Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

A opět, humanoidi na scéně

Bloger Vodvářka se stále nedokáže odpoutat od dehumanizační vize zničení humanoidů. Historie u něj začíná, ale i končí 7.10.2023. Přestože se stal neomluvitelný zločin, nikomu to nedává právo dehumanizovat viníky, natož postupovat

… nadále v rámci kolektivní viny.

Zločin je zločin a musí být potrestán, ale nesmí se při trestání týrat. Dokonce i stoupenci a vykonavatelé trestu smrti uznávají v právním systému, že smrt nesmí být tyranská. V e světě se dějí bestiální zločiny a nesmí se jim uhýbat. Svět se může a musí bránit, ale nemůže útočit. V celém světě převážně platí, že tresty provádějí právní exekutivní orgány na základě soudu, kde je žaloba i obhajoba. Trest se totiž jinak vymyká kontrole a stává se kolektivním. Právě to se děje nyní v Gaze.

Pokud se pan Vodvářka staví do pozice vyznavače intelektu, pak mu musí být současně cizí hospodské výrazy typu humanoidi. V takovém kontextu je potom hra se slovíčky v rámci  korelace versus kauzality  jen výsměšnou tyranskou tirádou. Výraz typu humanoid se snese v bezprostřední reakci na zločin, kdy emoce nejdou zvládat a s odstupem racionalizovat. Ale s odstupem měsíců se právě inteligentní člověk musí dokázat odpoutat od pomstychtivosti a začít uvažovat i morálně společensky.

Chtěl bych doufat, že ve skutečnosti snad si ani bloger Vodvářka nepřeje napravovat jeden zločin dalším zločinem. I když i o tom lze již pochybovat. Postupně se pan odborník na nejpravověrnější židovské postoje propracovává k neschopnosti zakrýt myšlenky, o kterých ví, že intelektuálovi nesluší. Jistě pro něj nebude problém nám všem hloupoučkým (skorohumanoidům) vysvětlit rozdíl mezi jistým právem na vyhlazení a nejistým právem na vyhlazení.

 

úryvek diskuse pod blogem https://vodvarka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A240208_812832_blogidnes

 

Právě to se ale v Gaze děje. Neodsuzovat to může jedině humanoid, který se chce zločincům ze 7.10. prostě vyrovnat a nikdy neskončit. Pomsta v Gaze již nejméně desetkrát vyrovnala ztráty na izraelské straně a dotýká se zajisté i nevinných batolat a jistě velké skupiny nehumanoidů, ale lidí v Gaze. Vyvolá-li někdo válečným působením hladomor, pak se stává přinejmenším následovníkem stalinismu v SSSR. Jak potom chce odsuzovat tyto historické zločiny někdo odsuzovat, když si připouští, že se jich nyní smíme v odvetě také dopouštět. Zavalení v sutinách, vyhnání z domovů, naprosté popření lidské důstojnosti zcela jistě nevinných lidí nikdy nikdo nevysvětlí a pomsta bude jen pokračovat. Možná proto se nechává Izrael svádět k vidině „konečného řešení“. Izrael bohužel urazil od holokaustu smutnou cestu, kdy sám stojí na prahu vlastní rukou páchaného holokaustíčku.

Také jsem tu kritizovanou petici podepsal, protože je třeba projevit odhodlání postavit se podvědomému poňoukání ke genocidě a jistému či nejistému vyhlazování. Jistě ona petice není, ani nemůže být řešením problému. Také se neobrací na někoho, kde ji nemůže promyslet a svoje jednání případně sebereflektovat. Řešení izraelsko-palestinského konfliktu již svět dosáhl vícenásobným podpisem různých dohod, naposledy v Oslo. Koncept se jmenuje Dvoustátní řešení, ale extrémisté na obou stranách tento proces zmařili. Není třeba více vymýšlet, ale přijmout tento koncept a vytrvat na něm. Všechno ostatní vede jen k nejistému vyhlazování, což je neustále tikající bomba.

Je a není s podivem, kolik podpory zde věnuje Vodvářkovi skupina místních jestřábů a supů. Bezmoc a bezradnost jde ruku v ruce s černobílým viděním. Prostě buď anebo třeba i tu jadernou válku vyhrajeme, a když ne tak na to budeme pohlížet jako Hitler na sklonku třetí říše? Že Němci nemají právo na existenci, když nedotáhli národní socialismus ke světovládě? A sebevražda na třetí? Všechny paralely s dějinami kulhají ve světle iracionálních představ o možném vítězství nad hloupým nepřítelem. Ono je jedno jak je hloupý, když má jadernou zbraň. USA se nepouštějí ani do otevřeného konfliktu se Severní Koreou, ale hrajeme si tu divadlo, že kdokoli porazí současné jaderné Rusko. To je nesoudnost. V takové situaci před rokem 1945 svět nebyl. Proto paralely neplatí. Ale supi zde neustále rozklovávají tyto prázdné myšlenky. Je to samozřejmě neodpovědný kšeft, který nás také může úplně zničit. Zrovna tak likvidace Palestinců může nakonec paradoxně zničit Izrael i zevnitř.

 

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 8.2.2024 19:33 | karma článku: 22,21 | přečteno: 633x
  • Další články autora

Zdenek Horner

Nevyloučení Pavla Novotného z ODS odkrývá Gleichschaltung společnosti

Velký vůdce ODS se symbolicky postaral o správný signál svým barones na všech úrovních společnosti. Od vyhlášení výsledků evropských voleb do osvobození Novotného ...

13.6.2024 v 6:54 | Karma: 28,66 | Přečteno: 736x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Co říká výsledek voleb příčetnému člověku?

Nejsou důležitá prohlášení skalních fanoušků. Rozhodují hlasy mlčící většiny. A mlčící většina se nenechala definitivně zmasírovat nejúspěšnější a nejdokonalejší vládou od listopadové revoluce.

10.6.2024 v 15:52 | Karma: 34,67 | Přečteno: 1224x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Svoboda projevu ve starém Řecku

Málokdo si uvědomuje, jaké podmínky svoboda projevu potřebuje, jak se vyvíjela a co je s ní spojeno. Svoboda projevu je každý den ohrožena všude na světě.

4.6.2024 v 10:38 | Karma: 13,04 | Přečteno: 304x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Fauly v knize Prokletí impéria a ruská lež I.

Za vydáním knihy můžeme najít nakladatelství Books & Pipes (Brno), Pravý břeh institut Petra Fialy a finanční podporu IPPO – Institut pro pravicovou politiku.

3.6.2024 v 4:55 | Karma: 13,38 | Přečteno: 241x | Diskuse| Občanské aktivity

Zdenek Horner

Koordinátor strategické komunikace vlády Faltýn nezačal zrovna šťastně

Na iDnes si můžete poslechnout i shlédnout představu koordinátora vlády pro strategickou komunikaci, jak bude vykonávat své poslání. Představení jeho názorů nedopadlo šťastně. Odkopal se víc, než chtěl.

31.5.2024 v 22:20 | Karma: 30,17 | Přečteno: 731x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Nej skluzavka, echt Divoký západ, exkurze do Bayernu... Krok za krokem zemí EURA

15. června 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Německu EURO je Německo. EURO si dělá z Německa, kde fotbal je národní sport, něco jako svoji výkladní...

Chtěl bych Turka v Česku, říká Macinka. Antibabiše má za nejhloupější program

15. června 2024

Premium V uplynulých dnech oslavil 16 let po boku Václava Klause. Ještě na Hradě dělal tehdejšímu...

Kvůli Le Penové ho sesadili. Soud však rozhodl, že šéfem Republikánů zůstává

14. června 2024  21:31

Pařížský soud v pátek zrušil rozhodnutí francouzské konzervativní strany Republikáni (LR), která ve...

PŘEHLEDNĚ: Proč Česko kupuje nové tanky za 52 miliard? A co všechno umí?

14. června 2024  21:01

Česká armáda by měla do roku 2030 získat 77 nejmodernějších tanků Leopard 2A8 ve společném nákupu s...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 839
  • Celková karma 24,35
  • Průměrná čtenost 965x
Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Seznam rubrik