Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Izraelský plán zničení Hamásu

je bohužel jen krycí název pro genocidní konečné řešení obyvatel Gazy. Naženou obyvatele na jih, rozbombardují sever, a nyní hurá zase na jih na jatka do Rafahu. Svět už začal chápat, že cíl je stanoven tak aby záměrně neměl žádné

... hranice.

V USA již není taková podpora Izraele jaká dosud byla. Prezident Biden veřejně vyjadřuje názor, že Izrael svou reakci na teroristický útok 7.10. přehání. Podle některých neověřitelných statistik zásah na severu Gazy stál již dvacetinásobek životů Palestinců. Nyní obyvatelstvo zahnané jako dobytek na jih musí očekávat snadná jatka i na jihu a počet obětí by mohl mít i vyšší hodnotu a vystoupit i na padesátinásobek. Samozřejmě všichni mrtví budou jen členové Hamásu. Takovou lidskost nyní podporuje snad už jen vláda ČR. V těchto dnech ministryně naší obrany sjednala kontrakt v jakých tričkách dojde na vyvraždění desetitisíců „neexistujících“ Palestinců.

V tisku na západě se pochybuje o možném „úplném“ zničení Hamásu. Ale i kdyby se podařilo nějak úspěšně vyzobat členy Hamásu z chumlu civilistů a zvláště batolat, mnozí jistě budou na útěku v zahraničí. Ale i pokud by i ty pochytali, jistě se najde řada pokračovatelů pod novým jménem hnutí či organizace. Protože v tamní komunitě obyvatel je prostě zakotven nějaký názor opřený o zkušenost. Vždy a všude se najdou noví radikálové.

 

Zpravodajství iDnes z Izraelsko Hamázkého konfliktu.

 

Vedle Hamásu stojí i v Gaze a některých okolních zemích další dosud málo jmenované podobné organizace. Po likvidaci Hamásu se vynoří ještě horší decentralizovaní pohrobci. Kýžený mír to nepřinese, ale celosvětovou izolaci ano. I když naše vláda jistě bude mít pravdu nad významy jakýchkoliv faktů. Biden bude prohlášen za chcimíra dezoláta neomarxistu nejvyššího. USA budou svěřeny do pravověrné nucené správy České republiky. Trumpovi dědici, v nichž koluje i česká krev, zavedou v USA monarchii a z titulu prezidenta udělají supervladycký úřad. V to doufají ba přímo věří chciválkové na svých dadasatanistických mších.

Při válce v Sýrii vznikl na území „nikoho“ brutální Islámský stát. Výsledky nynější Izraelem plánované kampaně jistě zajistí velkou eskalaci konfliktu. Ta se právě nyní všem hodí. Nejlépe je bojovat na desítkách front a s nikým o ničem nejednat. Akorát trochu hrozí, že budou fouňové za svou slepou pýchu poraženi. Lidskost se projevuje tou strašlivou slabostí, na niž všude v civilizovaném světě spoléháme. Vyskočí-li kašpárek premiéra, omluví se a napraví chybičku a zase zmizí v úřadě, hnedle jsme lidští, vůbec se k tomu nebudeme vracet, každý dělá chybu. Chybičky nemají hranice. Snad jen, když se z chybičky stane chyba, ale to se nemůže stát, tam kde to nelze prohlásit.

Jinou situací by bylo, kdyby na izraelské vojáky Gazané pohlíželi jako na osvoboditele. Proč ne, když tam je moc Hamásu nyní zlomena, měli bychom vidět záběry jako u nás v roce 1945. Nechápu, že se to neděje. Asi je zkušenost tamních obyvatel skutečně okupována jen antisemitismem. Neviditelná okupace byla nyní nahrazena okupací zjevnou. Kdo ji dosud v podání izraelského narativu neviděl, tak nyní ji uvidí v drsně rudých barvách.

USA nakonec zlikvidovali bin Ládina, za jeho útok z 11.9. Al Kajda však operuje dál, roztříštila se do čekajících struktur a nikde na světě si nemůžeme být jisti, že tam někdo zítra nezaútočí. To je podstata terorismu. Po vojenské porážce následuje vytrvalá diverze, která často přivodí i pád okupanta. Dosud neznám konflikt, kde by se dosáhlo porážky partyzánské diverze jinak než jednáním, ústupky a uznáním politické reprezentace. Taková politická reprezentace pak nejvíc zaručuje jistou nenásilnou odpovědnost nebo alespoň zakládá nějaký právně žalovatelný status. Dvojstátní řešení izraelsko palestinské situace je zde jediné možné. Jeho jedinou alternativou je totiž už jen genocida jedné strany konfliktu. A svět cítí, že Izrael je na pokraji nepochopitelné tragédie ztráty vlastní identity, kdy se z obětí holokaustu stávají jeho strůjci.

Autor: Zdenek Horner | pátek 9.2.2024 20:20 | karma článku: 22,97 | přečteno: 800x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Novinářská práce upadá

Ocitáme se v blábolivém světě výplní a předstírání zájmu. Lidové noviny připustily lapsus, kterého si naštěstí málokdo všiml. Na oslavu 140 výročí smrti skladatele Bedřicha Smetany dál šíří bludy o jeho syfilitidě.

16.5.2024 v 2:35 | Karma: 21,08 | Přečteno: 529x | Diskuse| Kultura

Zdenek Horner

Opáčko z dějin Ukrajiny

Někdo může usuzovat, že se opakuji, ale byl jsem požádán dvěma místními junáky, abych je dovzdělal v novějších ukrajinských dějinách. Dělám to nerad, ale jde mi o osud jejich spravedlivých a nevinných myslí.

15.5.2024 v 9:18 | Karma: 32,72 | Přečteno: 1082x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Predátorská věda

Postfaktický svět vykukuje z nedbalek. Fakta a poznatky z nich vycházející jsou předmětem podnikání. Kontrolní vědecká církev vyvinula recenzní řízení a podmínky, kterak s vlky výti

10.5.2024 v 13:01 | Karma: 18,55 | Přečteno: 495x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Hlas lidu, hlas Boží

Velebné ticho nebeské kasárny prořízl třaslavý stařecký hlas svatého Petra. Alexandrov, vstávat, stěhuje se do Gulagu Peklo. A co Maximovič? Ten zůstává? Na to nemám befel. Zatím zůstáv

8.5.2024 v 11:56 | Karma: 18,94 | Přečteno: 480x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Válka je zločin

Každá válka začíná lží, kterou lze snadno vystopovat. Po rozpadu SSSR a SNS se západ stavěl k Rusku přátelsky, ale nic ze svých proklamací a slibů nedodržel. Příznakem toho je situace, kdy se o tom nesmíme seriózně a klidně bavit

1.5.2024 v 14:35 | Karma: 30,68 | Přečteno: 911x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Íránský prezident je po smrti, uvádí média. Záchranáři našli trosky vrtulníku

20. května 2024  6:24,  aktualizováno  7:07

Íránský prezident Ebrahím Raísí a ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján zemřeli při nedělní...

Bouřky, déšť i slunce. Teploty ke konci týdne vyšplhají až k 25 stupňům

20. května 2024  6:31

Počasí v Česku bude proměnlivé. Podle meteorologů během týdne se vyskytnou bouřky a déšť, vysvitne...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

  • Počet článků 831
  • Celková karma 22,22
  • Průměrná čtenost 964x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik