Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Andrejko I. a jeho otloukánci!

Ještě nedávno to vypadalo tak, že se jeden mohl právem domnívat, že se náš současný mocipán obklopuje dvorními šašky. Ale jak vidno, tak ve svém vývoji neustrnul a pomalu je vyměnil za otloukánky.

Již asi nemá potřebu, aby mu někdo pochleboval. Je ale i docela možné, že už k tomu nikdo nemá chuť. Takže se rozhodl je raději mlátit žezlem po hlavách. Je to mediálně velmi působivé, prostě může všem občanům dokázat, že se s nějakými těmi pochybnými charaktery na ministerském postu vypořádá rázně a bez milosti. Nápadné však je, že si právě takovéto „poddané“ skoro cílevědomě vybírá. Bylo by i pravděpodobné, že je to nějaký výmysl a i taktika jeho poradců pro osvětu národa.

Je přeci nutno něco dělat domnívají se právem. Tedy jako pro tu důvěru či nedůvěru v jeho „smysluplné“ vládnutí pro blaho nás všech. Svým způsobem ani nechápu to hlasování pánů poslanců. Já bych spíše přivítal návrh zákona, který by veřejnosti umožnil podívat se na zoubek těm, kteří mu ještě „důvěřují“. Logika věci totiž nabádá pohlížet na ně jako ona určité profitéry ze současné mocenské struktury, tedy osoby stejně prapodivného charakteru plnící naši morální politickou žumpu.

Pravda, byl by to asi prapodivný zákon, ale domnívám se, že by docela dobře zapadl do naší legislativy, která se vyznačuje tím, že chrání každého, jenž nás jako společnost okrádá. Občan by to možná přivítal. Proč jenom chránit ty „chytráky“ a jejich tajuplné obchody? Tu i onde by bylo více jak vhodné je i potrestat. A třeba jim zabavit nějakou tu miliardu a vrátit ji do společné kasy, kterou již po desetiletí plundrují.

Ostatně jsem se zcela mylně domníval, že už vlastně není nic k rozkradení. Ale to, že Andrejko I. neustále lpí na moci přeci jenom dokazuje opak. Pár miliard tu přeci jenom asi je. Tož do toho, mnoho času už nezbývá. Ty volby jsou přeci jenom trochu nejasné a státní kasa je prázdná a kupovat voličské hlasy za vlastní peníze není zrovna obchod, který náš pan premiér miluje. I ty jím tak oblíbené koblihy si nejraději nechá zaplatit z nějakých dotací. Pěkná to taškařice.

Ano, již jsme všem pro smích. Ale ono je to asi brzo přejde. Protože dokazovat celému světu, co všechno dokáže náš národ pod svatozáří „demokracie“ není totiž v mezinárodním měřítku zrovna přitažlivá společenská forma, ze kterou by se mělo mnohdy i krvavě bojovat. Je to přímá ukázka mocenské formy, kterou by snad bylo dobré spíše vymýtit. Tedy s ohledem na budoucnost. Zákony džungle se totiž velice těžko zahalují do předstírané demokratické myšlenky.

Ostatně to už okolnímu světu musí připadat, že nějak litujeme všeho toho, co se tu dělo na sklonku onoho „památného“ roku 1989. Jako bychom se chtěli omluvit za to emocionální vzedmutí našich myslí, které asi nemělo žádný racionální podklad. Prostě to byl takový celonárodní festival lidové tvořivosti sloužící k zábavě a pobavení se v jinak šedivých všedních dnech.  

Důkazem je i to, že se dnešní strana a vláda právě zhlíží v mocenské struktuře nedávné komunistické diktatury. Proč tomu tak je? No právě, tak jako tehdy. Prapodivné vzdělání u mocipánů, uražená ješitnost, touha po moci, chorobná a bezbřehá chamtivost. A to vše dohromady tvoří nápoj, který je neodolatelnou drogou. A já si kladu otázku, zda je opravdu přiměřené a správné u takto postižených osob uvažovat o důvěře, či nedůvěře? Spíše bych doporučoval terapii. A jak už to bývá u takto narušených pacientů, pokud možno někde v izolaci.

A ještě zpět k těm otloukánkům. Nejsem si jist, ale jsem přesvědčen o tom, že každý slušný občan by při sebekritickém zamyšlení se sám nad sebou mohl i na své hlavě nahmatat stopy po tom mocenském žezlu, které se asi dostalo do nepravých rukou. Pomohl by i pohled na naše děti. Máme je opravdu vychovávat v duchu přání našich mocných? Tedy v profesionální okradače těch druhých? K tomu jen pragmaticky dodám, že je nutno vzít v úvahu, že velmi brzo nebude koho okrádat. Takže je to profese velmi nejistá. A to ví i náš premiér. S naší pomocí Andrejko I.  

Autor: Michal Kotyk | úterý 18.5.2021 10:15 | karma článku: 13,96 | přečteno: 500x
  • Další články autora

Michal Kotyk

Trump, Johnson, Putin…

Opravdu zajímavé postavy současných dějin. Pokud by se jednalo o minulost, tak by to byl námět pro velkofilmy ala Hollywood. Smutné je, že se tito „hrdinové“ zásadním způsobem míchají do našeho života, ba dokonce ho i ohrožují.

8.7.2022 v 11:47 | Karma: 10,52 | Přečteno: 427x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Vždyť milovat diktátory je tak snadné!

A hlavně pohodlné, posiluje duši a dává pocit podílet se na moci, která jednoho povyšuje nad druhé. Je to přímo lákavé, a tak není divu, že se v každé společnosti najde mnoho těch, kteří jsou ochotni „hajlovat“.

14.4.2022 v 10:28 | Karma: 15,44 | Přečteno: 414x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Diskuse nebo pindání egomanů?

Upřímně přiznám, že „pracovní úsilí“ poslanecké sněmovny v posledních hodinách nesleduji. Nemám rád žvanění. Celý život jsem byl placen za skutečně vykonanou práci, „veledůležitým“ poradám jsem se vyhýbal.

13.1.2022 v 10:39 | Karma: 13,57 | Přečteno: 503x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Nová vláda, nové srandičky!

Už nevím, zda mám plakat, zda se rozčilovat, zda si pořídit dle rady pana prezidenta kalašnikov, či se možná oběsit, anebo se dívat na vše jako na podivnou divadelní hru psanou sice amatéry, ale věrně popisující absurditu dneška.

10.1.2022 v 8:43 | Karma: 43,98 | Přečteno: 5626x | Diskuse | Společnost

Michal Kotyk

Budování socialismu aneb boj proti covidu!

Je mi líto, ale je to paralela, kterou nemohu jen tak opominout. Budování „lepší“ společnosti byla dobrá myšlenka, jenže jaksi nefungovala. Současné „ideologické“ pojetí boje proti onomu viru, má pro mne stejnou hodnotu.

7.1.2022 v 19:07 | Karma: 29,47 | Přečteno: 864x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Peníze byly pro Bidena, nikoliv pro Harrisovou, stěžuje si Trumpova kampaň

24. července 2024  7:03

Kampaň republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa podala u Federální volební komise...

Vláda se schází před prázdninami. Do eurokomise má stále tři kandidáty

24. července 2024  6:48

Naposledy před prázdninami, které bude mít do 14. srpna, se schází vláda Petra Fialy. „Máme tři...

KLDR opět poslala do Jižní Koreje balony s odpadky. Dopadly k úřadu prezidenta

24. července 2024  6:44

Severní Korea znovu poslala přes hranici do Jižní Koreje balony nesoucí pravděpodobně odpadky....

Zemřel král a učitel britského blues. Johnu Mayallovi bylo devadesát let

24. července 2024  6:20

Ve věku 90 let zemřel britský bluesový hudebník John Mayall. Nejslavnější období zažil ve druhé...

  • Počet článků 607
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1543x
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com. Mimo jiné jsem také aktivní jako pedagog a snažím se mladým adeptům mediální tvorby předat něco ze svých zkušeností a názorů s nadějí, že by mohlo dojít v tomto oboru k lepšímu pochopení nároků veřejnosti na poznání duševního bohatství lidstva.

 

Seznam rubrik