Ono to s Babišem nebude tak jednoduché
To se čekalo a myslím, že i komouši využili téhle jalové příležitosti, zalesknout se jako opozičníci.
Babiš má trumfy v ruce a ty, se kterými hraje opozice jsou už hodně obehrané. Ta flašinetová melodie opozičních politiků, „koukejte lidi, co je to za lotra“, začíná bavit asi tak, jako kdysi známá pouťová odrhovačka o Bábinským, starým lotru mexickým. Co má ten novodobej Bábinskej za lubem těžko odhadovat, ale pokusme se o to.
Jen namátkou. Zákon o referendu, zdanění církevních restitucí, zákon o liniových stavbách, revize práce neziskovek a sociálních dávek pro ty, co nechtějí pracovat, elektronizace státní správy, navyšování důchodů atd. Vemte na to jed, že se to lidu obecnému zalíbí. Možná se bude opakovat předvolební situace a preference ANO mohou posilovat. Pak se začne Demokratický blok drolit.
Mávání tibetskou vlajkou je sice hezké, ale menší daně a vyšší důchody jsou silnější karta, ať se nám to líbí nebo ne. Vyšší bere a samozřejmě, že se to objeví v preferencích. A protože bližší košile než kabát, předčasné volby už nikdo nebude chtít. Pro staré harcovníky by to byla politická sebevražda.
Ne ne, nemlaťte mě, já jen maloval čerta na zeď. Může to dopadnout nakonec dobře. Zvedne se vlna svobodomyslných demokratů a Bábinskýho i s jeho družinou smete do propadliště dějin. Ne, není to pitomost. Velkou šanci máme hned za dveřmi. Jen na Hrad musíme dostat Mirka Topolánka. To je silná figura a ten to rozjede. Že to umí, to už nám nakonec ukázal.
U postu premiéra trochu tápu. Sobotka asi ne a pan Čistý je zase trochu ušmudlaný. A tak si říkám, když na Hradě buldozer, do Strakovky taky buldozer - Jiří Paroubek. Na finance jednoznačně pan Kalousek a na vnitro si nový prezident určitě prosadí svého koně z Olomouce. Já si teď nevzpomenu, jak se jmenoval, ale víte, to je ten, co se po jeho reorganizaci objevily na policejních autech loga „Pomáhat a chránit“.
Pana Hřebíčka na dopravu bych nedával. Za pana Stanjury, už prý byly dálnice nalajnované, než to následovníci shodili pod stůl. Tak stačí jen sáhnout do šuplíku a pojede to jako dráha. Na zemědělství pana Bendla, u hasičů je ho škoda.
A co já tady radím. Persony máme, jedna kvalitnější než druhá. Žádné rychlokvašky jako dnes. Jen bych se ještě přimluvil, na školství paní Valachovou, aby to tam dorazila. Tahle instituce je tak rozhašená, že se tam musí začít na zelené louce.
Zdeněk Kloboučník
Vrak lodi Thistlegorm
Poprvé jsem se s ním setkal, jako malej kluk, v kině Alfa na začátku šedesátých let loňskýho století. Je to tedy dávno, skoro pravěk, ale úžasný zážitek, až žáčkovi šestý třídy spadla brada a zůstal mu i po létech pod kůží.
Zdeněk Kloboučník
Babiš se na Zůnu mračí, ale neprávem
Náš ministr přes armádu je odborník na svým místě. Možná vám to uteklo, ale když ho nedávno před nastoupenou jednotkou vítal jeho slovenskej protějšek, ministr Zůna, před čestnou stráží vyrazil pochodovým krokem.
Zdeněk Kloboučník
Co to melete, že tehdá u nás za komunizmu, dyť tu nikdy nebyl.
Ani v loňským století na začátku padesátek, když tu komančové řádili jak utržený z řetězu. I já, tehdy jako malej pouličník z pražský periférie věděl, že jsme zatím jen lidově demokratický.
Zdeněk Kloboučník
Až natáhneš bačkory, já bych na tebe počkal pod Karlovým mostem.
Téma, co s životem po životě, svojí vahou vytlačilo suchý tlachání dvou dědků. Přestali jsme s kámošem mlátit prázdnou slámu a během chvilky souznění,
Zdeněk Kloboučník
Ralf a Fík jako pohádkovej Štaflík se Špagetkou
„Už žádnýho psa!“, zařekl jsem se, když nás po patnácti letech opustil flekatej rašlík Bobeš. Jasně, že loučení bylo smutný, ale to že už psa ne, vycházelo z obavy, že při mém věku bych musel novýho parťáka jednou opustit.
| Další články autora |
Pavel se s Babišem neshodl. Prezident trvá na účasti na summitu NATO, hrozí žalobou
Jednání prezidenta Petra Pavla s premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem o zastoupení Česka na...
O kolik lze překročit rychlost za volantem v roce 2026? Tabulka tolerancí a pokut pro řidiče
Při rozhodování o postihu za překročení limitu přihlížejí policisté zejména k naměřené rychlosti....
Blíží se další výluka, metro C tři dny nepojede. Jak se dostat z Kobylis na Pankrác?
Kdo si na prodloužený květnový víkend naplánoval rychlou cestu přes centrum metrem, bude muset...
Strahovská Devastation Tour. Historie kopce odchází, unikátní vily jdou k zemi, jiné už mají namále
Při touláním Prahou lze narazit na architektonickou minulost města. Na tu dávnou i relativně...
Skrytý ráj kousek za Prahou. „Tajná“ zahrada přetéká květy a lidé o ní skoro nevědí
Lepší než Průhonice? Voňavými kvítky čerstvě obdařené lýkovce, koberce plaménků, ale i nespočet...
U Tří Seker na Chebsku se zranilo při nehodě dodávky pět lidí
U Tří Seker na Chebsku se večer zranilo pět lidí při nehodě dodávkového auta. Řidič auta narazil do...
Na Tachovsku zemřel motorkář. Srazil se s autem, řidič byl pozitivní na drogy
U Plané na Tachovsku zemřel v neděli odpoledne při dopravní nehodě řidič motocyklu. Jeho stroj se...
Přehled rybářských závodů v Česku: Kde se ještě dá přihlásit a kolik stojí startovné
Druhá půle května bude pro závodní rybáře v Česku mimořádně nabitá. Po celé republice se rozjíždí...
Nad železniční koridor u Zámrsku vysunuli stavbaři první část provizorního mostu
Stavbaři v noci na neděli vysunuli většinu z první části provizorního silničního mostu nad...

Pronájem kanceláří 115m2, Děčín
Benešovská, Děčín - Děčín II-Nové Město
12 000 Kč/měsíc
- Počet článků 199
- Celková karma 14,22
- Průměrná čtenost 1216x




















