Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Opakovaný útok psa v pražském metru

Včera před sedmou hodinou ranní došlo na trase B pražského metra mezi stanicemi Českomoravská a Náměstí Republiky k politováníhodné události, když pes bez náhubku zaútočil na několik cestujících.

Vše začalo nastoupením muže mladšího středního věku v outdoorovém oblečení v doprovodu psa neurčité rasy sice na vodítku, avšak bez povinného náhubku. Muž se opřel o dveře a povelem psa usadil ke svým nohám.

Na začátku posledního vagónu se nachází plošina, tvořená prostorem mezi protilehlými dveřmi a dvěma dvojsedačkami, obrácenými do prostoru vozu. U dveří naproti muži se psem stojí mladá dívka, pravděpodobně studentka. Nervózně se probírá nějakými skripty, asi jede na zkoušu a očima hltá poslední vědomosti. Na jedné dvojsedačce sedí u okna postarší muž v nákladném obleku a tváří se důležitě. Možná se jedná o nějakého manažera větší společnosti, který není zvyklý jezdit MHD. Vedle něj sedí žena odhadem mezi čtyřicítkou a padesátkou. Mračí se na celý vagon, je vidět, že má špatnou náladu. Zřejmě ji čeká nějaký problém v práci, s nímž si nebude vědět rady nebo se ráno pohádala s manželem. Na druhé dvousedačce sedí moje maličkost a snaží se dospat noc, přerušenou protivným budíkem.

Okamžitě po uzavření dveří se začne pes rozhlížet a vybírá si první oběť svého útoku. Rozhodne se pro studentku, popoběhne k ní na vzdálenost necelého půl metru, jak mu to dovolí vodítko. Postaví se na zadní, začne prudce vrtět ocasem a bez jakéhokoli varování pronese hlasité: „HAF!“

Studentka se na něj usměje a ve snaze navázat s ním komunikaci se k němu skloní, protože jde o drobné zvíře velikosti většího kocoura. Muž, než aby svého psa odvolal, trochu povolí vodítko, čímž mu poskytne více prostoru k obtěžování dívky. Studentka si čupne na bobek, pes se jí opře o kolena a svým jazykem nekompromisně zaútočí na její ruce. Jeho atak je natolik prudký, až se mu jedno z jeho netopýřích uší roztomile sklopí dolů.

„Jémine, ty seš ale krasavec, jakpak se jmenuješ?“ Osloví dívka psa. Ten se jí místo slušné odpovědi pokusí atakovat jazykem dokonce i tvář. Párkrát se mu podaří krátce líznout, než ho psovod konečně strhne vodítkem zpět. Studentka se narovná, pokouší se vrátit ke svým skriptům, ale je natolik vysmátá, že se nemůže soustředit.

Pes si vyhlíží další oběť a tentokrát se zaměří na manažera v obleku. Muž mu zase trochu povolí vodítko, aby mohl doběhnout až k němu a očuchat mu nohavici. Manažer se znechuceně podívá na tu odpornou havěť, která se mu motá u nohou, zabručí: „zmiz, potvoro“ a odfrkne si. Pes rychle pochopí svou dílčí prohru, přestane vrtět ocasem a stáhne jej k zemi.

„K noze, Berte, to je fuj!“ Odvolá psovod své zvíře, to jej uposlechne, vrátí se a vrhne na něj krátký tázavý pohled. Studentka se krátce uchechtne a dá si ruku před pusu. Zvíře čenichá do prostoru a pak svou pozornost obrátí k zamračené ženě, sedící vedle šéfa.

Pes si před ní sedne a tentokrát zvolí rafinovanější formu útoku. Soustředěně jí hledí do tváře a nasadí výraz neodolatelně smutných psích očí. Přitom zároveň divoce rozvíří ocasem vzduch, natáhne hlavu a praví: „Haf. Háááf?“ Žena se zapomene mračit a psa pohladí, načež mu psovod opět trochu povolí vodítko. Pes udělá krok k ženě a jednu chvíli to vypadá, že ji chce vsunout čumák pod sukni. Rychle se však zarazí a místo toho začne očichávat kabelku na jejím klíně. Žena vezme psí hlavu do dlaní a tiše šeptá jakási konejšivá slova.

Pak vyloví z kabelky rohlík, krátce pohlédne na muže s vodítkem a zeptá se: „Můžu?“ Psovod kývne a žena podá špičku pečiva psovi. Zvíře jediným bleskovým cvaknutím čelistí nekompromisně zlikviduje nabídnuté sousto a poděkuje: „Hauf.“

Nakonec přijdu na řadu já, pes ke mně přiběhne a šmajchlováním mi zaútočí na kalhoty. Začnu psa drbat tak, jak to umím s kočkami, tedy na hlavě, za ušima, na bradě a na zádech až ke kořenu ocasu. Pes coby inteligentní tvor okamžitě pochopí, že to s jeho živočišným druhem moc neumím, ale nedá to na sobě znát. Zřejmě mi chce udělat radost, a tak trpělivě drží a dokonce se tváří, jakoby se mu to bůhvíjak líbilo.

„Náměstí Republiky.“ Ozve se z amplionu nad našimi hlavami. Musím vystoupit a celá zhruba desetiminutová scénka pro mě bohužel končí. Naposledy podrbu psa, a když míjím muže s vodítkem, pozdravím ho zvednutým palcem. Ten se jen nenápadně usměje, pyšně pohlédne na svého psa a odpoví mi stejným gestem.

Takže abych to na závěr celé zrekapituloval. Pes byl v metru bez náhubku a svými útočnými výpady způsobil:

  • Zbavil studentku nervozity, ale zároveň jí znemožnil dokončit přípravu na  zkoušku.
  • Rozptýlil rozmrzelost paní mezi čtyřicítkou a padesátkou, ale přitom jí připravil o část snídaně.
  • Znemožnil mi dospat brzké ranní vstávání a nepřímo mě donutil k sepsání tohoto elaborátu.
  • Zúčastněným osobám přinesl do ponurého čtvrtečního rána dobrou náladu (kromě manažera v nákladném obleku, kterého naopak naštval a politováníhodným způsobem zesměšnil).
Autor: Jan Pražák | pátek 10.3.2023 14:34 | karma článku: 32,60 | přečteno: 1109x
  • Další články autora

Jan Pražák

Příběh jednovaječných dvojčat

Rodiče mi dali jméno Kamila a přišla jsem na svět jen o pár chvil dřív než moje sestra Radmila. Už od samého začátku jsme byly úplně stejné, rozeznat nás od sebe dokázala jedině maminka.

13.7.2024 v 7:07 | Karma: 14,36 | Přečteno: 222x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Proboha, lidi, pohlídejte mi ji!

Do toho vlaku jsem se dostal vlastně náhodou. Původní záměr byl cestovat z práce domů jako obvykle metrem a busem, ale když na náměstí Republiky zahlásili náhlé přerušení provozu, otočil jsem to na Masaryčku a sednul na Elefanta.

9.7.2024 v 14:34 | Karma: 29,28 | Přečteno: 830x | Diskuse | Společnost

Jan Pražák

Usmíření na poslední chvíli

Maminka odešla od tatínka, když mi bylo pět let. Jednoho dne rozhodla, že se stěhujeme ke strejdovi Romanovi. Sbalila všechny svoje a moje věci, ani mi neumožnila se s tátou rozloučit a odjela se mnou do jiného města.

6.7.2024 v 7:07 | Karma: 29,83 | Přečteno: 861x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Ukaž, co to tady máš?

„Ukaž, otoč se... Vždyť máš ty kalhoty celé ušmudlané, tady je dokonce flek, dej to sem, rovnou je strčím do pračky. A tu košili si zítra taky vezmi čistou, prosím tebe, ať mi nechodíš do práce jako vandrák.“

2.7.2024 v 14:34 | Karma: 25,11 | Přečteno: 791x | Diskuse | Společnost

Jan Pražák

Zralá plnoštíhlá dáma ve dvoudílných plavkách

„Dokázal by sis mě představit v dvoudílných plavkách?“ Zeptala se mě Maruška zkoumavým hlasem, když jsme spolu jednoho z prvních letních podvečerů seděli na cukrárenské předzahrádce.

29.6.2024 v 7:07 | Karma: 27,03 | Přečteno: 967x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Biden se znovu ostudně přeřekl. Prezident Putin, představil Zelenského

12. července 2024  6:35,  aktualizováno  11:22

Joe Bidenovi se opět nepodařilo přesvědčit veřejnost, že je duševně schopen vykonávat funkci...

KOMENTÁŘ: Letištní zavazadlové peklo. Proč chaos na Ruzyni přesáhl obvyklé meze

13. července 2024

Premium Když člověku na dvou ze tří dovolených rozmlátí letecký dopravce kufry, začne se jeden téhle fáze...

Zaplavená dálnice, evakuovaný tábor. Hasiči měli pernou noc kvůli bouřkám

13. července 2024  7:12,  aktualizováno  12:29

Bouřky se silným deštěm během páteční noci značně zaměstnaly hasiče. Po celé zemi si připsali na...

Izrael útočil v humanitární zóně Pásma Gazy. Zemřely desítky lidí

13. července 2024  12:19

V masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou...

Festival Pohoda ukončili, při bouři se zřítil velký stan. Zranili se i Češi

12. července 2024  22:17,  aktualizováno  13.7 11:54

Organizátoři slovenského hudebního festivalu Pohoda po páteční silné bouři předčasně ukončili...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 2153
  • Celková karma 27,19
  • Průměrná čtenost 1309x
Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.