Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jak průzkum sportu sfoukl svíčku fotbalistům z dortu

Nevím do jaké míry jste zaznamenali pozdvižení , nejen, na fotbalové vsi po tom co Národní sportovní agentura zveřejnila výsledky průzkumu oblíbenosti sportů mezi veřejností jako takovou.

Nejvíce se cítí veřejností nedoceněný fotbal. Předseda pan Malík postoj fotbalového svazu shrnul do jedné věty . „.. v souvislosti s vlivem na dotace pod čarou dodávám, že jsme o průzkumu nebyli nijak informováni“. Z této věty je zcela zřejmé, že fotbalový svaz klientské prostředí dotačních titulů má velice dobře zmapováno. Ostatně v první fázi aféry pana Pelty byl fotbalový svaz žalován i jako právnická osoba.Tedy pokud se chcete na něco s fotbalem ptát tak se neptejte lidí na ulici jak je baví ale na Strahově na svazu fotbalu, tam vám řeknou jak vás baví.

Hned za panem Malíkem se ozval šéf profesionálního fotbalu pan Svoboda, který nezapomene připomenout sledovanost fotbalu na internetu. Možná by se mohl zamyslet proč to tak je, když se televizní práva profesionálního fotbalu prodaly O2 TV pana Kellnera. Tedy chceš vidět fotbal zaplať. Chtěl bych panu Svobodovi sdělit, že pokud se jedná o slovo profesionální, tak jeho pojem v české kotlině je velice diskutabilní, jelikož většina fotbalových a dalších míčových sportů žije zejména s peněz magistrátů a hejtmanství. Takže je to spíše taková hra se slovy.

Jestli třeba lidi nemají plné zuby afér fotbalu za posledních dvacet let a současně jestli se s fotbalu jako lidové zábavy let minulých nestala", i z důvodu společenských změn jen zábava na placené obrazovce místo toho, že by si ať malí či velcí kluci šli po škole či práci „zakopat“. Ono ostatně není ani kde , protože na fotbalové hřiště se nedostanete pokud nejste člen registrovaného družstva. Nebo si myslíte, že bych jako olomoučák si šel zahrát na Sigmu. Stačí jen u Sigmy zaparkovat a kde kdo v trenkách kdo jde okolo vám sdělí, že tam se neparkuje a že volají „měšťáky“. Ano v tom co jim patří z pozice vlastního vnímání sebe jsou „mistři“.

Zde bych jak panu Malíkovi tak panu Svobodovi doporučil jednu z pouček opravdových vůdců. Je to takzvaný „princip okna a zrcadla“ Opravdoví vůdcové to mají tak, že do zrcadla se dívají když se nedaří a z okna když se daří. Přeloženo – něco děláte pánové hodně špatně, když i ty ,babičky na vsi, jak jsem někde i četl už si na fotbal nevzpomněli.

Zajímavé je stanovisko šéfa MMA, že prý „soudruzi někde udělali chybu“. Já neupírám MMA to, že mají celosvětově velkou sledovanost díky moderním technologiím a dobrému promotérství. Ale, že by si běžný občan a i sportovec tak nějak ve svém volném čase měl chuť s někým dát do krve po hubě…no nevím.

Nejsem fandou Národní sportovní agentury resp. systému financování sportu v České republice, kdy s vícezdrojového financování tedy stát a loterie stalo jen jednozdrojové tedy jen státní pokladna. To  svou podstatou opravdu nahrává jen a jen tomu, že klientský systém bude pokračovat, tak jak je to u všeho co souvisí se státní pokladnou. Pokud vedení Národní sportovní agentury chce alespoň trochu odstínit sport od praktik politiky a s tím spojeným dělením peněz, kdy se zažil termín „porcování medvěda“, tak pak musí nalézt nové cesty a způsoby. Zeptat se jakéhokoliv sportovního svazu, klubu či posledního registrovaného cvičence kam mají dát peníze, tak se jistě dozví tu „správnou“cestu. Víte ono i dnes stále platí „panem et circenses“ tedy chléb a hry. Ostatně i vstřícnost municipalit zejména ke kolektivním hrám s hledištěm je i z výše uvedeného zřejmá. Ono před volbami hodit buly nebo vykopnout balon je celkem prima. Ono je to na celém světě stejné a i americký president provádí spektakulární nadhoz při finále basebalové ligy, ne že byl byli všichni presidenti hráči a fandové toho sportu, ale ono to sleduje nejvíce lidí v USA.

Takže pokud průzkum byl veden tak trochu zjištěním jak a co baví lidi na ulici, když se už do toho dávají tak „strašné prachy“ (až 12 mld. Kč) tak v tom nevidím nic špatného a už vůbec pohoršujícího.

Je jen škoda, že pan Hnilička to teď bude chodit vysvětlovat od Malíka po Šumana (ten žije v přesvědčení, že právě florbal je tím největším) jak to z průzkumem mysleli a jak s tím naloží. Z podstaty funkce Národní sportovní agentury by to měl přijít vysvětlit i třeba mně, protože já už 8 let dávám práci a prostor mistru světa ve sjezdu na divoké vodě a moc dobře vím kolik stojí loď či pádlo co si každý rok za svoje kupuje. Nevím kolik fotbalistů v asociaci co vede pan Svoboda pro fotbalisty si kupuje za svoje kopačky, trenky, trika, balony, ale asi myslím nikdo a že by chodili do práce a po práci si šli zahrát taky dost pochybuji, když jsou jejich soutěže zastřešeny Ligovou fotbalovou asociací.

Takže za mne díky, že agentura rozčeřila stojaté klientské prostředí českého sportu. A jak se říká : „Potrefená husa nejvíc kejhá.“.

Prima dny a vyrazte na běžky , jednak podle průzkumu jsou „trendy“ a na horách si vyčistíte hlavu a jelikož je všechno zavřeno, tak si tu čistou hlavu dovezete i domů.

Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | čtvrtek 14.1.2021 19:53 | karma článku: 22,87 | přečteno: 674x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Kompletní OH 2024 v Paříži díky televizi Telly

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Získejte 100 televizních kanálů na 30 dní zcela zdarma díky internetové televizi Telly. Součástí...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Vláda schvaluje „český“ Green Deal. Prudce zdraží benzin, uhlí i stavby

17. července 2024

Premium Benzin a nafta podraží od roku 2027 až o deset korun, stavět nové domy bude složitější kvůli...

Šéfka Tajné služby USA rezignovala. Čelila kritice za atentát na Trumpa

23. července 2024  16:40,  aktualizováno  18:45

Šéfka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová rezignovala po atentátu na bývalého...

V Paříži před OH znásilnili Australanku, v cárech šatů vběhla do prodejny kebabu

23. července 2024  16:44,  aktualizováno  18:31

Francouzská policie vyšetřuje případ Australanky, která uvedla, že ji v centru Paříže znásilnilo...

Při požáru bytového domu v Jičíně zemřel muž, další dva lidé jsou vážně zraněni

23. července 2024  13:55,  aktualizováno  18:04

Dva záchranářské vrtulníky a sedm hasičských vozidel zasahovalo v úterý odpoledne u požáru bytového...

Útočník v chorvatském domově důchodců čelí jedenácti obviněním

23. července 2024  17:48

Útočník podezřelý ze střelby v domově důchodců v chorvatském městě Daruvar čelí 11 obviněním včetně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik