Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Charakter

Vrátit vyznamenání je veliká věc, gesto hodné silné osobnosti. Ruku na srdce, kdo z nás by na to měl, vzdát se ocenění za celoživotní, vynikající, příkladné a naprosto výjimečné zasloužení se o stát, národ, společnost. 

Byť by to bylo za oblast pro mnohé okrajovou, umění. Tělu hladového umělce možná více poslouží skýva chleba, ale pro duši skutečně národního pěvce je metál na prsou určitě metou nejvyšší. Své by o tom mohli vyprávět zástupové - nejen - umělců, co kdy za posledních řekněme sto let, si nechali do hrudi píchnout (od kdejaké kreatury).

Dost sarkasmu. Budu se snažit být stručný, jak jen si tato ZPRÁVA DNE zaslouží. Daniel Hůlka zpívat umí, to jistě. Asi tak stejně jako další stovky celebrit v naší malé zemi. Metál za zásluhy na poli kultury(!) ovšem nedostávají stovky, jen ti výjimeční či vyvolení. U pana Hůlky mám spíš pocit, že roli hrála vyvolenost. Sám se teď v otevřeném dopise bývalému příteli Milošovi odkopal. Přítel přítele vyznamenal ne svým, ale STÁTNÍM vyznamenáním. Jo, je to právo přítele Zemana a buďme spravedliví, není prvním prezidentem, který našel zalíbení v hrudích kamarádů či dokonce sponzorů.

Dan Hůlka je dospělý muž a ani odkaz na citlivou rozervanou duši umělců snad nebude překážkou mi říci, že byl dosud buď naivní nebo slepý nebo kariérista. Všechny přívlastky lze přeložit jako hloupý. Nebo si snad opravdu myslel, že člověk jako je Miloš Zeman bude upřímným přítelem? Pro člověka na vrcholu toho, oč dlouho usiloval, že bude nějakej Hůlka víc než jen šaškem, užitečným idiotem a terčem vnitřního pohrdání? Pro člověka, který i pro zdůvodnění jeho metálu použil lež? (významné působení oceněného ve vídeňské opeře) 

Náš demokraticky zvolený prezident totiž z principu nemá přátele, víte, pane Hůlko?  Jen lidi okolo sebe využíval (pak většinou zmuchlal a zahodil - pan Šlouf si o tom určitě na věčnosti myslí své, je-li mu umožněno) a dodnes věří, že je využívá pro své cíle, i když už je to možná naopak. Ovšem to mu už mentálně nejspíš uniká. Narcismus, sebeklam, pýcha, mstivost a ... co já vím, ale nechtěl bych se  věru jednou na jeho místě za svým životem v poslední hodince ohlížet, jakkoli toho mám na hrbu taky fakt dost. A pane Hůlko, nikdo nebude ušetřen takového ohlédnutí, to jsem si jist.

Stejně jako vám tehdy uniklo, že nejste vyznamenání od státu hoden a jste zneužit, že je to jen vyznamenání od Zemana, tak vám dneska uniká, že nelze ukončit nikdy neexistující přátelství, že asi lze vrátit kus kovu se stužkou, ale vyřčená slova a činy ne. Z vašeho dopisu trčí obvinění prezidenta za to, jak se vůči vám hnusně zachoval, ale omluvy se nedočkáte, vždycky se takhle choval a bodoval a nikdy, nikdy se nikomu za nic neomluvil! Ani když byl k tomu pravomocně odsouzen!  To se pak schoval zbaběle za stát, který má reprezentovat a hájit. Vám možná dneska něco osobního docvaklo, a proto nevracíte teatrálně metál státu, ale bývalému příteli Milošovi. Jemu je to ale šumafuk. Podobných užitečných idiotů potkal na své cestě megatuny. 

Vám by pomohlo, kdybyste nevrátil metál Milošovi, ale konečně se nahlas a třeba teatrálně umělecky omluvil za to, že jste jej vůbec kdy přijal. Nezaslouženě, proto. To by byla reflexe, jaké je Miloš neschopen a Vy byste osvědčil charakter. Ale stejně, nebuďte dál naivní/hloupý. Většině lidí jste lhostejný tak nebo tak a pár článků v bulváru na tom nic nemění. Pokud tohle pochopíte... 

Jinak opravdu netuším, co svým počinem sledujete, jestli jste ale prozřel doopravdy, snad to nepřetavíte kariéristicky do podoby zpívání ve prospěch nějakého antizemana v dalších volbách. Spíše by bylo možná dobré popřemýšlet o něčem záslužném pro stát. Brigádě v sociálních službách, nebo dát na charitu desetinásobek toho, co vám přátelství s Milošem dohodilo na účty, anebo nadále jen do smrti rozdávat lidem radost svým zpěvem a s pány už na led nechodit.

P.S.: Moc stručný jsem teda nebyl, zkusím se příště polepšit :-)

Autor: Jan Andrle | středa 14.10.2020 0:51 | karma článku: 21,50 | přečteno: 607x
  • Další články autora

Jan Andrle

Idol

Každý někoho takového máme. Někdy opravdového, někdy zčásti nebo komplet smyšleného, vysněného. Od dětství až do dospělosti.

14.7.2024 v 20:30 | Karma: 7,27 | Přečteno: 245x | Diskuse | Ostatní

Jan Andrle

Děti v Gaze

Jsou to hrozné záběry, vidět mrtvé či trpící děti. I dospělé , samozřejmě, ale děti jsou přece děti, nevinné, zranitelné, každý táta má někde uvnitř zakódováno je chránit. I já.

14.7.2024 v 13:05 | Karma: 22,92 | Přečteno: 447x | Diskuse | Ostatní

Jan Andrle

Ajznbón (XV - Okurky)

Máme léto, okurkovou sezónu, tak sem taky nějakou šoupnu. A dokonce nejen vlastní, ta poslední bude kradená.

11.7.2024 v 16:27 | Karma: 13,76 | Přečteno: 270x | Diskuse | Ostatní

Jan Andrle

Blog/Blok

Pravidla jsou pravidla a ač Shakespeare tvrdil, že nejlepším potvrzením platnosti pravidel je jejich porušení, no, tady a teď se to nevyplácí.

10.7.2024 v 17:57 | Karma: 16,95 | Přečteno: 341x | Diskuse | Hyde park

Jan Andrle

Válečný zločin

Rusácký agresor ostřeloval raketou dětskou nemocnici v Kyjevě. Desítky lidí, včetně onkologicky nemocných malých pacientů.

10.7.2024 v 15:13 | Karma: 34,20 | Přečteno: 2707x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

V Paříži vjelo auto na terasu baru, jeden člověk zemřel

17. července 2024  20:32,  aktualizováno  21:47

V Paříži najelo auto na terasu baru. Zřejmě podle agentury AFP s odvoláním na policii šlo o...

Ženy do ochranky nepatří, kritizuje americká pravice zákrok při atentátu

17. července 2024  21:10

Americká Tajná služba čelí po víkendovém atentátu na exprezidenta Donalda Trumpa kritice, že se...

V plaveckém bazénu v Olomouci zřejmě unikl chlor. Pět lidí skončilo v nemocnici

17. července 2024  19:44,  aktualizováno  20:46

V areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu v podvečer unikla chemická látka, zřejmě chlor....

Německá policie se před finále Eura obávala útoku islamistů, podnikla razii

17. července 2024  20:05

Německá policie v neděli krátce před finále mistrovství Evropy ve fotbale v obavě z islamistického...

  • Počet článků 425
  • Celková karma 18,44
  • Průměrná čtenost 807x
jeden takovej... :-)

Seznam rubrik