Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Karel dostane vyznamenání

Ale nepovídejte. Vážně? Konečně někdo smělý, moudrý, pracovitý a loajální k pravdivému a spravedlivému češství. Jen aby si ho od Petra vzal. Cože? Kterého Petra mám na mysli? No toho brunátného ne, přece toho ...

... Šavla.

Karel se prohlížel v zrcadle. Kdepak, motýlka ne, ten by zastínil medaili. Ale rozhalenka by mohla být považována za nepořádnou výstroj. Proboha a jakou čepici? Dá se v kulichu salutovat?

Karlovi se hlavou honily představy s převážnými chmurami. Chmury se v noci měnily v můry. Několikrát se v noci vzbudil zpocený a nepamatoval si zdali má vedle sebe manželku. Takhle páchne spíš pes než kočka, pomyslel si a převalil se na neotlačený bok. Uvidím ráno.

Ráno bylo vedle něj volno, čisto ustláno. To by pes nezařídil. Ha, asi jsem ženat. V kuchyni narazil na neznámého mladíka. Toho jsem už někde viděl, blesklo Karlovi hlavou. Připomíná mi někoho z blogu, ale Zdeněk to není. Co jsme to včera řešili? Jo už vím. Rozšíříme naše Fialové mediální milice i na Slovensko. Rádi bychom i do Polska i do Maďarska. Moc by to tam naši konzervovaní přátelé potřebovali. Ale jedněm sotva rozumíme a nikdo ze „Spolehlivých“ nem tudo magyaro.

V trolejbusu na lince Brno Praha byla tma, takže si nemohl pročítat svou děkovnou řeč. Vzal si tedy alespoň své oblíbené staré žluklé antiperle, aby mu nepáchlo z úst. Trolejbus zatočil na svou konečnou na Hradčanském náměstí. A vida, na refýži už jej čekají. Jako hradní stráž se slavnostně svatými tvářičkami. Jára Červenáček, Páva Hojer, Péťa Rychlonožka, Zděnda Metelka, ale hlavně Tomík Dušínů. Vážím si jich, mých zakládajících šípů Fialových mediálních milic. Vážím si toho, že taktně přehlížejí mou minulost, kdy jsem drahnou dobu byl Velké Bidlo. Pod tlakem války muselo ke sloučení do jedné české fronty dojít a Bratrstvo kočičí pracky s Rychlými šípy jedno jsou. Musí být. Nejvíc se samozřejmě bránil Fláša Bohušů a Jožo Štětináč, ale demokraticky jsem volil a rozhodl za ně. Nyní jsme dobří, jak pisoáry bratrance Duchampa. Na oko jsou to napřed pisoáry, ale teĎ je to umění. (Šak ono trefit se od učitýho věku do pisoáru je taky umění.)

Nahrnuli jsme se s chlapci do Vladislavského sálu, kde měl dojít k manévru Daj-li medaili. V čele místnosti stál charismatický generál a točil revolverem jako koltem. Obdivně jsme se k němu rozběhli, když tu vyšla náhodná rána. Nehoda. Odnesl to Ferda Herda. S prostřelenou hlavou jej odtáhla ochranka do zákulisí. Ztráty povoleny, zažertoval moudře generál. Poněkud jsem nemohl spustit oči z krvavé čáry do zákulisí, ale žoviálně veselý, vojensky entuziastický projev generála odpoutal mou pozornost od zdržujícího zbytečného humanismu.

Naše historicko vojenské bezpečnostní poslání převažuje všechny oběti, které za nás vykonají naši nadšenci. Hřímal generál. Dnes chci především vyzdvihnout a ocenit mým nejvyšším vyznamenáním Mylník Karlovu iniciativu Fialové mediální milice, veřejnosti známější pod názvem Akční výbor pro boj s dezinformacemi. Chlapci zdatní na počítači a zběhlí z literatury dobrovolně a spontánně narušují dezinformační weby a dehonestují nepřizpůsobivé jedince. Ukazuje se to účinnější, ale hlavně levnější než státem podporovaný nezávislý tisk. Nejsou nikým organizovaní, a stejně jako u Jamese Bonda je jejich hlavnízbraní, vedle práva zabíjet, statečnost tváří tvář v zátiší webů a blogů. Připínám ti Karle tuto neomylnou medaili nulté třídy s názvem Mylník. Dosud ji nikdo neobdržel. A kdyby bylo jen po mém dal bych ji nanejvýš vynálezci dynamitu, ten měl skutečný vojenský koule.

Odpoutal jsem svoje telepatická chápadla z Karlovy hlavy. Najednou jsem se cítil nekonečně svobodný. Nejspíš napíšu i něco na podporu stávkujícího školství, a to bude teprve tóčo. Odhalím zcela vládní narativ, což povede k pádu nejednoho ministra. Lid se donekonečna ohlupovat nedá. Má své přirozené a nenahraditelné zástupce, jako jsem například já, mesiášský humanista. Narativům zdar. Filosofii zmar.

 

 

Autor: Zdenek Horner | neděle 26.11.2023 15:40 | karma článku: 20,81 | přečteno: 611x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Co by se muselo stát, aby i koalice ctila důstojnost a bolest pozůstalých

Přestat mlčet tváří tvář důkazům. Neopírat se jen o jednostranné vyšetřování aktérů, kteří vyšetřují sami sebe. Přestat UK považovat za nesvéprávný objekt, který si na akademické půdě neumí s ničím poradit a žije ve středověku.

22.6.2024 v 21:36 | Karma: 23,99 | Přečteno: 590x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Žádná chyba, žádná fatální chyba

Na jednání bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny došlo k mnohému vyjasnění prosincové střelby na UK. V podstatě jde o subjektivní výklad slova fatální. Fatální znamená smrtelný nebo smrtící.

21.6.2024 v 2:40 | Karma: 23,54 | Přečteno: 571x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Naprosto šokující fakta z vyšetřování střelby na UK

Jsem v podstatě již opatrný člověk, ale přiznám se, že dosud zveřejněná fakta z vyšetřování střelby na UK mě naprosto převálcovala a moje důvěru v policii, vnitro i vládu je na nule.

18.6.2024 v 4:49 | Karma: 40,46 | Přečteno: 4553x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 29,63 | Přečteno: 817x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 35,08 | Přečteno: 1286x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Čechy zasáhly extrémní bouřky, padaly obří kroupy. Hasiči měli stovky výjezdů

21. června 2024  9:39,  aktualizováno  22:58

Přes Česko prošly velmi extrémní bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu a krupobití....

Češi vjeli do vojenské zóny, fotili se u tanku. Dítě pak usmrtil nalezený granát

21. června 2024  8:52,  aktualizováno  18:16

Chorvatská policie propustila Čecha vyšetřovaného kvůli výbuchu u města Obrovac, při němž zemřelo...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Soumrak Slunečného pobřeží. V ráji turistů se usazují pašerácké gangy

23. června 2024  15:54

Španělské Slunečné pobřeží (Costa del Sol), které je oblíbené zejména u bohatých cizinců,...

Meteorologové: Páteční kroupová smršť patřila k nejvýraznějším za řadu let

23. června 2024  15:27

Páteční extrémní bouřky či silné nárazy větru přinesly podle meteorologů také nejvýraznější příval...

Rusko vyslalo rakety až nad Kyjevskou oblast. Odveta v Sevastopolu zranila stovky

23. června 2024  8:44,  aktualizováno  15:24

Sledujeme online Ukrajina v noci na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů. Při útoku byl ve městě...

Neodnímatelná víčka PET lahví nestačí. Ministerstvo chystá zálohy obalů

23. června 2024  14:51

Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) předloží vládě novelu zákona o obalech zavádějící...

  • Počet článků 842
  • Celková karma 25,31
  • Průměrná čtenost 969x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik