Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

A nechcete raději los?

Tak jsem zase byla nucena po nějaké době navštívit poštu. A skončilo to - opět - fiaskem. Pohádala jsem se a odešla s neodeslaným balíčkem v tašce. Ale popořádku.

Mám maminku v domově pro seniory a podařilo se jí shodit z nočního stolku lampičku. Tak jsem vzala lampičku, zabalila do úhledného balíčku a vyběhla hned po polední pauze na nejbližší poštu. Myslela jsem si naivně, že dámy za přepážkou budou odpočinuté a svěží, tudíž dobře naladěné a příjemné. Ale kde že! Asi měly k obědu knedlo, zelo, vepřo, protože jedna připomínala spící pannu a druhá měla zřejmě žaludeční potíže - podle výrazu v obličeji. 

Problém č. 1 nastal ihned po vstupu do naši minipošty. Na ploše dva krát čtyři metry se tísnili čtyři lidé, další dva postávali u okének. Paní před okénkem, kde se podávají balíky, se viditelně nudila, její synek už málem lezl nudou po zdi, pracovnice za přepážkou nevzrušeně ťukala do počítače. Slušně jsem se zeptala, zda je jedna fronta, či dvě. Po sdělení, že jedna společná, jsem se poctivě zařadila na konec. Hned za mnou přišel pán, který si to drze štrádoval  k okénku č. 2. To neměl dělat, neboť řada se ihned zavlnila a jako jeden muž na něj vybafla, že fronta je jen jedna. Začal ihned diskutovat, že tu bydlí čtyřicet let, ale tohle ještě nezažil. Vychytrale jsem na něj mrkla a opáčila, že já tu bydlím už 42 let a už jsme to zažila. Přidala se pán přede mnou: "Já tu bydlím 44 let!"  "Pojďte se hádat, kdo tu bydlí dýl," navrhuji pro ukrácení dlouhé chvíle, když tu se ozve paní za přepážkou jedna. "Nehádejte se, fronta tu vždycky byla jen jedna!" A máme to. Zmlkneme a poslušně stojíme dalších deset minutek.

Fronta se občas pohne, ale už nás tu je sedm. Paní za okénkem č. 2 ťuká a ťuká. Po dalších pěti minutách vyráží někam dozadu, prý tisknout. Mezitím na mě dojde řada. Přicházím k okénku a ptám se: "Balík mi vezmete?" "Ne, u druhého okénka." "Tam se to nehýbe." "Co byste chtěla, řeším reklamaci," ozývá se spící panna. Už půl hodiny, opáčím a vrhám se druhou dámu: "Říkala jste, že je tu jen jedna fronta." "Ano, ale vy musíte ke kolegyni, já tu mám dost svých zákazníků." 

Přiznám se, že to mě vytočilo. Jakýpak můj zákazník? A já jsem čí? Já jsem své peníze přišla nabídnout medvídkovi Pú?  Posunula jsem se tedy s brbláním dále a stojím a čekám. Mezitím si ta s žaludečními problémy mrmlá pod fousy, že to snad není možné, tak se k ní přidávám a notuji si s ní, že to opravdu není možné, což ji evidentně vytáčí do běla, ale nepovolí. Balík mi nevezme, protože by musela vstát a dojít dva metry k takovému otočnému heblu, kudy se balíky podávají. Zajímavé, že dopoledne slouží na poště vždy jen jedna pracovnice a klidně pobíhá sem a tam. Teď to nejde. Nejsem holt "její". 

Jdu se tedy zeptat, jak dlouho ještě bude spící panna vyřizovat reklamaci. "No to já nevím, to je strašně práce, ještě minimálně deset patnáct minut." A vtom to ve mně bouchlo, protože po dvaceti minutách ve frontě u radiátoru vytočeného na pětku, když venku bylo 14°C,  můj smysl pro slušnost a pevné nervy odpochodovaly neznámo kam. Bafla jsem na ni, že si měla na přepážku pověsit cedulku Mimo provoz a té druhé jsem vmetla do očí, že jdu jinam, kde se budou umět chovat. 

Šla jsem. Na stejně malou pobočku, kde dvě dámy s úsměvem kmitaly a já byla za pět minut vyřízená. Mou spokojenost pokazila jen vyřčená suma. 179 Kč za poslání  maličké stolní lampičky v hodnotě 190 Kč. Její cena se mi zdvojnásobila. Ale co bych pro milovanou maminku neobětovala! Nejen své nervy, ale i nehoráznou sumu. Teď jen doufám, že moje maminka, která se pohybuje jen velmi omezeně, nedostane do domova seniorů oznamku, že si má skočit na poštu dopoledne od 8 do 12 hodin nebo odpoledne od 14 do 17 hodin....

 

Autor: Jaroslava Indrová | středa 14.3.2018 19:24 | karma článku: 27,15 | přečteno: 799x
  • Další články autora

Jaroslava Indrová

Pozor na gaslighting!

V poslední době jsem se vezla na vlně oddechové literatury pro ženy. Všechny ty Romantické útěky Julie Caplin byly tak předvídatelně milé, končily happyendem, v chladném počasí hřály hrdinky horoucí city.

2.6.2024 v 0:00 | Karma: 5,36 | Přečteno: 275x | Kultura

Jaroslava Indrová

Když vás zradí zdraví

Říká se, že na každého jednou dojde. Ano, i na toho, kdo je přesvědčený, že jeho zdraví je pevnější než mramorové schodiště v Komerční bance. Jednou to prostě přijde a pak...

1.6.2024 v 10:22 | Karma: 11,92 | Přečteno: 237x | Společnost

Jaroslava Indrová

Budou pravnoučata vědět, co byly výkladní skříně?

Když byly děti malé, neměla jsem moc možností někam si vyrazit sama. Až jednou - trochu jsme se s mužem nepohodli a já, děti, neděti, vyrazila do města.

24.5.2024 v 11:29 | Karma: 12,09 | Přečteno: 280x | Diskuse| Společnost

Jaroslava Indrová

Zdraví jako komodita?

Nechtěně jsem vyslechla rozhovor o sousedovi, který si musel najít nového zubaře, když ten jeho zemřel, a co ho to stálo. Měla jsem sto chutí vmísit se do hovoru se slovy: „Ať je rád, že zubaře vůbec sehnal!“

21.5.2024 v 19:11 | Karma: 20,03 | Přečteno: 346x | Společnost

Jaroslava Indrová

Generace Z, někdy M, také internetová generace, děti nového tisíciletí či zoomeři

Letos čeká maturita na další studenty, kteří jsou označování jako generace Z, popř. M. Vyrostli na internetu, s mobilem jsou téměř srostlí, zasáhla je pandemie covidu.

22.4.2024 v 16:05 | Karma: 19,15 | Přečteno: 499x | Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Turek: Nejdu rozbít Evropu, potřebuje ale rekonstrukci a velký šok

10. června 2024

Jedním z největších překvapení letošních evropských voleb se stal Filip Turek. Po vyhlášení...

Nerudová, Síkela, Kolaja či Mora? Poraďte politikům s výběrem eurokomisaře

17. června 2024  13:45

Emoce spjaté s letošními eurovolbami ještě nestihly doznít a vládní strany čeká další důležitá...

Univerzita Karlova rozporuje závěry vyšetřování střelby. Podá stížnost

17. června 2024  13:18,  aktualizováno  13:44

Karlova univerzita si bude stěžovat na závěry vyšetřování prosincové střelby na filozofické...

Putin dorazí do KLDR v úterý. Pak navštíví i Vietnam, Američanům to vadí

17. června 2024  13:39

Ruský diktátor Vladimir Putin navštíví ve dnech 18. a 19. června KLDR, pak odcestuje do Vietnamu....

„Chtěli, abych zemřel.“ Řecká pobřežní stráž shazovala migranty zpět do moře

17. června 2024  13:13

Řecká pobřežní stráž během tří let zavinila smrt desítek migrantů ve Středozemním moři, včetně...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

  • Počet článků 376
  • Celková karma 13,71
  • Průměrná čtenost 1897x
Jsem učitelka, která  i po dlouhé praxi učí ráda. 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy