Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vyvětraná křídla

Smartwings v překladu pak chytrá křídla. Nevím, kde na tom názvu byli, ale asi si lhali do vlastního hnízda tak jak to ostatně ti kluci z podniků zahraničního obchodu mají skoro vždy.

Podnik zahraničního obchodu vulgo „pézetka“ za socialismu snové zaměstnaní nejednoho člověka, který byl ochotný se řádně ohnout. Ohnout v tom smyslu, že tam šli jen prověření a vybraní. Ti co se osvědčili na nižších postech a byli znalí řeči a v mnoha případech své ambice byli ochotni potvrdit spolupráci ze zahraniční rozvědkou Státní bezpečnosti tak byli vyslání na zahraniční mise pro dva zájemce, tedy obchodní firmu a Státní bezpečnost.

Takže, když si dnes člověk čte otázky na serverech jestli starý kamarád Andrej Babiš pomůže svému vrstevníku  Jiřímu Šimáněmu, kdy oba byli součástí klientského socialistického systému, tak odpověď je nasnadě – ANO.

Oba nejsou, podle majetku žádná „ořezávátka“ byť ten známější svým přístupem k penězům, kdy dluží kam se podívá, asi způsobuje horší spaní nejednomu bankéři a tedy pomůže tomu chudšímu s vymyšlením způsobu, aby se vlk nažral a kozy zůstaly celý. Přeloženo, pomůže mu tak, aby mu to politicky neuškodilo, ale aby se Jiří Šimáně levně k penězům nás všech dostal. Ostatně Andrej Babiš je v tomto mistrem a již drahnou dobu pomáhá „nesvému“ Agrofertu přežít klinickou smrt, která stejně přijde.Proč ? No protože základní myšlenka kapitalismu není - já vás všechny zničím tím že budu sám (vyrábět rohlíky nebo mačkat olej z řepky), ale vydělej a nech vydělat, což lakomcům není vlastní.

Co je výše popsáno je již takový „evergreen“. Co mne na tom dnešním „českém tržním hospodářství“ (kapitalismus vypadá jinak) zaráží nejvíce je to, že dokud nějaká velká věc „ jede“ tak ti všichni velcí hoši, kteří jsou na předních stránkách prestižních časopisů nám všem sdělují jací jsou vizionáři, jak všechno ví a umí. Snaží se nám radit jak by jsme měli se chovat „tržně“ dokonce premiér nám chce předat um vedení firmy – věřím, že né jeho.Jsou to vlastně takové „vzory“ českého kapitalismu. Bez nějakého chlubeni však mají firmy kde všude, aby nedanili v Česku, tak když přijde nějaký negativní výkyv, tak je jim ten socialismus, dotací, pomoci, zaměstnanosti a dalších jeho vymožeností – blízký. A ten oni umějí z mládí velice dobře. Když má pan Šimáně majetek 11 mld, tak proč se jím nezaručí za úvěr ve výši 2 mld jak chce po České republice ? Nebo snad dluží tak jak premiérův nevlastní Agrofert víc jak celou svou hodnotu ? To je nemoc bohatých, peníze co už mám na svoje rizika nepoužívám. To není chytré, ale vychytralé.

Až mne rozesmálo, když jsem si četl, že by mohlo skončit letecké školství v Česku. Mám za to, že každý kdo se zajímá o letadla a pilotování nesní o tom, jak bude řídit autobus, ale sní o tom jak poletí stíhačkou, prostě mladý člověk chce adrenalin, který jak u armády zažije tak následně u aerolinek zúročí.

Je zajímavé, že Vláda otázku Smartwings vůbec projednává v tom co se kolem nás děje, kdy se dá očekávat pokles až o 20%, kdy s tím poklesem bude jistě spojené propouštění pro nedostatek zakázek. Kdy ne státem vlastněné nebo státem řízení firmy řeší existenční problémy, kdy Vláda se už líbivými kroky vydala z peněz, které měla a zcela nepokrytě to sdělila tím, že odpovědnost svých rozhodnutí chce předat na města a kraje, které pro svou líbivou socialistickou politiku už nemají rezervy, které vydali tu za bezpatný svoz odpadu, tu za levné cestování po městě, tu za participaci na různých festivalech a městských veselicích nebo vánoční výzdobu obce.

Ano je to tak jak to bylo u nás vždy. Pomůže se příbuzným a známým a nebo těm, kteří budou ochotni a vděčni se o budoucí pomoc podělit. A že se jich najde, tak jako se našlo těch, kteří pro vidinu peněz morálně selhali a svému okolí lhali . Ne nadarmo Česká republika vévodí žebříčkům korupce.

Je to o morálce celku a ta jak je vidno je zdevastována těmi nemorálními z minulosti, kteří nám teď dokonce vládnou.

Bylo by potřeba u těch bohatých vyvětrat od těch lakomých. Já se rád zřeknu své pohledávky 15 tis u Smartwings za neuskutečněnou Mallorku, když budu vědět, že se jako země budeme mít líp.

 

Prima víkend                                   Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pátek 5.6.2020 11:24 | karma článku: 20,98 | přečteno: 473x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 95x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Biden se vyjádřil k možnému odstoupení z voleb, zmínil zdravotní stav

17. července 2024  13:54,  aktualizováno  14:09

„Pokud by mi lékaři řekli, že mám nějaký zdravotní problém,“ odpověděl v úterý americký prezident...

OBRAZEM: S Putinem i Trumpem. Nejvýraznější momenty oslavenkyně Merkelové

17. července 2024  13:52

Bývalá čtyřnásobná německá kancléřka Angela Merkelová slaví sedmdesáté narozeniny. Mutti (v...

Green Deal vláda zatím odkládá, jaderné bloky mají postavit Korejci

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  13:47

Přímý přenos Kabinet Petra Fialy zatím nerozhodl o trojici materiálů souvisejících s naplňováním Green Dealu,...

Hasiči odchytávali z plošiny zbloudilého leguána, vyhříval se na fasádě paneláku

17. července 2024  13:08,  aktualizováno  13:43

Neobvyklý výjezd mají za sebou chrudimští hasiči. S pomocí plošiny dopoledne sundávali z fasády...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik