Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Arogance koalice je oprávněná

Ačkoliv patřím mezi přední dezoláty, musím uznat, že koalice má všechno ve státě dokonale podchyceno. Ve vládním monolitu není žádná skulinka, žádná logicky věcná korekce. Zoufalci se nyní mohou odvolávat už jedině do ...

... Štrasburku či do Haagu.

 

Proto se nám mohou do očí vysmívat, radit nám svetry a pohlavkovat nás za každou oponenturu na veškeré úrovni. Z jejich vlády není úniku. Proto mohou bez obav provozovat různé drobné prohřešky a pak se za ně veřejně chvilku kát. Dokonalá hra na svobodu informací. Divím se jen, že když to mají tak v pařátech, že nevyužijí všech neoblomných důkazů ke konečné likvidaci Babiše. Důkazy jsou přece zcela jasné. Navíc si národ nevšimne nějakého přihnutí právního systému, aby si už konečně mohl oddechnout od řádění všemocného a za vše nekalé či nefungující odpovědného Agrofertu.

Bratři a sestry dezoláti, musíme nyní více poslouchat rady Adamové či Skopečka. Musíme trénovat opanování se a stoické reakce. Musíme je k tomu všemu mít rádi, ještě o něco více a déle než Sovětský svaz na věčné časy a nikdy jinak. Žádné jinakostní či snad dokonce opoziční názory neexistují. Náš svět nelze řídit jinak a už vůbec ne lépe. Pokud někdo plácá absolutní nesmysly hanící dokonalost nejvyššího stadia lidstva – postkomunistického kapitalismu a odmítá být setrvalým personálním zdrojem hrdinství kapitalistické práce, ať nejí. To oni (vrchnost) teď určují, kdo nechce pracovat. Určují, kdo je dezolát, proruský špionážní šváb, neomarxista či jiná havěť a lůza.

Kdybych byl na jejich místě, také bych se pod vousy či výrazem očí smál. Já bych asi nedokázal svůj dezolátní přirozený status ovládnout a přímo bych řičel smíchy do obrazovky v každé domácnosti. Jenomže my dezoláti nemáme žádnou šanci. Spolu s politickým debaklem, který jsme na všech frontách utrpěli ještě k tomu nemáme nikdy a v ničem pravdu. I když tvrdíme, že Země se točí kolem Slunce, v podstatě lžeme, protože v duchu si myslíme opak, jak si o nás myslí vrcholně demokratická a spravedlivá širokokoalice. To oni mají identitu a jediné správné hodnoty. Mají na to monopol a exkluzivitu. Nakonec dokážou zrušit všechny výdobytky šílené inkluzivity ve všech oblastech.

Proto se nyní máme tak dobře a důchody našich vnuků jsou zachráněny, o čemž se bohužel nebudeme moci přesvědčit. Ale na to jsme zvyklí. Nemůžeme se přesvědčit o ničem. Nesáhneme si na subatomární částice, ale hmota je nad slunce jasná jediná entita. Nevíme, jak je to s klimatickou krizí, protože korupce vědy dosáhla tak obřích rozměrů, že se žádné instituci již nedá věřit, že by její výsledky nebyly předem zaplacené.

Nevím jak vy, ale já se vracím do undergroundu. Tam se mohu udržovat v iluzi, že ještě existují podobně poškozeně smýšlející bytosti. Dnes se z každého duševního neduhu a ztráty vůle stává nemoc k léčení. Jen na dezolátismus se terapie dosud neobjevuje. Takže jsou na tom lépe už i gambleři, toxikomani a další lékařsky pojmenované kategorie duchovní disfunkce. S cejchem dezolátismu už prostě musím dožít někde na okraji společnosti a dějin. Pokud sem ještě něco někdy napíšu, pak mají i v undergroundu internet, za což se našim totálním demokratům předem případně omlouvám.

Pokud byste někde našli opuštěný širák, můžete si ho nechat nebo jej podupat, ten jsem obdivně odhodil seznaje, že ústavní soud je konečně zas politicky ovladatelná struktura. Já myslel, že už se toho nikdy nedočkám, a hle.

 

Autor: Zdenek Horner | pátek 26.1.2024 1:06 | karma článku: 35,48 | přečteno: 823x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Novinářská práce upadá

Ocitáme se v blábolivém světě výplní a předstírání zájmu. Lidové noviny připustily lapsus, kterého si naštěstí málokdo všiml. Na oslavu 140 výročí smrti skladatele Bedřicha Smetany dál šíří bludy o jeho syfilitidě.

16.5.2024 v 2:35 | Karma: 21,08 | Přečteno: 529x | Diskuse| Kultura

Zdenek Horner

Opáčko z dějin Ukrajiny

Někdo může usuzovat, že se opakuji, ale byl jsem požádán dvěma místními junáky, abych je dovzdělal v novějších ukrajinských dějinách. Dělám to nerad, ale jde mi o osud jejich spravedlivých a nevinných myslí.

15.5.2024 v 9:18 | Karma: 32,72 | Přečteno: 1082x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Predátorská věda

Postfaktický svět vykukuje z nedbalek. Fakta a poznatky z nich vycházející jsou předmětem podnikání. Kontrolní vědecká církev vyvinula recenzní řízení a podmínky, kterak s vlky výti

10.5.2024 v 13:01 | Karma: 18,55 | Přečteno: 495x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Hlas lidu, hlas Boží

Velebné ticho nebeské kasárny prořízl třaslavý stařecký hlas svatého Petra. Alexandrov, vstávat, stěhuje se do Gulagu Peklo. A co Maximovič? Ten zůstává? Na to nemám befel. Zatím zůstáv

8.5.2024 v 11:56 | Karma: 18,94 | Přečteno: 480x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Válka je zločin

Každá válka začíná lží, kterou lze snadno vystopovat. Po rozpadu SSSR a SNS se západ stavěl k Rusku přátelsky, ale nic ze svých proklamací a slibů nedodržel. Příznakem toho je situace, kdy se o tom nesmíme seriózně a klidně bavit

1.5.2024 v 14:35 | Karma: 30,68 | Přečteno: 911x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Íránský prezident je po smrti, uvádí média. Záchranáři našli trosky vrtulníku

20. května 2024  6:24,  aktualizováno  7:07

Íránský prezident Ebrahím Raísí a ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján zemřeli při nedělní...

Bouřky, déšť i slunce. Teploty ke konci týdne vyšplhají až k 25 stupňům

20. května 2024  6:31

Počasí v Česku bude proměnlivé. Podle meteorologů během týdne se vyskytnou bouřky a déšť, vysvitne...

ANALÝZA: Válečný kabinet se sype kvůli zájmům Netanjahua

20. května 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Po protestu ministra obrany se přidal i člen válečného kabinetu Benjamin Ganc. Chtějí od Netanjahua...

Rušte dětská lůžka, vybízí pojišťovna špitály. Ve hře jsou denní stacionáře

20. května 2024

Premium Pediatrů je málo, dětských oddělení moc a ne všechna využita. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)...

byt s terasou
byt s terasou

Velvarská, Horoměřice, okres Praha-západ
7 450 000 Kč

  • Počet článků 831
  • Celková karma 22,22
  • Průměrná čtenost 964x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik