Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Absolutní rovnost pro všechny!

„Pepíku, budeš valit voči, ta je teda má! Představ si, že už chodí i do relaxační zóny, tak si ji koukej užít, než začne platit unifikovanej dres kód.“ Přivítal Jarda kolegu, známého milovníka žen po nuceném návratu z dovolené.

Řeč byla o nové mladé kolegyni Heleně s havraními vlasy a výstavní figurou, která nastoupila do firmy během Pepíkovy nepřítomnosti a která na první pohled zvedala náladu celému mužskému osazenstvu. Tedy dlužno přiznat, že některým nejen náladu, ale i něco trochu jiného. Ženskému osazenstvu naopak zvedala průměr nikoli pouze výkonnosti, nýbrž i krásy a některým dámám s povadlým (nejen) sebevědomím tím pádem i žluč.

Řeč byla také o relaxační zóně, kterou moderně pojatá firma zřídila pro své zaměstnance, aby jim dopřála mimopracovní vyžití. Zóna se nacházela v nejvyšším patře budovy plus na střeše a byla vybavená posilovnou, pingpongovým stolem, pohodlnými lehátky, bazénem s vodou a šatnami, které byly jako jediné oddělené zvlášť pro muže a pro ženy.

„Fakt? Nekecáš? No, jestli tam půjde dneska, tak na ní hned zapracuju,“ odpověděl Pepík a lascivně si zamnul ruce. Pak lehce znervózněl, neb mu došlo, že řeč byla nejen o Heleně, nejen o relaxační zóně, ale ještě i o něčem úplně jiném.

  • Není přípustné, aby muži bezuzdně očumovali ženy a tím na nich vizuálně páchali sexuální násilí! Zmíněné násilí na ženách nesmí být pácháno nejen muži, ale ani ženami samotnými, jakož ani osobami bezpohlavními, respektive jinopohlavními! Nesmí být dokonce pácháno nejen na ženách, ale ani na mužích nebo osobách bez, či jinopohlavních!
  • Není přípustné, aby jakákoli žena, muž, bez či jinopohlavní osoba byla vystavena pocitu závisti nebo méněcennosti při pohledu na jinou osobu, vůči níž byla příroda po fyzické stránce štědřejší než k ní samotné!
  • Není přípustné, aby se nějaká osoba nadřazovala nad jinou nebo se naopak vůči ní cítila podřadná z důvodů výšky, tloušťky, štíhlosti, barvy vlasů, pleti či nehtů, případně jakékoli jiné vrozené nebo získané tělesné vlastnosti!

Toto je jen výňatek z hlavních tezí dokumentu, naznaného Absolutní rovnost pro všechny! (i s tím vykřičníkem, leč dále v textu pro jednoduchost jen teze Rovnosti). Ty měl na mysli Jarda, když řekl Pepíkovi, aby si užil Heleny dřív než, cituji „začne platit unifikovanej dres kód.“ Konce citace.

S tezemi rovnosti přišla Nemesis. Takto osoba britského státního občanství s africkými kořeny, která si prošla lecčím, zejména několika změnami pohlaví. Narodila se jako žena, v pubertě podstoupila několik operací, aby se stala mužem, avšak po čase zjistila, že ani toto jí nevyhovuje. Po dalších operacích se proměnila v bezpohlavní osobu, nicméně poté, co začala tvořit teze Rovnosti, zvolila opět ženské pohlaví, aby se mohla ztotožnit s Nemesis a stát se tak moderní bohyní pomsty. Pomsty všem, kteří se povyšují nad druhé za jejich jinakost v jakémkoli slova smyslu.

Jakkoli vznikly teze Rovnosti v Británii, tedy v zemi stojící dnes už mimo unii, bleskurychle se rozšířily nejen do EU, ale samozřejmě i do zbytku civilizovaného světa. Byly vtěleny do litery zákonů, a to takovou formou, že má-li se lidem zabránit v povyšování nebo v mindrácích, nesmí poznat, že jsou jiní. Možná to zní složitě, ale praktické provedení je vpravdě jednoduché. Aby všichni vypadali stejně, musí se stejně obléct a úplně zakrýt.

Vbrzku tedy všechny plavky, trička, kožichy, kalhoty, kabáty, klobouky, sukně, sandály, kozačky a další kousky oblečení a obuvi nahradí jednotný kus, zvaný rovnoháv. Těžko ho takhle slovně ve stručnosti popsat, v tezích Rovnosti jeho definice zabírá několik stran hustého textu. Bude vypadat tak trochu jako obtloustlý neforemný nohatý hlavatý pytel, aby se do něj vešly osoby prostorově výrazných postav, štíhlejší si budou muset přikoupit výplň. Rovnoháv skryje veškeré vnější pohlavní znaky, takže nebude patrné, zda v něm prodlévá muž, žena či někdo jiný. Součástí rovnohávu bude samozřejmě obličejová maska plus kapuce, která unifikuje nejen barvu pleti a vlasů, ale též výraz ve tváři. Dále rukavice a boty se speciálními podpatky, nižšími či vyššími, aby se mohly vyrovnat rozdíly ve vzrůstu jednotlivých osob.

Nicméně nepodceňujme Nemesis a nemysleme si o ní, že by byla tak hloupá a při vymýšlení rovnohávu dopustila, aby tento univerzální oblek přinášel komukoli nějaké příkoří. Rovnoháv bude opatřen vaky, do nichž bude možné v zimě umístit topné spirály a v létě klimatizační jednotku. Obojí bude poháněné ekologickou elektřinou, získávanou ze solárních panelů za zádech a z malého větrníku na kapuci. Klimatizace pak bude mít odvod horkého vzduchu a kondenzované vody vzadu v úrovni hýždí.

Nemesis pochopitelně pamatovala i na tělesnou aktivitu, jakou třeba vyvíjejí Jarda, Pepík a Helena v relaxační zóně firmy, v níž jsou zaměstnaní. K dispozici budou lehké sportovní rovnohávy, určené například k plavání, hraní pingpongu, posilování, ale i cyklistice, lezení po skalách a podobně. Funkčně budou tedy velice rozmanité, akorát vzhledově úplně stejné.

A na závěr to nejdůležitější. Ne všechny země nejen EU, ale i zbytku civilizovaného světa zavádějí účinnost tezí Rovnosti, a tudíž povinnost nošení rovnohávů ve stejném termínu. Někde to platí už teď, jinde se s tím tak trochu courají a naše zemička v centru Evropy je i v tomto ohledu někde uprostřed. V praxi to znamená, že známý milovník a balič žen Pepík bude moct Heleniny výstavní vnady nepokrytě očumo... totiž obdivovat pouze do konce července, od prvního srpna bude mít utrum. Měl to ten filuta ale kliku, že ho šéf ze služebních důvodů odvolal z dovolené o týden a půl dřív.

Autor: Jan Pražák | středa 19.7.2023 14:34 | karma článku: 25,93 | přečteno: 890x
  • Další články autora

Jan Pražák

Příběh jednovaječných dvojčat

Rodiče mi dali jméno Kamila a přišla jsem na svět jen o pár chvil dřív než moje sestra Radmila. Už od samého začátku jsme byly úplně stejné, rozeznat nás od sebe dokázala jedině maminka.

13.7.2024 v 7:07 | Karma: 19,97 | Přečteno: 401x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Proboha, lidi, pohlídejte mi ji!

Do toho vlaku jsem se dostal vlastně náhodou. Původní záměr byl cestovat z práce domů jako obvykle metrem a busem, ale když na náměstí Republiky zahlásili náhlé přerušení provozu, otočil jsem to na Masaryčku a sednul na Elefanta.

9.7.2024 v 14:34 | Karma: 29,65 | Přečteno: 847x | Diskuse | Společnost

Jan Pražák

Usmíření na poslední chvíli

Maminka odešla od tatínka, když mi bylo pět let. Jednoho dne rozhodla, že se stěhujeme ke strejdovi Romanovi. Sbalila všechny svoje a moje věci, ani mi neumožnila se s tátou rozloučit a odjela se mnou do jiného města.

6.7.2024 v 7:07 | Karma: 29,92 | Přečteno: 869x | Diskuse | Ostatní

Jan Pražák

Ukaž, co to tady máš?

„Ukaž, otoč se... Vždyť máš ty kalhoty celé ušmudlané, tady je dokonce flek, dej to sem, rovnou je strčím do pračky. A tu košili si zítra taky vezmi čistou, prosím tebe, ať mi nechodíš do práce jako vandrák.“

2.7.2024 v 14:34 | Karma: 25,12 | Přečteno: 794x | Diskuse | Společnost

Jan Pražák

Zralá plnoštíhlá dáma ve dvoudílných plavkách

„Dokázal by sis mě představit v dvoudílných plavkách?“ Zeptala se mě Maruška zkoumavým hlasem, když jsme spolu jednoho z prvních letních podvečerů seděli na cukrárenské předzahrádce.

29.6.2024 v 7:07 | Karma: 27,03 | Přečteno: 970x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Jen milimetry od katastrofy. Střelce dělily od Trumpa pouhé desítky metrů

14. července 2024  9:58

Podle tajných služeb byl střelec od exprezidenta Donalda Trumpa vzdálený 120 až 150 metrů a stál na...

Běloruské vojenské jednotky se stahují z hranic s Ukrajinou, oznámil Lukašenko

14. července 2024  9:25

Napětí na hranici mezi Běloruskem a Ukrajinou se zmírnilo a dodatečné vojenské posily, které byly...

Zvednutá pěst jako gesto nezlomnosti. Atentát na Trumpa stvořil ikonické fotky

14. července 2024  9:16

Dvě fotografie, na nichž zkrvavený americký exprezident Donald Trump na předvolebním mítinku v...

Svět odsuzuje útok na Trumpa. Šílené, míní Babiš. Násilí nemá místo, řekl Fiala

14. července 2024  8:17,  aktualizováno  8:54

Čeští i světoví politici odsuzují útok na amerického prezidentského kandidáta a bývalého prezidenta...

  • Počet článků 2153
  • Celková karma 27,40
  • Průměrná čtenost 1309x
Psavec amatér, životní optimista, milovník svobody, prostě Střelec jak má být:-).

Články o výstavách opuštěných koček jsou na hlavní stránce blogu publikovány se souhlasem redakce.