Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Izraelský plán zničení Hamásu

je bohužel jen krycí název pro genocidní konečné řešení obyvatel Gazy. Naženou obyvatele na jih, rozbombardují sever, a nyní hurá zase na jih na jatka do Rafahu. Svět už začal chápat, že cíl je stanoven tak aby záměrně neměl žádné

... hranice.

V USA již není taková podpora Izraele jaká dosud byla. Prezident Biden veřejně vyjadřuje názor, že Izrael svou reakci na teroristický útok 7.10. přehání. Podle některých neověřitelných statistik zásah na severu Gazy stál již dvacetinásobek životů Palestinců. Nyní obyvatelstvo zahnané jako dobytek na jih musí očekávat snadná jatka i na jihu a počet obětí by mohl mít i vyšší hodnotu a vystoupit i na padesátinásobek. Samozřejmě všichni mrtví budou jen členové Hamásu. Takovou lidskost nyní podporuje snad už jen vláda ČR. V těchto dnech ministryně naší obrany sjednala kontrakt v jakých tričkách dojde na vyvraždění desetitisíců „neexistujících“ Palestinců.

V tisku na západě se pochybuje o možném „úplném“ zničení Hamásu. Ale i kdyby se podařilo nějak úspěšně vyzobat členy Hamásu z chumlu civilistů a zvláště batolat, mnozí jistě budou na útěku v zahraničí. Ale i pokud by i ty pochytali, jistě se najde řada pokračovatelů pod novým jménem hnutí či organizace. Protože v tamní komunitě obyvatel je prostě zakotven nějaký názor opřený o zkušenost. Vždy a všude se najdou noví radikálové.

 

Zpravodajství iDnes z Izraelsko Hamázkého konfliktu.

 

Vedle Hamásu stojí i v Gaze a některých okolních zemích další dosud málo jmenované podobné organizace. Po likvidaci Hamásu se vynoří ještě horší decentralizovaní pohrobci. Kýžený mír to nepřinese, ale celosvětovou izolaci ano. I když naše vláda jistě bude mít pravdu nad významy jakýchkoliv faktů. Biden bude prohlášen za chcimíra dezoláta neomarxistu nejvyššího. USA budou svěřeny do pravověrné nucené správy České republiky. Trumpovi dědici, v nichž koluje i česká krev, zavedou v USA monarchii a z titulu prezidenta udělají supervladycký úřad. V to doufají ba přímo věří chciválkové na svých dadasatanistických mších.

Při válce v Sýrii vznikl na území „nikoho“ brutální Islámský stát. Výsledky nynější Izraelem plánované kampaně jistě zajistí velkou eskalaci konfliktu. Ta se právě nyní všem hodí. Nejlépe je bojovat na desítkách front a s nikým o ničem nejednat. Akorát trochu hrozí, že budou fouňové za svou slepou pýchu poraženi. Lidskost se projevuje tou strašlivou slabostí, na niž všude v civilizovaném světě spoléháme. Vyskočí-li kašpárek premiéra, omluví se a napraví chybičku a zase zmizí v úřadě, hnedle jsme lidští, vůbec se k tomu nebudeme vracet, každý dělá chybu. Chybičky nemají hranice. Snad jen, když se z chybičky stane chyba, ale to se nemůže stát, tam kde to nelze prohlásit.

Jinou situací by bylo, kdyby na izraelské vojáky Gazané pohlíželi jako na osvoboditele. Proč ne, když tam je moc Hamásu nyní zlomena, měli bychom vidět záběry jako u nás v roce 1945. Nechápu, že se to neděje. Asi je zkušenost tamních obyvatel skutečně okupována jen antisemitismem. Neviditelná okupace byla nyní nahrazena okupací zjevnou. Kdo ji dosud v podání izraelského narativu neviděl, tak nyní ji uvidí v drsně rudých barvách.

USA nakonec zlikvidovali bin Ládina, za jeho útok z 11.9. Al Kajda však operuje dál, roztříštila se do čekajících struktur a nikde na světě si nemůžeme být jisti, že tam někdo zítra nezaútočí. To je podstata terorismu. Po vojenské porážce následuje vytrvalá diverze, která často přivodí i pád okupanta. Dosud neznám konflikt, kde by se dosáhlo porážky partyzánské diverze jinak než jednáním, ústupky a uznáním politické reprezentace. Taková politická reprezentace pak nejvíc zaručuje jistou nenásilnou odpovědnost nebo alespoň zakládá nějaký právně žalovatelný status. Dvojstátní řešení izraelsko palestinské situace je zde jediné možné. Jeho jedinou alternativou je totiž už jen genocida jedné strany konfliktu. A svět cítí, že Izrael je na pokraji nepochopitelné tragédie ztráty vlastní identity, kdy se z obětí holokaustu stávají jeho strůjci.

Autor: Zdenek Horner | pátek 9.2.2024 20:20 | karma článku: 23,13 | přečteno: 802x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 28,66 | Přečteno: 736x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 34,67 | Přečteno: 1224x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svoboda projevu ve starém Řecku

Málokdo si uvědomuje, jaké podmínky svoboda projevu potřebuje, jak se vyvíjela a co je s ní spojeno. Svoboda projevu je každý den ohrožena všude na světě.

4.6.2024 v 10:38 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Fauly v knize Prokletí impéria a ruská lež I.

Za vydáním knihy můžeme najít nakladatelství Books & Pipes (Brno), Pravý břeh institut Petra Fialy a finanční podporu IPPO – Institut pro pravicovou politiku.

3.6.2024 v 4:55 | Karma: 13,38 | Přečteno: 241x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

31.5.2024 v 22:20 | Karma: 30,17 | Přečteno: 731x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

  • Počet článků 839
  • Celková karma 24,35
  • Průměrná čtenost 965x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik