Pro koho jsou zákony?

Dnes jsem poslouchala v rozhlase polední publicistiku a málem jsem oběd nestrávila, jak mi mi hnula žlučí. Tématem byly roušky v poslanecké sněmovně a diskutujícími Marek Benda a Jakub Michálek,  oba z Ústavně právního výboru.   

"Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se při úterním jednání Poslanecké sněmovny výrazně zlobil na poslance, kteří v jednacím sále neměli roušky. Argumentoval tím, že pro politiky nemohou platit jiná pravidla než pro občany. A navíc ve Sněmovně - tedy na pracovišti, kde jsou podle nařízení vlády roušky stále povinné. " Tolik citát z Extra.cz.

Pan poslanec Benda s tím vyjádřil absolutní nesouhlas - pro něho je rouška omezováním osobní svobody. Na namítání kolegy, že v parlamentu je hodně starších, a tudíž nošení roušek by bylo vyjádřením solidarity s nimi, prohlásil, že prý poslanci si odhlasovali dobrovolnost a on dobrovolně roušku nenosí.  A vůbec, jakým právem nějaký ministr rozkazuje, co kdo smí.  A jak může vláda nařizovat něco parlamentu, který stojí nad ní. Legislativci nebudou přece poslouchat vládu! A vrchol všeho, který mě doslova dostal. Kolega namítal, že pro legislativce zákony platí také a hlavně, diktují-li národu, jak se chovat, měli by jít v dodržování zákonů příkladem. Pan Michálek to dokonce označil jako provokaci, když zákonodárci zákony porušují. Petr Gazdík prý řekl, že se necítí být nadčlověkem, když zaměstnanci sněmovny nosí roušku, on ji má také. Moderátor v souvislosti s tím položil panu Bendovi otázku: "Vy se cítíte být nadčlověkem, pane Bendo?" Prý ne, ale tímto způsobem protestuje proti "uzurpování pravomocí". A potom pan poslanec Marek Benda pronesl větu, kterou snad nelze zapomenout: "Já zákony, pokud mi to jenom  trochu jde, samozřejmě dodržuju."  A to jsou i chvíle, kdy mu to nejde? A lze se takto stavět k zákonům? A co by na to policie, kdybych porušila zákon a omluvila to tím, že mi to zrovna nešlo?

"Ach ty vládo, převrácená vládo, národy na šňůrce vodit chceš, ale jedním poslancem vládnout nemůžeš" - dovolila jsem si ve svém povzdechnutí parafrázovat Karla Havlíčka.

Nesouhlasím se všemi rozhodnutími vlády - ale zákony této země ctím. Koho jsme si zvolili, toho tam máme a co nám předestřou, musíme splnit. Protestovat lze, ale ne porušovat zákony. Při dalších volbách holt zvolíme někoho, kdo nám vyhoví lépe. Jak chceme vyžadovat občanskou poslušnost, když zákony porušují sami zákonodárci - nejen nenosí roušky, ale řídí opilí, šidí, podvádějí, kradou. Nelíbí se mi to a zlobí mě to. Ale je to moje vlast a utíkat nebudu. Ale půjdu opět volit a dobře si to promyslím. 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Jaroslava Indrová | středa 27.5.2020 20:00 | karma článku: 32,92 | přečteno: 978x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Jaroslava Indrová

Jsme češi, ale neumíme Česky

Nevím, jestli pan ministr někdy opravoval středoškolákům diktáty z češtiny nebo maturitní slohy. Ale asi ne, protože jinak by nemohl navrhnout angličtinu od první třídy.

19.4.2025 v 17:54 | Karma: 29,98 | Přečteno: 707x | Diskuse | Společnost

Jaroslava Indrová

Pohádka o chlapečkovi a škole

Byl jednou jeden chlapeček a ten měl spoustu trápení s dospělými. I proto se moc těšil na školu. Chtěl mít jedničky a hvězdičky a sluníčka, ale byl moc často nemocný, a tak začaly přibývat spíš černé puntíky a prasátka.

10.1.2025 v 19:28 | Karma: 34,16 | Přečteno: 3010x | Společnost

Jaroslava Indrová

Stáří se prodraží

Včera jsem si byla koupit kapky do očí, které mi doporučil lékař. Věděla jsem, že nepatří k nejlevnějším, ale cena, kterou vyřkla lékárnice, mi vyrazila dech.

19.12.2024 v 20:19 | Karma: 29,30 | Přečteno: 857x | Ostatní

Jaroslava Indrová

Digitalizace po česku

„Stavební úřady a stavebníci z řad veřejnosti budou mít systémy k dispozici v červnu 2024. Prý se všechny žádosti sloučí do jedné, vše se zjednoduší, řízení se zkrátí. Jenže, jako už po tolikáté, skutek utek.

15.8.2024 v 4:33 | Karma: 25,60 | Přečteno: 497x | Ostatní

Jaroslava Indrová

Kam se řítí naše zdravotnictví?

Lidi si vždycky stěžovali a někteří si věčně stěžovat budou. Ale momentálně mi přijde, že naše zdravotnictví je na tapetě oprávněně. Kam se kouknete, tam něco chybí.

6.8.2024 v 19:03 | Karma: 34,96 | Přečteno: 3572x | Ostatní

Nejčtenější

Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.

8. května 2025  18:45,  aktualizováno  19:54

Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...

Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu

8. května 2025  13:53

Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Soud poslal do vězení starostu Řeporyjí Novotného, porušil podmínku

7. května 2025  14:42,  aktualizováno  21:42

Soud poslal na tři měsíce do vězení starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Na návrh...

Babiš chválí Turka. Maláčová a Zaorálek za ANO? To není na stole, prohlásil

14. května 2025  20:03

Lídr opozičního hnutí ANO Andrej Babiš pochválil europoslance za stranu Motoristé sobě Filipa...

ANALÝZA: Trump potichu kapituloval. Čína v celní válce poznala slabost Ameriky

14. května 2025

Premium S bombastickým třeskem vypukla na zahradě Bílého domu, v klidu ženevských salonů byla urovnána....

Muž v Praze hrozil sebevraždou. Skok do podchodu mu rozmluvili policisté

14. května 2025  18:30,  aktualizováno  19:48

Pražští policisté ve středu odpoledne vyjížděli k muži, který balancoval nad podchodem garáží vedle...

Po korupčních kauzách v Ústí končí volební manažer ANO, možná nepůjde ani do voleb

14. května 2025  19:48

Poslanec Jan Richter skončil v pozici volebního manažera opozičního hnutí ANO. Předseda hnutí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 381
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1896x
Jsem učitelka, která  i po dlouhé praxi učí ráda. 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.