Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pavlovovská totalitní masáž

Pavlovovci musejí mít nějakou táhlou kocovinu z úspěchu. Vždyť volby vyhráli. Ale oni se nám potřebují vervat do hlavy, ujistit nás, že zvítězila prozřetelnost dobra, kdy zbožňovaný idol vede přímou cestou ke spáse.

Ano, lidé si dnes více myslí, že za Pavla bude lépe a správněji. Nikomu to neberu. Máme tak málo informací a jsme denně atakování agresivní kampaní, která dokola opakuje stejné vládní mantry. Uzákonili jsme si, že se má stíhat podněcování k násilí. Když se podněcovalo k násilí na Romech nebo na imigrantech z jihovýchodu, tak se to nedalo, diskutovalo se o výchově a trpělivosti. Soft neonacisté a latentní rasisté se mohli smát a vyhřívat v bezpečí „tehdejší svobody slova“. Dnes najednou jde snadno stíhat podněcování násilí vůči Ukrajincům. Ne, že by to bylo méně odsouzeníhodné, ale jistá disproporce zde je. Hlavně se s touto hrozbou může svézt rovněž obecné  vyhrožování proruským dezolátům  a kolaborantům obecně, aniž by samozřejmě bylo definováno, co za těmito pojmy a nálepkami hledat. Já tam vidím agresi a dobrovolnou fanatickou zlovolnost. Každé podněcování k násilí by mělo být stíháno, i hrozby směrem k neujasněným dezolátům a kolaborantům.

Jiný Pavlovovec nás přesvědčuje:  "A existuje také boj dobra se zlem."  Dobro je Pavel, zlo je prý Babiš. Pro mne je to ovšem polemika na úrovni dobra a zla mezi hruškou a jablkem. Větší či menší zlo jsou dohromady stále zlo. Nevidím žádné rozdílné vlastnosti, kromě luxusního finančního úspěchu „zla“. Dobro se prý napravilo a není již tak rozvědčické ani komunistické. Zlo říká totéž a proměnilo to navíc ve finanční a podnikatelské aktivity. Naopak se mi zdá sebešpinavější ultrapodnikání miliardáře napravenější v postoji ke komunismu a obrácení na kapitalismus, než vojenský kariérismus za libovolného režimu. Navíc mi nesmírně vadí, že Pavel není schopen žádné intelektuální svobodomyslné úvahy. Ale co. Byl zvolen a tím to pro mne končí. Nemusím ho milovat ani pod tlakem nesoudných exkluzivistů dobra, kteří se snaží všechny zmanipulovat, že dobro rozpoznali a jediní jej vlastní. Svět je mnohem barevnější a kontaminovanější, než by si Pavlovovci kdy mysleli.

Stále nekončí ubohé polopravdistické mantry na téma paralely s druhou světovou válkou.  Prý jde například v případě Minských dohod o příměří na Ukrajině o Mnichovanství.  Autor manipulace nečetl (možná četl, ale nechce pravdivě chápat a referovat) zřejmě text a kontextové články. Ukrajinci se účastnili jednání. V tom se nedá nic srovnávat s Mnichovskou dohodou, do jejíhož jednání jsme nemohli zasáhnout a vznikl přímý kolektivní diktát. Sporný problém trochu připomíná situaci Sudetských Němců, kteří mch. na mnichovském sedánku také nebyli. Ale situace je naprosto jiná. Na jednání byli zástupci všech stran konfliktu a Ukrajinský kontaktní pověřenec smlouvu ratifikoval. Německo a Francie nejsou rozhodně tím, čím byli v roce 1938. Nicméně se tato lživá manipulace neustále omílá. Ukrajincům to nepomáhá a nikdy nepomůže k míru. Oni totiž chtějí válčit a proto také  Minské dohody  bojkotovali a přímo neplnili. V nějaké míře je neplnily obě strany, ale Ukrajinci si neujasnili, jakou míru autonomie jsou povinni dát v zájmu dodržení univerzálních lidských práv svým „milovaným“ spoluobčanům. Na Krymu nepadl ani výstřel. Nakonec již v roce 1991 zvítězilo na Krymu referendum o samostatnosti, kterou Ukrajina nevyslyšela a potlačila. Kdyby šlo o neblahou anexi, pak by se jistě přinejmenším partizánský boj tu a tam uplatnil. Pokud by bylo obyvatelstvo na Krymu nyní zmučeno, nemůže být velký problém úplně stejně přetáhnout tamní občany na stranu Ukrajiny. Myslím, že výhrůžkami kolaborantům se toho nedosáhne. V případě stále skvělejších zbraní ze západu budeme svědky vybíjení kolaborantů na Krymu (i Donbase) hlava nehlava. Kolektivní vina zajásá. Kdo kdy vyšetří pak ty zločiny mi není jasné. Nebudeme-li již dnes s Ukrajinci mluvit i o vítězném postupu stran lidských a humanitárních práv, dočkáme se ještě větší živelné katastrofy než byl divoký odsun našich Sudetských Němců. Přátelství neznamená jen poplácávání po ramenou a bezvýhradná podpora. Přítel dokáže i do očí říci nepříjemná fakta a hrozby, které vidí. My nejsme přátelé, my jsme spíše hecíři a manipulanti. Kéž by naši Pavlovovci konečně vystřízlivěli.

 

Autor: Zdenek Horner | pondělí 6.2.2023 19:48 | karma článku: 40,28 | přečteno: 1813x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 28,66 | Přečteno: 736x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 34,67 | Přečteno: 1224x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svoboda projevu ve starém Řecku

Málokdo si uvědomuje, jaké podmínky svoboda projevu potřebuje, jak se vyvíjela a co je s ní spojeno. Svoboda projevu je každý den ohrožena všude na světě.

4.6.2024 v 10:38 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Fauly v knize Prokletí impéria a ruská lež I.

Za vydáním knihy můžeme najít nakladatelství Books & Pipes (Brno), Pravý břeh institut Petra Fialy a finanční podporu IPPO – Institut pro pravicovou politiku.

3.6.2024 v 4:55 | Karma: 13,38 | Přečteno: 241x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

31.5.2024 v 22:20 | Karma: 30,17 | Přečteno: 731x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 839
  • Celková karma 24,35
  • Průměrná čtenost 965x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik