Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pavlovovská totalitní masáž

Pavlovovci musejí mít nějakou táhlou kocovinu z úspěchu. Vždyť volby vyhráli. Ale oni se nám potřebují vervat do hlavy, ujistit nás, že zvítězila prozřetelnost dobra, kdy zbožňovaný idol vede přímou cestou ke spáse.

Ano, lidé si dnes více myslí, že za Pavla bude lépe a správněji. Nikomu to neberu. Máme tak málo informací a jsme denně atakování agresivní kampaní, která dokola opakuje stejné vládní mantry. Uzákonili jsme si, že se má stíhat podněcování k násilí. Když se podněcovalo k násilí na Romech nebo na imigrantech z jihovýchodu, tak se to nedalo, diskutovalo se o výchově a trpělivosti. Soft neonacisté a latentní rasisté se mohli smát a vyhřívat v bezpečí „tehdejší svobody slova“. Dnes najednou jde snadno stíhat podněcování násilí vůči Ukrajincům. Ne, že by to bylo méně odsouzeníhodné, ale jistá disproporce zde je. Hlavně se s touto hrozbou může svézt rovněž obecné  vyhrožování proruským dezolátům  a kolaborantům obecně, aniž by samozřejmě bylo definováno, co za těmito pojmy a nálepkami hledat. Já tam vidím agresi a dobrovolnou fanatickou zlovolnost. Každé podněcování k násilí by mělo být stíháno, i hrozby směrem k neujasněným dezolátům a kolaborantům.

Jiný Pavlovovec nás přesvědčuje:  "A existuje také boj dobra se zlem."  Dobro je Pavel, zlo je prý Babiš. Pro mne je to ovšem polemika na úrovni dobra a zla mezi hruškou a jablkem. Větší či menší zlo jsou dohromady stále zlo. Nevidím žádné rozdílné vlastnosti, kromě luxusního finančního úspěchu „zla“. Dobro se prý napravilo a není již tak rozvědčické ani komunistické. Zlo říká totéž a proměnilo to navíc ve finanční a podnikatelské aktivity. Naopak se mi zdá sebešpinavější ultrapodnikání miliardáře napravenější v postoji ke komunismu a obrácení na kapitalismus, než vojenský kariérismus za libovolného režimu. Navíc mi nesmírně vadí, že Pavel není schopen žádné intelektuální svobodomyslné úvahy. Ale co. Byl zvolen a tím to pro mne končí. Nemusím ho milovat ani pod tlakem nesoudných exkluzivistů dobra, kteří se snaží všechny zmanipulovat, že dobro rozpoznali a jediní jej vlastní. Svět je mnohem barevnější a kontaminovanější, než by si Pavlovovci kdy mysleli.

Stále nekončí ubohé polopravdistické mantry na téma paralely s druhou světovou válkou.  Prý jde například v případě Minských dohod o příměří na Ukrajině o Mnichovanství.  Autor manipulace nečetl (možná četl, ale nechce pravdivě chápat a referovat) zřejmě text a kontextové články. Ukrajinci se účastnili jednání. V tom se nedá nic srovnávat s Mnichovskou dohodou, do jejíhož jednání jsme nemohli zasáhnout a vznikl přímý kolektivní diktát. Sporný problém trochu připomíná situaci Sudetských Němců, kteří mch. na mnichovském sedánku také nebyli. Ale situace je naprosto jiná. Na jednání byli zástupci všech stran konfliktu a Ukrajinský kontaktní pověřenec smlouvu ratifikoval. Německo a Francie nejsou rozhodně tím, čím byli v roce 1938. Nicméně se tato lživá manipulace neustále omílá. Ukrajincům to nepomáhá a nikdy nepomůže k míru. Oni totiž chtějí válčit a proto také  Minské dohody  bojkotovali a přímo neplnili. V nějaké míře je neplnily obě strany, ale Ukrajinci si neujasnili, jakou míru autonomie jsou povinni dát v zájmu dodržení univerzálních lidských práv svým „milovaným“ spoluobčanům. Na Krymu nepadl ani výstřel. Nakonec již v roce 1991 zvítězilo na Krymu referendum o samostatnosti, kterou Ukrajina nevyslyšela a potlačila. Kdyby šlo o neblahou anexi, pak by se jistě přinejmenším partizánský boj tu a tam uplatnil. Pokud by bylo obyvatelstvo na Krymu nyní zmučeno, nemůže být velký problém úplně stejně přetáhnout tamní občany na stranu Ukrajiny. Myslím, že výhrůžkami kolaborantům se toho nedosáhne. V případě stále skvělejších zbraní ze západu budeme svědky vybíjení kolaborantů na Krymu (i Donbase) hlava nehlava. Kolektivní vina zajásá. Kdo kdy vyšetří pak ty zločiny mi není jasné. Nebudeme-li již dnes s Ukrajinci mluvit i o vítězném postupu stran lidských a humanitárních práv, dočkáme se ještě větší živelné katastrofy než byl divoký odsun našich Sudetských Němců. Přátelství neznamená jen poplácávání po ramenou a bezvýhradná podpora. Přítel dokáže i do očí říci nepříjemná fakta a hrozby, které vidí. My nejsme přátelé, my jsme spíše hecíři a manipulanti. Kéž by naši Pavlovovci konečně vystřízlivěli.

 

Autor: Zdenek Horner | pondělí 6.2.2023 19:48 | karma článku: 40,28 | přečteno: 1814x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Děti v Gaze se staly pouhým objektem msty

Msta není morálním dilematem, ale je často úkladnou vraždou. Vysloužilý cynický psychiatr se nám snaží namluvit, že rozhodnutí o útoku armády je soukromé rozhodnutí. Armáda je instituce a vede válku v zákonných dimenzích.

15.7.2024 v 21:58 | Karma: 18,19 | Přečteno: 542x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Netanjahu jako klon Putina

Jak je ošidné se jeden den zastat agresora a druhý den se agresor odvděčí tím, že provede ještě horší útok, o kterém jsme se domnívali, že nelze srovnávat s ruským barbarstvím.

14.7.2024 v 15:05 | Karma: 19,44 | Přečteno: 422x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Brutální útoky nelze tolerovat nikomu

Ať se brutálního útoku dopustí kdokoli, je nutno se proti tomu vymezit. Ruský útok na nemocnici nelze ničím hájit. Izraelský útok na civilní objekty také nelze ničím hájit. Nechci to nikomu odpouštět, přesto je mír nejvyšší metou.

10.7.2024 v 12:50 | Karma: 18,76 | Přečteno: 499x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kde je Foltýn, aby poradil

Přiznám se, opět v tom mám hokej. Odpůrci uvažování budou z mého zmatku jistě mít radost a budou oslavovat nadávkami. Ale před tím mi jistě rádi poradí, co si mám mysle

8.7.2024 v 22:55 | Karma: 28,30 | Přečteno: 779x | Diskuse | Občanské aktivity

Zdenek Horner

Dva rozstřely a jedna pravda

V poslední době oceňuji sérii rozhovorů cyklu Rozstřel zde na iDnes. Zaujaly mě dva z nich v poslední době. Rozhovor s Hanou Marvanovou a s Otakarem Foltýnem.

7.7.2024 v 0:52 | Karma: 30,28 | Přečteno: 769x | Diskuse | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

ONLINE: IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  17:56

Sledujeme online Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelí potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

V Bangladéši se bouří studenti, zapálili věznici. Dosud zemřelo přes 100 lidí

19. července 2024  21:03

V Bangladéši v posledních dnech bouří protesty studentů. Vláda nařídila zákaz vycházení a nasadila...

Zpožděné lety odletěly z Prahy, trable s odbavením u některých aerolinek trvají

19. července 2024  10:38,  aktualizováno  20:30

Sledujeme online Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště, zpožďovaly se kvůli němu...

U Sušice spadl paraglidista, vrtulník ho přepravil do nemocnice v Plzni

19. července 2024  20:17

V pátek krátce po 16. hodině spadl u Sušice paraglidista. Na místo vyrazily všechny složky...

Šéf pražské policie čelí tlaku za výroky o zásahu na fakultě. Má být odvolán

19. července 2024

Premium Petr Matějček patřil mezi nejviditelnější tváře policejního zásahu při prosincové střelbě na...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 847
  • Celková karma 25,94
  • Průměrná čtenost 967x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik