Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Potřebujeme kompetentní vládu

Za několik dní půjdeme vystavit účet odcházející vládě. Rozhodneme o naší budoucnosti. Je na nás, jestli chceme být zadluženou neperspektivní zemí, kde vydělávají jen ti mocní a bez charakterní. 

Je to totiž volba mezi jistotou nedostatku a cestou k prosperitě, protože nám čtyři roky vládne naprosto nekompetentní sestava. Projevilo se to v chaosu, díky kterému zbytečně zemřeli lidé během covidové krize. Projevilo se to v tutlání vlastních chyb, jako při nevyšetření přírodní katastrofy na řece Bečvě, za kterou nikdo nebyl potrestán. Projevilo se to v chátrání naší infrastruktury, kdy nejen, že nebyly dokončeny slibované dálnice a vlaky jezdí pomaleji než za císaře pána. Celý ten zmatek a amatérismus vrcholí právě nyní, kdy inflace a drahota luxuje peněženky každého z nás a úspory tvrdě ušetřených peněz mizí rychleji než vládní sliby.

Změna je možná. Lze ji vystavět na dvou předpokladech: jiných hodnotách a jiných lidech, kteří je společně vyznávají. My křesťanští demokraté máme tu výhodu, že o hodnotách nemusíme mluvit, protože je žijeme. Je to naše víra v tisíciletou křesťanskou tradici, která postupně vytvořila z Evropy bezpečné a prosperující místo. Svobodná výměna myšlenek, důvěra v aktivitu člověka, který sám ví nejlépe, jak pečovat o svoji rodinu i svoje peníze, budování nezávislých institucí, které dokáží jedince ochránit před vlivem mocných, solidarita s těmi, kteří neměli v životě tolik štěstí a možností. To jsou jen některé základní principy, na kterých byla založena naše politika. Chceme je vrátit do správy země. Protože naše společná vlast je víc než jedna firma, společný zájem víc, než zisk jednoho chytráka a schopnost domluvit se na společné cestě je potřebnější než likvidace protivníků.

Vláda se má starat především o bezpečí a prosperitu obyvatel. Nežijeme v bezpečnější zemi než před čtyřmi lety. Neschopností domluvy jsme ztratili důvěru spojenců. Vláda obrací zrak k zemím, které nemají s našimi zájmy mnoho společného, které patří k jinému kulturnímu okruhu a nepřejí si klid a úspěch České republiky. O prosperitě nemůže být ani řeč. Současní majitelé moci nedokázali využít kreativitu a nasazení podnikatelů. Naopak obojí ničili množstvím nesmyslných úředních omezování. Živnostníci jsou pro ně zbytečná skupina lidí, která jen brání jejich monopolu na byznys i politiku. Státní správa přibrala více lidí než má třeba takové město Kolín i s nemluvňaty, ale na její schopnosti lépe a moderněji spravovat zemi a vycházet vstříc potřebám lidí to není vidět. Není to chybou těch úředníků. V atmosféře strachu a při nekompetentním rozhodování se nedá dobře pracovat.

Vláda byla a nadále chce být závislá na podpoře svobodě nepřejícných stran: komunistů a extrémistů. To má samozřejmě vliv na naši národní bezpečnost. Díky komunistům ovládajícím rozhodování premiéra nemá naše armáda prostředky, které potřebuje k obraně země. Vláda se neopřela o síly, které si přejí silnou a nezávislou Českou republiku. Hrozí, že se situace ještě zhorší. Oni nás před žádnými migranty neochrání. Nemají politiku postavenou na hodnotách, které jediné mohou naši bezpečnost zaručit. Parafrázujeme-li Karla Havlíčka Borovského, tak jim Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti neráčil.

Potřebujeme vládu schopnou postavit se skutečným problémům současnosti. A že jich není málo. Vládu, která bude myslet na bohatství a bezpečnost občanů, ne na příliv dotací do jednoho holdingu. Společnou vládu lidí, kteří to myslí dobře s Čechami, Moravou a Slezskem. Je nás hodně, kteří takto přemýšlíme. Společně toho můžeme dosáhnout. Hodně lidí se prý rozhoduje o své volbě na poslední chvíli. Zkuste prosím oslovit své rodiče, sousedy, přátele. Těch pár hodin věnovaných společné budoucnosti za to stojí. Hodně štěstí a přijďte k volbám. Je to důležité.

Autor: Jan Bartošek | pondělí 4.10.2021 11:01 | karma článku: 10,93 | přečteno: 307x
  • Další články autora

Jan Bartošek

Demokracie je demokracie a volby jsou volby!

Minulý víkend se nesl v duchu voleb do Evropského parlamentu. Jsou za námi a za Českou republiku do europoslaneckých křesel ve Štrasburku a Bruselu zasedne 21 staronových nebo zcela nových tváří.

13.6.2024 v 10:38 | Karma: 8,55 | Přečteno: 292x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Jan Bartošek

Papouškovat se nevyplácí, lepší je zapojit rozum

Jak se zamotat do svých vlastních sítí a udělat sám ze sebe spíš hlupáka? Exemplárním důkazem použití principů propagandy se aktuálně a určitě neplánovaně stal sám ruský vrchní propagandista Vladimir Rudolfovič Solovjov...

23.5.2024 v 9:20 | Karma: 9,52 | Přečteno: 401x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Jan Bartošek

Co bude po Ficovi?

Slovensko prožívá momentálně hodně specifickou a složitou dobu. Atentát na premiéra Fica je samozřejmě z mnoha stran děsivá skutečnost, a to nejen pro jeho rodinu, ale pro celou zemi.

17.5.2024 v 10:45 | Karma: 12,94 | Přečteno: 553x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Jan Bartošek

Politika kam se podíváš...

A o tom to opravdu je. Člověk nemusí být ani aktivní politik, stačí v životě fungovat jako zodpovědný člověk, a hned je z vás zároveň i angažovaný občan, který je s tou skutečnou politikou konfrontován dnes a denně.

6.5.2024 v 21:28 | Karma: 7,64 | Přečteno: 175x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky

Jan Bartošek

Slovensko na ro…zcestí

Vývoj společenských událostí, včetně nebo především těch politických, u našich sousedů (do všech světových stran) je radno sledovat i ve vlastním zájmu.

6.4.2024 v 11:18 | Karma: 11,25 | Přečteno: 303x | Diskuse| Politická aréna - pro politiky
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Policie lže. Přehrát kamery na fakultě před střelbou mohla, ale nepožádala

22. června 2024

Premium Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct...

O fotbalové kariéře v Evropě tady sní každý kluk. Jak se loví talenty v Africe

22. června 2024

Premium Od spolupracovníka MF DNES v Africe Sedím se svým kamarádem na tribuně nevelkého fotbalového hřiště v Abuji, hlavním městě Nigérie,...

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Novým ukrajinským velvyslancem v Česku bude Vasyl Zvaryč, přesune se z Polska

21. června 2024  22:31,  aktualizováno  22:44

Novým velvyslancem Ukrajiny v České republice se stane Vasyl Zvaryč. Ten dosud působil v čele...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

  • Počet článků 161
  • Celková karma 10,14
  • Průměrná čtenost 718x
Třetím volebním obdobím jsem poslancem PS PČR. Působím jako zastupitel JČK a města Dačic. Zabývám se bezpečností, obranou a kyberbezpečností.

Seznam rubrik