Politika pro každého?
My, učitelé, se sice máme proti mnohým ještě docela dobře – když nemyslíme denně na to, že žáků ubývá, spousta škol se ruší, učitelé propouštějí, osobní příplatky nevyplácejí, pořád to ještě jde. A jestliže k tomu ještě použijete osvědčenou metodu spočívající v tom, že si stále opakujete: Proti prodavačkám v Tescu jsem na tom dobře….
Když se ovšem podíváme na stesky politiků, že jen těžko vycházejí, protože přišli díky zdanění náhrad a snížení platů o 18 – 25 tisíc korun měsíčně, musí se prodavačkám z Tesca protáčet panenky. Přemýšleli poslanci, že mnozí oněch 18 000 měsíčně vůbec nemají? Navíc obyčejné uklízečce nikdo při přestřihávání pásky v nové tenisové hale značkovou raketu nedaruje. Nikdo jí nenabídne čestné členství v golfovém klubu, ba ani cyklistický dres s logem spřátelené firmy. To vše – bude-li mít pocit, že to nutně potřebuje – si musí koupit. Ze spíš podprůměrného platu.
Chápu, že žena poslance je zvyklá nakupovat biopotraviny a že ztráta oněch pár tisícovek je znát, obzvlášť je-li nutné splácet hypotéku na dům za pár melounů. To prodavačka má byt 1+3, který ale patří panu Bakalovi – tedy RPG a ten se s nájemným nemaže. Taky by nakupovala v biopotravinách, ale raději si nakoupí v Tescu, ví totiž přesně, kdy bude na co sleva. Já vím, mnohý na to může říct, že prodavačka neměla být hloupá, měla se ve škole dobře učit, studovat, věnovat se politice a …. Ale na druhou stranu bez hlasu prodavačky z Tesca by politik ve své lavici neseděl.
Za poslední roky nás sdělovací prostředky seznámily s mnoha průšvihy a chybnými kroky, na nichž měli velkou zásluhu právě politici, díky nimž jsme my – všichni Češi včetně miminek – přišli o miliardy. Ať to byly banky, chybné investice do letadel či průmyslu – třeba špatně postavená dálnice. Teď jsme v těžkém mínusu a šetříme. Ano, šetřeme, když už jsme toho tolik zvorali, je to v pořádku. Ale všichni! Opravdu mají soudci tak nízké platy, že jim MUSÍ být zvýšeny? A opravdu politici musejí své platy přepočítávat na eura? Kdyby svůj plat přepočítala na eura prodavačka, nebylo by to možná ani kapesné středoškoláka z lepší německé rodiny!
Nerozumím tomu. Budu-li chtít vydědit neopominutelného dědice, musím prokázat, že se ke mně zachoval „nemravně“. Není nemravné chování chtít v době, kdy se ubírá tak důležitým profesím, jako jsou policisté, vězeňská služba či hasiči, přidávat soudcům a s nimi také politikům? V době, kdy důchodci obracejí každou korunku, kdy třetina národa vytlouká klín klínem, kdy se na nás hrne jedno zdražení za druhým, kdy si připadáme jak v pohádce o králi Jaroslavovi, kde v Půlnočním království měli daně i ze zpěvu?
Levicoví politici sice vykřikují, že oni pro zvýšení ruku nezvednou, ale není vůbec nemravné, že o zvýšení svých platů hlasují poslanci sami? Taky bych chtěla, abychom na pololetní poradě mohli hlasovat o svých platech. Aby to nevypadalo tak blbě, tak bychom mohli vždycky v zimě s velkým gestem zvýšení zamítnout a v červnu potvrdit. A v Tescu by mohli mít zasedání vždycky v prosinci a v srpnu. A hned potom by prodavačky odjely do Řecka, aby se poučily, jak pumpnout stát co nejefektivněji.
Jaroslava Indrová
Maturita? Maturita!

Venku je sice zima „jako na Sibiři“, ale kaštany vesele kvetou. Podle kolegyně bioložky nevyšší čas, aby začaly ústní maturity.
Jaroslava Indrová
Jsme češi, ale neumíme Česky

Nevím, jestli pan ministr někdy opravoval středoškolákům diktáty z češtiny nebo maturitní slohy. Ale asi ne, protože jinak by nemohl navrhnout angličtinu od první třídy.
Jaroslava Indrová
Pohádka o chlapečkovi a škole

Byl jednou jeden chlapeček a ten měl spoustu trápení s dospělými. I proto se moc těšil na školu. Chtěl mít jedničky a hvězdičky a sluníčka, ale byl moc často nemocný, a tak začaly přibývat spíš černé puntíky a prasátka.
Jaroslava Indrová
Stáří se prodraží

Včera jsem si byla koupit kapky do očí, které mi doporučil lékař. Věděla jsem, že nepatří k nejlevnějším, ale cena, kterou vyřkla lékárnice, mi vyrazila dech.
Jaroslava Indrová
Digitalizace po česku

„Stavební úřady a stavebníci z řad veřejnosti budou mít systémy k dispozici v červnu 2024. Prý se všechny žádosti sloučí do jedné, vše se zjednoduší, řízení se zkrátí. Jenže, jako už po tolikáté, skutek utek.
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala
Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...
Trh padá, investor se hroutí. Při výprodeji akcií přibývá předpisů antidepresiv
Investování může být pěkně stresující záležitostí. Zvlášť když se trhu zrovna nedaří a ceny akcií i...
Když je v Šanghaji léto, a tudíž peklo. Teploty však nejsou to nejhorší
Premium Od naší spolupracovnice v Číně Letní počasí v Šanghaji je podobně nepředvídatelné jako u nás doma. Od června do srpna trpí...
Letadlo plné miminek. Poslední americká operace ve Vietnamu začala tragédií
Seriál Duben 1975. Saigon sežehla spalující horka, Jižní Vietnam balancoval na hraně porážky, vojska...
Z alpských svahů až na rok do hibernace. Jak vypadá cesta jihotyrolského jablka
Premium Jižní Tyrolsko je největším pěstitelem jablek v celé Evropě, čemuž odpovídá i fakt, že každý desátý...
- Počet článků 382
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1892x