Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Porod princezny Kate byl podvod, spekulují Rusové

Velká Británie má důvod k radosti. Vévodkyně Kate porodila zdravou, krásnou holčičku. Do porodnice ovšem přišla až na poslední fázi porodu (cca 2 hod.) a během půldne odcházela svěží, po vlastních nohou, domů. Je snad výjimečně

nadanou "bohyní"? Podle jednoho ruského plátku musela ve skutečnosti rodit mnohem dříve. Objevila se také domněnka, že nerodila vůbec.

Vévodkyně Catherine porodila v sobotu 2. 5. 2015 dopoledne, odpoledne ukázala princeznu čekajícímu davu fanoušků a novinářů a večer odjela s malou Charlotte Elizabeth Dianou domů. Mnoha lidem na sociálních sítích se ovšem čilost vévodkyně po porodu zdá podezřelá. Podle ruského deníku Komsomolskaja pravda není možné, aby jen několik hodin po porodu žena vydala tak svěže a upraveně, beze známek únavy (http://magazin.aktualne.cz/kate-nerodila-rusky-platek-hyri-konspiracnimi-teoriemi/r~faee6fe2f23611e4a788002590604f2e/). Deník dokonce souhlasí s názorem ruských žen, že „neexistuje nic, co by mohlo ženě postavit se do pěti hodin od porodu na nohy.“ Objevila se tak i konspirační teorie, že Kate nerodila vůbec.

Snad není třeba vysvětlovat, že takové domněnky jsou opravdu úsměvné. O Kate se ví, že si přála porodit přirozeně i své první dítě, což se jí podařilo. Nedůvěra v to, že by se žena mohla po porodu postavit na nohy a s úsměvem také po vlastních nohou odejít domů, vyplývá z domněnky, že po něčem tak bolestivém a vyčerpávajícím jako je porod žena nemůže zcela normálně fungovat.

Ano, porod je pro lidské tělo skutečně náročný - něco jako výšlap na Sněžku. Nicméně pokud probíhá nerušeně a bez zbytečných zásahů, a co především, pakliže dítě není po porodu od matky separováno, je do těla v takové míře vyplavován hormon oxytocin, že je matka náhle čilá, plná euforie a má obvykle dostatek síly a energie na to, aby se dokázala postarat sama o své dítě. Tak důmyslné lidské tělo je - není-li mu ovšem v jeho přirozených procesech bráněno, jak se bohužel mnohdy děje (viz článek zde).

Klinická psycholožka, psychoterapeutka, soudní znalkyně, členka expertního týmu Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů v oblasti porodnictví, vedoucí týmu pro práci na etických otázkách Michaela Mrowetz vnímá celou věc takto: "Anglický národ projevuje radost ze zrození dítěte ženou, ze zrození nové rodiny podporované celým národem, známými porodními asistentkami, které otec zajistil neb je žena znala od zrození jejich prvního dítěte, radost z toho, že královskou rodinou vyvolená žena zrodila kompetentně, vlastními silami své dítě podobně jako kterékoliv jiné ženy jejího národa, na bezpečném místě s bezpečnými lidmi se zdržela jen chvíli a jako každá jiná žena se zrozeným dítětem na ostrově jela zpět do své rodinné postele, doprovázena mužem a synem, matkou.

Vzhled a chování nové královské rodiny v situaci zrození nutí totalitní deprivaci k silnému hřmotu, institucionalizační syndrom se silně brání. Zranění a separovaní jedinci mají reálný důvod k nedůvěře, sami tyto zážitky nemají ve svých paměťových stopách, jejich paměťové buňky nesou po generace stopy kolektivní traumatizace. Projevy totalitních separačních traumat a projevy hluboké deprivace způsobují narušení bazální důvěry v přirozené procesy porodní radosti, účinku oxytocinu na matku, dítě, rodinu, národ a transcendentálního prožitku matky a dítěte při přirozeném a kompetentním zrození. Pokud ženy rodí pod vlivem drog, byť prohlašovaných za medikaci a jsou vystavovány násilí u porodu jako je Kristellerova exprese - skákání po břiše a epiziotomie - rozstřihování pochvy a následně jsou  jejich mateřské kompetence destruovány separací od dětí a jejich děti jsou separovány, čímž je bráněno jejich přirozeným reflexům vedoucím k nakojení se, je proces traumatických produktů nejen v mediích celkem logickým vyústěním generační destrukce porodních kompetencí žen, rodících kompetencí dětí a totalitní struktura má možnost kolektivní trauma rozvíjet dále a dále skrze senzace chtivá media. Je velmi vhodné vymezovat násilí a podporovat kompetence lidí ke zrození."

Pozn.: Děkuji Michaele Mrowetz za vyjádření i svolení k jeho zveřejnění.

Autor: Karla Miková | úterý 5.5.2015 11:30 | karma článku: 30,04 | přečteno: 9285x
  • Další články autora

Karla Miková

Rodičové, vydechněte! Učitelé, prosím zvolněte!

Mnozí rodiče jsou díky přesunu výuky ze škol do domácností již nyní na pokraji sil. Někteří plně suplují činnost učitele namísto aby byli pouze pomocníky při výuce. I v době pandemie však platí, že domácí úkoly jsou dobrovolné,

24.3.2020 v 20:03 | Karma: 40,32 | Přečteno: 7702x | Diskuse| Osobní

Karla Miková

Divoké děti v českých školách – co je tady špatně?

Děti s ADHD bývají trnem v oku mnohých učitelů, ale mnohdy i spolužáků a jejich rodičů. "Háďata" ve vyučování často narušují výuku, takže se ostatní děti nemohou soustředit. Mohou se vztekat, mít afekty, zablokovat se a

2.12.2019 v 19:12 | Karma: 32,22 | Přečteno: 8271x | Diskuse| Společnost

Karla Miková

„Cítím se jako cestovatel, který je zavřený doma.“ Poznejte svět očima ADHD dětí.

Okolím jsou často vnímány jako divoké, nevychované, drzé. Děti s diagnózou ADHD. Jak vnímají tyto děti svět a jak prožívají samy sebe? Vyzpovídala jsem několik z nich.

24.3.2019 v 9:03 | Karma: 24,68 | Přečteno: 1473x | Diskuse| Osobní

Karla Miková

Ádéhádě – nevychovaný fracek nebo dítě s poruchou?

ADHD je i v dnešní moderní době s perfektní dostupností informací předmětem mnoha mýtů. Stále slýchávám názor, že je dítě prostě jen nevychované a že ADHD je vymyšlená diagnóza. Někteří radí dítě pořádně seřezat, protože...

10.3.2019 v 17:30 | Karma: 38,08 | Přečteno: 9563x | Diskuse| Osobní

Karla Miková

Léčitel má čtyři nohy

Věřím, že některá zvířata mají dar léčit. Že nepřicházejí do našich životů náhodou. A že domácí mazlíčci si mnohdy vybírají nás, ne my je.

9.8.2017 v 9:08 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1029x | Diskuse| Poezie a próza
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Poslanci pokračují v interpelacích. Budou řešit také podporu investic a žhářský útok

13. června 2024  8:37,  aktualizováno  9:12

Přímý přenos Poslance ve čtvrtek pokračují v dalších interpelacích, během kterých mohou klást otázky členům...

Lipavský s kolegy vyzval k rychlému omezení pohybu ruských diplomatů v Schengenu

13. června 2024  9:09

Lipavský a dalších sedm ministrů zahraničí z EU vyzvalo v dopise šéfa unijní diplomacie k rychlému...

Při důlním neštěstí v Mexiku uvázlo v zemi 63 horníků. Našli je po 18 letech

13. června 2024  7:29

Mexické úřady ve středu informovaly, že se podařilo najít pozůstatky některých ze 63 horníků, kteří...

O víkendu se výrazně oteplí, přijdou ale srážky. Příští týden čekejme tropy

13. června 2024  7:11

Chladnější vzduch proudící od severozápadu ovlivňuje ranní teploty, které mohou místy klesnout i...

Pronájem bytu 2+kk,49 m2, Veselí nad Lužnicí, Třída Čs. armády
Pronájem bytu 2+kk,49 m2, Veselí nad Lužnicí, Třída Čs. armády

Třída Čs. armády, Veselí nad Lužnicí - Veselí nad Lužnicí II, okres Tábor
12 100 Kč/měsíc

  • Počet článků 23
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 7837x
Odmítám nekriticky přijímat vše, co je nám společností předhazováno jako normální či dokonce prospěšné. Náš svět je vzhůru nohama. Věříme lékařům více než svému vlastnímu tělu. Jíme jídlo, které nás pomalu zabíjí - ale raději zavíráme oči, abychom nemuseli jinak. Žijeme tím, co je venku, a svět uvnitř nás necháváme umírat. Slepě věříme médiím a společenskému diktátu a stáváme se ovcemi. Věříme, že pravda je to, co si myslí většina. A když je někdo jiný a smýšlí jinak, je to hned blázen. Tak tedy těší mne! Jsem jeden z nich. :-D

 

karla.mikova@seznam.cz

Seznam rubrik