pokorně ČT platí skončilo v kapsách třeba pedagogů, ale i lékařů a zdravotních sester.

Pravda, prý by to chtělo zase nějaký zákon. Ovšem třeba se stane zázrak. Majitelé naší „veřejnoprávní“ ČT se možná včera také dívali a řekli si: Jsme občané a dostali jsme slovo. A my jsme poctiví občané. A tak s pokorou pošleme ty nemorálně obdržené peníze tam, kde budou opravdu veřejně prospěšné. Háček to však má. Musí počítat s tím, že se také možná stanou „veřejnými“ nepříteli číslo jedna.

Autor: Michal Kotyk | pátek 10.12.2021 8:44 | karma článku: 34,10 | přečteno: 1739x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse| Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Čtyřletý chlapec se odpoutal z dětské sedačky, vběhl pod projíždějící auto

25. června 2024  8:46

Teprve čtyřletý chlapec se v autě na Semilsku odpoutal z dětské sedačky a vyběhl na silnici, kde ho...

Na východě Bratislavy hořela skládka, zasahovaly desítky hasičů

25. června 2024  7:57

Ve slovenském hlavním městě Bratislavě hořela od pondělního pozdního odpoledne skládka. Kvůli dýmu...

V Belgii hořela jedna z nejvyšších budov v zemi. Jeden člověk zemřel

24. června 2024  22:55,  aktualizováno  25.6 7:40

Při požáru jedné z nejvyšších rezidenčních budov Belgie zemřel v pondělí v Lutychu jeden člověk,...

Co najdu, odevzdám. Bezdomovec v Nizozemsku vrátil nalezenou peněženku s 2 000 eury

25. června 2024  7:17

Bezdomovec, který přebýval na hlavním nádraží v Amsterodamu, odevzdal peněženku zapomenutou ve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik