Tragicky Spolu do nového nouzového stavu
Objektivně se situace v nemocnicích nevyvíjí dobře už několik týdnů. Existovaly a existují stále všechny důvody k tomu, aby nouzový stav pokračoval právě a zejména kvůli situaci v českém zdravotnickém systému. Je sice zvláštní, že původně cílená kapacita lůžek pro nemocné s těžkým průběhem nemoci covid-19 měla být 2000 a dnes se hovoří o tom, že je systém naplněn na téměř 100 % při počtu lůžek pro nejtěžší pacienty pouze 1500, ale lůžka prostě nejsou.
Když vláda žádala o prodloužení nouzového stavu v polovině února, česká demokratická opozice to odmítla. Pak se jako „náhradní řešení“ ukázala možnost „vyhovět“ opozici, která ovládá většinu hejtmanských míst, a prodloužit nouzový stav na jejich výzvu. Primátor Prahy byl nakonec také „zlomen“ a souhlasil s pokračováním nouzového stavu. Opozice v senátu pak odeslala stížnost k Ústavnímu soudu na porušení zákona. Úsměvné bylo zejména to, když předseda senátu Miloš Vystrčil na kameru tvrdil, že se „nic neděje, protože Ústavní soud jistě nerozhodne do konce února“, takže opatření podle nouzového stavu budou dále fungovat.
Poté začala opozice prosazovat přijetí nového pandemického zákona, který z pera vlády zamítla právě opozice v polovině minulého roku. Tehdy bylo po první vlně a opozice oslavovala konec nouzového stavu na party v Praze. Během několika dnů byl zákon na světě a schválen ve zrychleném režimu a jeho pozdější senátní verze pak prošla sněmovnou jako nůž máslem. Bylo však zřejmé, že přechod na stav pandemie vyhlašovaný sněmovnou nebude možný, protože situace vyžaduje zásadní omezení pohybu obyvatel. Proto přišla opozice, jmenovitě Markéta Pekarová Adamová, s tezí, že vláda musí vyhlásit „nový“ nouzový stav, když ten „starý“ sněmovna odmítla dále podpořit.
Výše uvedené stručné shrnutí cesty k „novému“ nouzovému stavu jen dokresluje, že politika, respektive politikaření opozice absolutně nepřispělo k řešení pandemie v Česku. Jediná strana, která se proti novému nouzovému stavu postavila, byla SPD. I tato skutečnost bude zřejmě velmi důležitá u volebních uren na podzim letošního roku.
Fakta z nemocnic samozřejmě ukazují, že nic jiného, než prodloužení nouzového stavu není v současné situaci možné. Opozice se pouze snaží „zachovat si tvář“, když fakta ignorovala a tvrdila, že „nemá od vlády podklady proč nouzový stav prodloužit“. Přitom by stačilo, kdyby se páni a dámy z opozice dívali na veřejnoprávní televizi. Je tragikomické, když vláda zasedá, připravuje tvrdá omezení pohybu a předseda lidovců Marian Jurečka to komentuje ve veřejnoprávní televizi tak, že už to mělo přijít dávno. Spolu chyceni-spolu oběšeni. Tak se komentovala situace kolem (ne)demise Bohuslava Sobotky v květnu 2017. Nyní to vypadá tak, že chybná politika či politikaření s covidem usvědčuje českou demokratickou opozici z toho, že byla chycena do léčky, kterou chystala na vládu. Domnívám se, že druhá část přísloví bude plně naplněna volbami v letošním roce na podzim. Na premiérské křeslo pro Petra Fialu to fakt nevypadá.
Jan Bartoň
95000 Kč pro Pavlovou
V tichosti, přerušené bulvárním Bleskem, se údajně připravuje novela zákona, která přizná manželkám prezidentů nárok na peníze od státu za „reprezentaci“.
Jan Bartoň
Piráti už nejsou demokratická strana?!
Je zřejmé, že po odchodu pirátů do opozice, se vztah „demokratických stran“ k pirátům promění tak, jako k ANO a SPD. Samozvané „demokratické strany“ zařadí piráty mezi strany „nedemokratické“.
Jan Bartoň
Piráti: Lepší opozice nastupuje!
Poté, co Jan Lipavský vystoupil ze strany, podal demisi a premiér mu jí s díky vrátil, se do poslanecké sněmovny vrátila „lepší opozice“. Bude údajně „tvrdá, ale konstruktivní“.
Jan Bartoň
Lipavský je výborný ministr…
Jan Lipavský nesouhlasí s odchodem z vlády a hodlá se zachovat tak, aby ve vládě mohl zůstat. Má údajně podat demisi, vystoupit z pirátské partaje a tím se zachránit.
Jan Bartoň
Volby a (ne)rozpad vlády
Poté, co piráti prohráli krajské volby na celé čáře, došlo na jejich další „setrvání“ ve vládě. Probíhá hlasování „fóra“ a údajně to vypadá na konec pirátů ve vládě.
Další články autora |
Barbaři na hranicích. Fotky od Hamásu zahanbily západní média
Seriál Pokud vás už válka na Blízkém východě unavuje, podívejte se na fotky ze 7. října loňského roku. Ty...
K romskému chlapci po konfliktu s učitelem jela záchranka. Zasáhla policie
Policie řeší incident, při kterém se v Koryčanech na Kroměřížsku fyzicky střetl učitel s žákem....
Obsese zbraněmi, morbidní porno a stres. Vrah z fakulty střílel už na střední
Premium Čtyřiadvacetiletý muž ze středostavovské rodiny bez ekonomických problémů a se slibně rozběhlou...
Malý Vilík prohrál svůj boj s rakovinou. Sbírka pomohla rodině strávit čas spolu
Rodiče malého Vilíka na stránce Donio v červenci vybírali peníze, díky kterým se mohli plně věnovat...
Izraelci vpadli do Libanonu. Jedno z nejhorších období historie, řekl premiér
Izrael v noci zahájil pozemní operaci na jihu Libanonu. Podle prohlášení izraelské armády jde o...
Druhý říjnový týden přinese teploty až 21 stupňů. Ochlazení přijde až o víkendu
V příštích dnech Česko čekají mlhavá rána, na Moravě mohou mlhy přetrvávat po většinu dne. Tam, kde...
E.ON zlevňuje plyn již podruhé v tomto roce. Zákazníci budou platit o čtvrtinu méně
Advertorial E.ON od října podruhé v tomto roce plošně snižuje ceny plynu všem svým zákazníkům bez fixovaných...
České lázně zdražují a ubývá jim klientů. Lidé už si pobyty nemohou dovolit
Premium Do tuzemských lázní jezdí „na pojišťovnu“ stále méně lidí. Podle Svazu léčebných lázní ČR jich jen...
Itálie a Francie bojují s obřími dluhy. Peníze si chtějí vzít od firem
Francie a Itálie se dlouhodobě řadí k nejméně rozpočtově odpovědným státům v Evropské unii. Jejich...
Prodej, OV, 3+1/ 3L, 63 m2, 12. podlaží, ulice Hoření, Ústí nad Labem
Hoření, Ústí nad Labem
3 181 500 Kč
- Počet článků 2710
- Celková karma 31,77
- Průměrná čtenost 2012x