Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Režie podsouvání podle Vodvářky

Bohužel se opět musím vyjádřit ke zradě intelektu, tentokrát v podán blogera Vodvářky. Nepochybně vzdělaný člověk v letech, kterému by rozvaha a moudrost mohla již sídlit v mozku převážně. Ztráta soudnosti je ovšem virální.

V  kauze Bednářová  došlo ke racionálnímu rozsudku, který poukazuje na důkazní nouzi. Vyšetřování kauzy zřejmě nepřineslo důkazy o záměrné manipulaci s fakty. Odhlédněme od tématu, za který byla učitelka souzena a představme si jiné téma, kde máme také zakotvenu právní odpovědnost. V hodinách dějepisu se jistě musí narazit i na téma holokaustu. Pokud se bude učitel snažit poučit žáky i o tom, že existují odpůrci holokaustu, přímí popírači a dokonce obhájci mezi námi i tady, v zemi která ten holokaust na vlastní oči viděla, pak bude muset vyslovit i argumenty, které používají neonacisté. Z nějakého důvodu nemám tuhle učitelku rád, a tak tajně (?) na mobil natočím její neonacistické repliky a pošlu na patřičný úřad za podpory zděšených rodičů. Taková je důkazní situace. Učitelka se hájí tím, že chtěla poukázat na potřebu ověřovat si nezávisle informace.

Zde ovšem  někteří blogeři mají absolutní jasno.  Probouzejí se v nich spravedlivé geny někdejšího legendárního žalobců procesů z padesátých let. Tím vytvářejí z podobných učitelek nebo jen pochybujících odpůrců zbytečně mučedníky. Obhajoba paní učitelky má hlavu a patu a já bych jako rodič proti podobnému postupu nic nenamítal. Děti si měly vyřčené informace ověřit samy. Nemyslím si ani, že by měla učitelka v takovém případě přijít o práci, ale budiž, i to je součást svobody a musíme si všichni uvědomit, že se musíme neustále vznikajícímu útlaku bránit.

Co vlastně spolu s rozhořčenými rodiči chceme? Aby učitelé v hodinách sexuální výchovy tvrdili dětem v souladu s rodinnými legendami, že chlapce přináší čáp a holky vrána? Rodiče napíšou učiteli své požadavky a ten třídu podle těchto požadavků rozdělí a sexuálně poučí. Děti si to jistě mezi sebou neřeknou. Pro ty ochráněné děti je pak výhodné, že když se setkají se sexuálním sváděním, nemusejí mít žádné obavy ani shánět ochranu, protože děti nosí bájní ptáci a není se čeho obávat. Nasaďme do škol roboty nebo přímo jednotky AI.

V souladu s tím musíme také zakázat veřejné zdroje informací. Zakázat třeba nakladatelství Grada, které vydalo nejméně dvě knihy, které podporují nepříjemná racionální stanoviska v postoji ke konfliktu na Ukrajině. Nakladatelství Grada vydává mj. odbornou literaturu, podle které se vyučuje třeba medicína na lékařských fakultách. Nebudu se vystavovat nařčení z jejich propagace, v mých minulých zde odsouzených článcích si hloubavý čtenář tyto tituly snadno najde. Jsou samozřejmě objektivní informace o genezi vzniku konfliktu na Ukrajině. Máme ovšem zákon (resp. Usnesení vlády), které zakazuje uvažovat o zkoumání různých sporných otázek konfliktu. Vláda a vládci sociálních sítí nám na západě dovolili napadat a přímo nadávat všemu ruskému a Putinovi osobně. Nicméně se z toho vyvinula štvanice na kdekoho, kdo nesouhlasí s přímou vládní hlasatelnou. Podsouvání názorů, že kdokoli není s námi je proti nám. Zrada intelektu u mnohých osob zde i v mém okolí mne zarmucuje. Nelze všemu věřit a všechno slepě přijímat. Povinnost poučených vzdělanců je neustále kontrolovat výstupy vládní věrchušky.

Nemám nic společného s Bednářovou, s komunisty, s Putinem, s válečníky na jakékoli straně. Výjimečně neotevírám záměrně diskusi k tomuto článku. Nejsem zvědav na laciné osobní nadávky. Ať odpůrci využijí skutečnou schopnost intelektu argumentovat víc než plácnutím do vody. Nakonec se bráním i tomu, aby se mne pod článkem zastal nějaký komunista nebo jiný zkrachovanec. Mám svůj střízlivý názor, který nepotřebuji od nikoho potvrdit, takže jsem s kritikou srozuměn a kritikou se vždy zabývám, nepoklonkuji. Intelektuál nemusí vždy propadat hysterii, může spoléhat na své svědomí a zkušenosti s ověřenými a logickými fakty.

Autor: Zdenek Horner | pátek 23.6.2023 10:29 | karma článku: 37,33 | přečteno: 1129x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Děti v Gaze se staly pouhým objektem msty

Msta není morálním dilematem, ale je často úkladnou vraždou. Vysloužilý cynický psychiatr se nám snaží namluvit, že rozhodnutí o útoku armády je soukromé rozhodnutí. Armáda je instituce a vede válku v zákonných dimenzích.

15.7.2024 v 21:58 | Karma: 18,19 | Přečteno: 541x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Netanjahu jako klon Putina

Jak je ošidné se jeden den zastat agresora a druhý den se agresor odvděčí tím, že provede ještě horší útok, o kterém jsme se domnívali, že nelze srovnávat s ruským barbarstvím.

14.7.2024 v 15:05 | Karma: 19,44 | Přečteno: 422x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Brutální útoky nelze tolerovat nikomu

Ať se brutálního útoku dopustí kdokoli, je nutno se proti tomu vymezit. Ruský útok na nemocnici nelze ničím hájit. Izraelský útok na civilní objekty také nelze ničím hájit. Nechci to nikomu odpouštět, přesto je mír nejvyšší metou.

10.7.2024 v 12:50 | Karma: 18,76 | Přečteno: 499x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kde je Foltýn, aby poradil

Přiznám se, opět v tom mám hokej. Odpůrci uvažování budou z mého zmatku jistě mít radost a budou oslavovat nadávkami. Ale před tím mi jistě rádi poradí, co si mám mysle

8.7.2024 v 22:55 | Karma: 28,30 | Přečteno: 779x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Dva rozstřely a jedna pravda

V poslední době oceňuji sérii rozhovorů cyklu Rozstřel zde na iDnes. Zaujaly mě dva z nich v poslední době. Rozhovor s Hanou Marvanovou a s Otakarem Foltýnem.

7.7.2024 v 0:52 | Karma: 30,28 | Přečteno: 769x | Diskuse | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Kolaps počítačových systémů: potíže hlásí banky, televize i pražské letiště

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  10:09

Firmy po celém světě řeší výpadek svých informačních systémů a technologií. Problémy hlásí...

Telly v letní kampani láká na slevy, olympiádu i iDnes Premium

19. července 2024

Televizní operátor Telly spustil před zahájením olympiády letní kampaň, ve které zákazníky láká na...

Na luxusním bulváru v Paříži pobodal muž policistu. Zastřelili ho

19. července 2024  9:35

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Když se stíny setkají nad Špilberkem. Snímek od astronoma z Brna ocenili v NASA

19. července 2024  9:21

Astronomickým snímkem dnešního dne vyhlásil americký úřad NASA fotografii západu slunce nad Brnem,...

  • Počet článků 847
  • Celková karma 25,94
  • Průměrná čtenost 967x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik