Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

EU: Musíme zachránit klima – za každou cenu!

Volby do europarlamentu se konají v atmosféře „důsledného prosazování politiky záchrany klimatu“, a každý, kdo s touto politikou nesouhlasí je populista nebo pravicový extremista.

Současná EU má ohromné množství dlouhodobě neřešených potíží. Ilegální imigrace dosáhla nebývale velkých rozměrů a nedaří se jí regulovat. Schválením migrační dohody na úrovni EU je jen pokusem zastavit tento proces, aniž by byly k dispozici účinné prostředky – ty EU neschválí, protože by byly v rozporu se základními lidskými právy. Frontex jako agentura mající na starosti bezpečnost Schengenu, tak bude dál fungovat jako statistický úřad a bude dodávat informace o tom, kolik se k nám zase ilegálních migrantů dostalo. Některé státy, jako Itálie, se dohodly s jinými zeměmi, že ilegální migranti budou trávit čas na čekání jejich žádosti o azyl právě tam. Nabídla se Albánie. Podobně se rozhodla řešit situaci i Velká Británie, ta bude posílat ilegály do Afriky. Labouristé, kteří velmi pravděpodobně vyhrají příští volby, však tento způsob zruší a situace se vrátí k „normálu“.

Dalším problémem EU je ztráta ekonomického tempa, kterou způsobil „boj s covidem“ a posléze ruská agrese na Ukrajině, po níž zažil svět další energetickou krizi. Ekonomika by se tak mohla stát soubojem politických konceptů, nicméně nestala a nestane. Klasický souboj pravice a levice v EU je prakticky umrtven. Zásadním důvodem tohoto jevu je totiž program „Zeleného údělu“ – „Greendeal¨“.

Politika Západu tak, jak ho stále definujeme (USA, Evropa, Japonsko a Austrálie s Novým Zélandem) je totiž politikou záchrany klimatu doslova fascinována. Na pozadí záchrany klimatu je pak naprosto „zbytečné“ bavit se o levici či pravici – existuje mnohem „větší“ úkol – zachránit Zemi před přehřátím, které způsobila lidská civilizace vypouštěním kysličníku uhličitého z fosilních paliv do atmosféry. Ti, kteří argumentují, že je to teorie scestná ( a je jich fakticky málo mezi vědci i mezi politiky), jsou ukřičeni. Občas sice něco vydají World Climate Declaration There is no climate emergency (clintel.org), ale jsou jednak dehonestováni, a jednak nemají na politiku Západu žádný vliv. Podle ČT naopak Že klima mění člověk, věří 97 procent vědců. Ta tři procenta jsou ti, kteří znají fyziku a zejména termodynamiku a mají spočítáno, že vliv kysličníku uhličitého na klima je nesmysl.

To je tedy aktuální situace Západu. Proto jsou i nynější volby do europarlamentu ve znamení „podpory Greendealu“. Většina politiků si nedovolí proti tomu ani špitnout – když, tak způsobem podle Danuše Nerudové – místo Greendealu „Realdeal“. Čili stejné téma, jiný název.

Navíc, Greendeal má ve svém důsledku velmi podobné účinky na politiku jako někdejší komunismus s vládou nad státy střední a východní Evropy a Asie. Jakmile totiž není možné a je politicky „na odstřel“ pochybovat o záchraně klimatu a metodách, jakými se provádí, jsem přesně v tom samém systému „vědeckého komunismu“, který jsme tu zažili v letech 1948/1989.

Vědecký komunismus byla oficiální disciplína, která se učila na vysokých školách včetně technických. Jako absolvent VŠCHT jsem prošel touto vědou od A do Z. Navíc v dobách po sovětské okupaci v roce 1968, kdy se k výuce dostaly staré „kádry“. Jeden z nich nás učil a jednou nás pustil z výuky, že má „aktiv“, Byl spatřen v hospodě, kde statně nasával. Svou práci o vědeckém komunismu jsem splácal tak, že jsem dostal „literaturu“, z níž jsem měl čerpat. Ze zoufalství jsem ze 150stránkové knihy opsal každou pátou a odevzdal 25stránkový eleborát, který můj vyučující přijal s tím, že ho to „neuspokojilo“. Mne také ne.

Dnes se o změnách klimatu píše podobně. Opisují se fyzikálně nepravdivé „pravdy“, inkasují se finanční částky na zkoumání vlivu onoho či tamtoho a data o klimatických změnách způsobených lidskou činností utěšeně přibývají.

V takové atmosféře je pak souboj levice s pravicí prakticky vyloučen. Můžete tak být maximálně proti nebo pro. Důležité otázky jako právo veta v EU jsou tak ve srovnání s klimatickou hrozbou zcela na vedlejší koleji. A mladí progresivní, klimaticky „správně vyškolení“ politici, pak nabízejí „nový komunismus“ ve starém balení. Budeme chránit a zachráníme. V takových to volbách je o výsledku rozhodnuto předem – ať už vyhraje ten či onen – Greendeal je naše budoucnost.

Autor: Jan Bartoň | pátek 7.6.2024 8:30 | karma článku: 29,53 | přečteno: 586x
  • Další články autora

Jan Bartoň

ODS:Jan Zahradil – sám voják v poli ?

Jan Zahradil se po volbách do europarlamentu vyjádřil již několikrát proti dalšímu angažmá ODS v koalici SPOLU. Říká, že není sám, jen reprezentuje „mlčící členy ODS“.

20.6.2024 v 8:00 | Karma: 23,94 | Přečteno: 541x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Mírová konference o Ukrajině skončila bez hmatatelného výsledku

Podle výsledků konference se zdá, že skončila s více než nedostatečnými výsledky. Byla zamýšlena jako diplomatický nátlak na Rusko a skončila bez podstatných výsledků nejen pro Ukrajinu, ale i pro Západ.

17.6.2024 v 8:00 | Karma: 27,99 | Přečteno: 629x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

ODS – kam kráčíš, Petře Fialo?

Obsáhlý rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou na iDnes.cz ukázal plasticky způsob myšlení pana předsedy. Opozice v eurovolbách neposílila a ODS pojede dál ve SPOLU.

12.6.2024 v 9:00 | Karma: 33,21 | Přečteno: 929x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Eurovolby: Jenom 37 % pro vládní strany!

Volby do europarlamentu skončily pro strany vládní koalice propadákem. Je zřejmé, že se efekt politiky „Antibabiš“ naprosto vyčerpal a zejména koalice SPOLU a Piráti musí přijít s něčím jiným.

10.6.2024 v 8:31 | Karma: 39,56 | Přečteno: 3335x | Diskuse| Politika

Jan Bartoň

Napadení stánku v Praze: Pachatelé na svobodě!

V médiích mne zaujala zpráva o napadení stánku na podporu Ukrajiny rusky hovořícími lidmi. Bylo údajně zahájeno zkoumání této záležitosti policií. Nakonec však došlo k „nečekanému“ zvratu.

5.6.2024 v 13:00 | Karma: 27,12 | Přečteno: 735x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Poslanci rozhodnou o korespondenční volbě, je stanoven pevný čas hlasování

21. června 2024  5:23

Češi, kteří žijí, pracují či studují v zahraničí, nejspíš dostanou šanci při volbách poslat svůj...

Střelba na fakultě: Vysvětlujeme chyby policie v souvislostech

21. června 2024

Premium Policie otočila. A poprvé přiznala, že ne vše, co předcházelo střelbě na Filozofické fakultě...

Čína má zálusk na ruskou řeku. Putin jí však při návštěvě KLDR vytvořil překážku

21. června 2024

Premium Nový projekt silničního mostu mezi Severní Koreou a Ruskem přes řeku Tuman představuje omezení pro...

Policie o střelci na FF UK: Otce zavraždil kvůli obecné zášti. Nechybili jsme

20. června 2024  17:31,  aktualizováno  22:41

Pachatel střelby na fakultě neměl konflikt se svým otcem před tím, než ho zavraždil. Motivem byla...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 2670
  • Celková karma 30,26
  • Průměrná čtenost 2018x
Jsem dříve narozený, přesto se zájmem o vše, co se kolem nás děje.

Seznam rubrik

Oblíbené články