Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

A opět, humanoidi na scéně

Bloger Vodvářka se stále nedokáže odpoutat od dehumanizační vize zničení humanoidů. Historie u něj začíná, ale i končí 7.10.2023. Přestože se stal neomluvitelný zločin, nikomu to nedává právo dehumanizovat viníky, natož postupovat

… nadále v rámci kolektivní viny.

Zločin je zločin a musí být potrestán, ale nesmí se při trestání týrat. Dokonce i stoupenci a vykonavatelé trestu smrti uznávají v právním systému, že smrt nesmí být tyranská. V e světě se dějí bestiální zločiny a nesmí se jim uhýbat. Svět se může a musí bránit, ale nemůže útočit. V celém světě převážně platí, že tresty provádějí právní exekutivní orgány na základě soudu, kde je žaloba i obhajoba. Trest se totiž jinak vymyká kontrole a stává se kolektivním. Právě to se děje nyní v Gaze.

Pokud se pan Vodvářka staví do pozice vyznavače intelektu, pak mu musí být současně cizí hospodské výrazy typu humanoidi. V takovém kontextu je potom hra se slovíčky v rámci  korelace versus kauzality  jen výsměšnou tyranskou tirádou. Výraz typu humanoid se snese v bezprostřední reakci na zločin, kdy emoce nejdou zvládat a s odstupem racionalizovat. Ale s odstupem měsíců se právě inteligentní člověk musí dokázat odpoutat od pomstychtivosti a začít uvažovat i morálně společensky.

Chtěl bych doufat, že ve skutečnosti snad si ani bloger Vodvářka nepřeje napravovat jeden zločin dalším zločinem. I když i o tom lze již pochybovat. Postupně se pan odborník na nejpravověrnější židovské postoje propracovává k neschopnosti zakrýt myšlenky, o kterých ví, že intelektuálovi nesluší. Jistě pro něj nebude problém nám všem hloupoučkým (skorohumanoidům) vysvětlit rozdíl mezi jistým právem na vyhlazení a nejistým právem na vyhlazení.

 

úryvek diskuse pod blogem https://vodvarka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A240208_812832_blogidnes

 

Právě to se ale v Gaze děje. Neodsuzovat to může jedině humanoid, který se chce zločincům ze 7.10. prostě vyrovnat a nikdy neskončit. Pomsta v Gaze již nejméně desetkrát vyrovnala ztráty na izraelské straně a dotýká se zajisté i nevinných batolat a jistě velké skupiny nehumanoidů, ale lidí v Gaze. Vyvolá-li někdo válečným působením hladomor, pak se stává přinejmenším následovníkem stalinismu v SSSR. Jak potom chce odsuzovat tyto historické zločiny někdo odsuzovat, když si připouští, že se jich nyní smíme v odvetě také dopouštět. Zavalení v sutinách, vyhnání z domovů, naprosté popření lidské důstojnosti zcela jistě nevinných lidí nikdy nikdo nevysvětlí a pomsta bude jen pokračovat. Možná proto se nechává Izrael svádět k vidině „konečného řešení“. Izrael bohužel urazil od holokaustu smutnou cestu, kdy sám stojí na prahu vlastní rukou páchaného holokaustíčku.

Také jsem tu kritizovanou petici podepsal, protože je třeba projevit odhodlání postavit se podvědomému poňoukání ke genocidě a jistému či nejistému vyhlazování. Jistě ona petice není, ani nemůže být řešením problému. Také se neobrací na někoho, kde ji nemůže promyslet a svoje jednání případně sebereflektovat. Řešení izraelsko-palestinského konfliktu již svět dosáhl vícenásobným podpisem různých dohod, naposledy v Oslo. Koncept se jmenuje Dvoustátní řešení, ale extrémisté na obou stranách tento proces zmařili. Není třeba více vymýšlet, ale přijmout tento koncept a vytrvat na něm. Všechno ostatní vede jen k nejistému vyhlazování, což je neustále tikající bomba.

Je a není s podivem, kolik podpory zde věnuje Vodvářkovi skupina místních jestřábů a supů. Bezmoc a bezradnost jde ruku v ruce s černobílým viděním. Prostě buď anebo třeba i tu jadernou válku vyhrajeme, a když ne tak na to budeme pohlížet jako Hitler na sklonku třetí říše? Že Němci nemají právo na existenci, když nedotáhli národní socialismus ke světovládě? A sebevražda na třetí? Všechny paralely s dějinami kulhají ve světle iracionálních představ o možném vítězství nad hloupým nepřítelem. Ono je jedno jak je hloupý, když má jadernou zbraň. USA se nepouštějí ani do otevřeného konfliktu se Severní Koreou, ale hrajeme si tu divadlo, že kdokoli porazí současné jaderné Rusko. To je nesoudnost. V takové situaci před rokem 1945 svět nebyl. Proto paralely neplatí. Ale supi zde neustále rozklovávají tyto prázdné myšlenky. Je to samozřejmě neodpovědný kšeft, který nás také může úplně zničit. Zrovna tak likvidace Palestinců může nakonec paradoxně zničit Izrael i zevnitř.

 

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 8.2.2024 19:33 | karma článku: 22,04 | přečteno: 632x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Novinářská práce upadá

Ocitáme se v blábolivém světě výplní a předstírání zájmu. Lidové noviny připustily lapsus, kterého si naštěstí málokdo všiml. Na oslavu 140 výročí smrti skladatele Bedřicha Smetany dál šíří bludy o jeho syfilitidě.

16.5.2024 v 2:35 | Karma: 21,08 | Přečteno: 529x | Diskuse| Kultura

Zdenek Horner

Opáčko z dějin Ukrajiny

Někdo může usuzovat, že se opakuji, ale byl jsem požádán dvěma místními junáky, abych je dovzdělal v novějších ukrajinských dějinách. Dělám to nerad, ale jde mi o osud jejich spravedlivých a nevinných myslí.

15.5.2024 v 9:18 | Karma: 32,79 | Přečteno: 1083x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Predátorská věda

Postfaktický svět vykukuje z nedbalek. Fakta a poznatky z nich vycházející jsou předmětem podnikání. Kontrolní vědecká církev vyvinula recenzní řízení a podmínky, kterak s vlky výti

10.5.2024 v 13:01 | Karma: 18,55 | Přečteno: 495x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Hlas lidu, hlas Boží

Velebné ticho nebeské kasárny prořízl třaslavý stařecký hlas svatého Petra. Alexandrov, vstávat, stěhuje se do Gulagu Peklo. A co Maximovič? Ten zůstává? Na to nemám befel. Zatím zůstáv

8.5.2024 v 11:56 | Karma: 18,94 | Přečteno: 480x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Válka je zločin

Každá válka začíná lží, kterou lze snadno vystopovat. Po rozpadu SSSR a SNS se západ stavěl k Rusku přátelsky, ale nic ze svých proklamací a slibů nedodržel. Příznakem toho je situace, kdy se o tom nesmíme seriózně a klidně bavit

1.5.2024 v 14:35 | Karma: 30,68 | Přečteno: 911x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Drahé a rezavé, řeší Ukrajinci zbraně z Česka. Ani nezaplatili, brání se firma

18. května 2024  12:02

Premium České zbrojařské firmy patří dlouhou dobu mezi klíčové dodavatele pro ukrajinskou armádu i tamní...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Českem se v noci prohnala supercela. Padaly i čtyřcentimetrové kroupy

20. května 2024  8:12

Českem se v neděli prohnala supercela, která přinesla krupobití a silné nárazy větru. Bouřky...

Policie zadržela muže s neonacistickými nášivkami. A eviduje další falešné lístky

20. května 2024  8:11

Pražská policie zadržela o víkendu u O2 areny, kde se koná hokejové mistrovství světa, dva muže s...

Íránský prezident je po smrti, potvrdila televize. Našly se trosky vrtulníku

20. května 2024  6:24,  aktualizováno  7:07

Íránský prezident Ebrahím Raísí a ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján zemřeli při nedělní...

Bouřky, déšť i slunce. Teploty ke konci týdne vyšplhají až k 25 stupňům

20. května 2024  6:31

Počasí v Česku bude proměnlivé. Podle meteorologů během týdne se vyskytnou bouřky a déšť, vysvitne...

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...

  • Počet článků 831
  • Celková karma 22,22
  • Průměrná čtenost 964x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik