Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

"Ty, taková nádherná baba a sama?"

...a následně slyším dodatky a otázky "To přece logicky nejde dohromady! To jsi fakt tak náročná, anebo proč jsi sama?"

Nevím, co mám kamarádovi odpovědět, abych nerozproudila diskuzi, která by nebrala konce a ve výsledku bychom se ničeho nedobrali. On by nejspíš zůstal stát vykulený v samém úžasu a s výrazem ve tváři plným nepochopení. Pamatuji si na naše rozpravy ještě před tím, než si našel partnerku, z níž se stala manželka a matka dvou jeho dětí. Řekl mi něco ve smyslu, že se postará o to, abych po svém boku měla nějakého správného chlapíka, než on se usadí.

"Tak to ti, kamaráde, nějak nevyšlo." :-D 

Dlouhé roky jsem žila v přesvědčení, že jakmile je člověk sám a nemá partnera delší dobu, je s ním zákonitě něco špatně. Sídlí-li vám v hlavě něco takového, pak si s odstupem času všimnete, že jdete ze vztahu do vztahu velmi krátce po sobě. Jste přeci normální a každý normální člověk přeci není dlouho sám. A proto, jakmile jsem se oklepala se po ukončených vztazích, jsem se hrnula do seznamování s novými lidmi. I přestože se ráda bavím, do klubů a na taneční párty jsem chodívala velmi výjimečně, a tak jsem volila mnohem jednodušší způsob. Jednou jsem vyzkoušela tu a podruhé jinou online seznamku. Žít v ideálním světě, má představa o seznamování byla samozřejmě offline v každodenním bytí, o kterých jsem v období dospívání četla v dívčích románech Lenky Lanczové. To se mi však nedařilo...snad proto, že jsem přestala věřit, že je to vůbec možné.

Po všech peripetiích seznamování a vedení partnerského života jsem se dostala do fáze, kdy mi skončil (můj poslední) vážný vztah a najednou ticho. Zavřela jsem knihu a sáhla po úplně jiné. Zaměřila jsem svou pozornost poprvé ve svém životě do sebe. Od přítele jsem se přestěhovala na samý okraj Prahy, kde lišky dávaly dětem dobrou noc. Půl roku na to začala éra covidových izolací, což mě značně omezovalo i v návštěvách příbuzných na Moravě a Vysočině. Zažila jsem izolaci na entou. Přicházela jsem do kontaktu jen s prodavačkami v obchodě a s kolegy v kanceláři, když se jim náhodou chtělo vylézt z brlohu home officu. Svůj volný čas jsem věnovala velmi intenzivně seberozvoji a posílení svého nemálo podlomeného sebevědomí.

Metaforicky řečeno - v knize života, kterou jsem popadla a začala číst, nebyla ani zmínka o online seznamování. Tím, že fyzická izolace nepřála seznamování v každodenním životě, byla jsem tedy naprosto odříznutá od možnosti vůbec někoho poznat. I přesto jsem se držela svého rozhodnutí nevracet se ke čtení staré knihy, a nevstoupit do víru online seznamek. Z nějakého důvodu se mi příčila už jen ta představa, že bych se nechala muži filtrovat a profilovat podle tělesných atributů. Díky, nechci![Pozn.: Už vidím ten nespočet otázek "opravdu jsi tak vysoká?"] Svou hodnotu jsem spatřovala úplně jinde než jen ve svém fyzickém vzhledu, na který poukázal právě můj kamarád. 

No a jak život šel a jde dál a já žiju v jiném přesvědčení než dříve, věci se mají tak, jak se mají...Holt to tak vesmír zařídil, že jsem k práci sama na sobě a seberozvoji potřebovala být sama. Proto už nepohlížím na nezadané lidi jako na nenormální individua, která nikdo nechce. S největší pravděpodobností jsou to lidé, co se hledají, pracují na svém seberozvoji, potřebují být sami z jakéhokoliv osobního důvodu, vybrali si zůstat sami, anebo "čekají" na tu správnou bytost, která jim jednoho krásného dne vstoupí do života. Vše je v pořádku tak, jak je...a jestli to trvá pár měsíců nebo pár let, není vůbec důležité, pokud nasloucháte své duši a žijete tak spokojený život bez ohledu na to, co si myslí vaše okolí.

Na otázku, zda jsem náročná, bych odpověděla "ne, nemyslím si". Pokud však povědomí o tom, co ve svém životě chci mít a zažívat, znamená být náročná, pak tedy náročná jsem. Tím, že jsem upustila od přesvědčení, že být sama je divné a nenormální, si mohu s naprostým klidem dovolit počkat na toho pravého. A že to trvá už několik let má jistě také svůj smysl.

Hlavní je být věcem otevřený, trpělivý a nechat všemu v životě volný průběh. 

 

Autor: Ivana Kotoučková | sobota 10.6.2023 6:00 | karma článku: 25,64 | přečteno: 1614x
  • Další články autora

Ivana Kotoučková

"Myslíš, že mě uzvedneš?"

Nikdy mě nenapadlo, že se mě muži budou ptát, jestli je unesu. I přesto se takoví najdou – a není jich málo.

10.4.2024 v 6:00 | Karma: 11,94 | Přečteno: 799x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

Kdo je Bohyně?

Tento článek věnuji hlavně ženám, se kterými se chci podělit o vlastní uvědomění, které může mnohým otevřít oči.

27.3.2024 v 6:00 | Karma: 9,48 | Přečteno: 418x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

"Disciplína (vy kluci pitomí) musí bejt!"

Ano, disciplína musí bejt (jak vojákům kázal objlajtnant Makovec ve filmu Dobrý voják Švejk), pokud člověk chce dosáhnout svých cílů. Že je však potřeba jí mít ve zdravé míře, o tom vám mohu mnohé povědět já.

21.2.2024 v 6:00 | Karma: 10,69 | Přečteno: 508x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

"Rozmohl se nám takový nešvar..."

Kdo by neznal hlášku z českého filmu Pelíšky? Přesně ten mi přišel na mysl po sledování trendů dnešní doby v posilovnách a fitness centrech.

8.2.2024 v 6:00 | Karma: 34,45 | Přečteno: 5791x | Diskuse | Společnost

Ivana Kotoučková

"...tak já to zkusím a uvidím."

Není vám ta věta povědomá? Jsem si téměř jistá, že jste si ji alespoň jednou v životě řekli i vy. A co teprve v kontextu potenciálního partnerského vztahu?

19.6.2023 v 6:30 | Karma: 12,87 | Přečteno: 509x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

22. července 2024  9:36

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské...

Obrana je i o mentálním nastavení celé země, řekl prezident Pavel na vládě

24. července 2024  6:48,  aktualizováno  17:55

Na jednání vlády překvapivě dorazil prezident Petr Pavel. Jednal s ní o zprávě o zajištění obrany....

Rekord nevydržel ani týden, u Hradce se řidič hnal rychlostí 191 km/h

24. července 2024  17:21

Další šofér přišel na Královéhradecku o řidičský průkaz kvůli příliš rychlé jízdě. Na silnici první...

Při požáru bytového domu v Jičíně zemřel muž, další dva lidé jsou vážně zraněni

23. července 2024  13:55,  aktualizováno  24.7 17:10

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahovalo v úterý odpoledne u požáru bytového...

Na dálnici D5 náhle zemřel řidič. Než zkolaboval, stihl zastavit

24. července 2024  17:07

Ve středu odpoledne zasahovali záchranáři na 82. kilometru dálnice D5. Během jízdy zde náhle...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 754x
Jsem koučkou zdravého životního stylu pro ty, kteří hledají cestu samy k sobě. Můj přístup ke zdraví člověka je celostní, tj. péče o tělo, mysl a duši. 
Mou vizí a posláním je pomáhat primárně ženám na cestě k jejich spokojenému já - přijmout se a mít se rády takové, jaké jsou. Pomáhám jim posílit své sebevědomí, uvědomit si vnitřní hodnotu a žít svůj život z pozice tvůrkyně svého života.

 

https://ivanakotouckova.webnode.cz

MŮJ PŘÍBĚH V KOSTCE

Kvůli životním výzvám a řečem druhých jsem svou výšku (197 cm) vnímala jako prokletí. S tím, že svou výšku nezměním, jsem se naučila nějak žít…nebylo to sebepřijetí, ale spíše stagnace. Myslela jsem si, že cestu sama k sobě najdu přes sport, fitness a diety. To byl i jedním z hlavních důvodů pro studium a získání certifikace fitness trenérky a nutriční poradkyně.

Když už jsem si myslela, že jsem se plně našla, přišel další milník v mém životě, který mi ukázal opak. Ponořila jsem se do studia psychosomatiky, transformace podvědomí, práce s myslí, probuzení své intuice a ženskosti. Od té doby jsem svému životu začala dávat úplně jiný směr a našla jsem své poslání, kterému se naplno a s láskou věnuji.

www.facebook.com/ivankakotouckova

Seznam rubrik