Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nikdy neplavte v Temži!

Temže je temná a nebezpečná řeka, hlavně, když vydá tělo neznámé zavražděné ženy. Lacey Flintová se počtvrté vydává po stopách vraha... A tentokrát to bude oříšek i pro zkušené detektivy.

Lacey Flintová se nechala po předchozím, velmi složitém případu přeložit k námořní jednotce Metropolitní policie. A tak trochu naivně si myslela, že si snad odpočine při řešení rutinních záležitostí. Jenže osud, nebo snad někdo jiný, to vidí úplně jinak. Při ranním plavání jí její milovaná řeka přihraje mrtvolu neznámé ženy. Tělo, které vypadá, jako by čekalo ve vodě přímo na ni. Kdo byla ona nešťastnice a proč má Lacey neodbytný pocit, že skutečně nejde o náhodný nález?

Vyšetřování se ujímá inspektorka Dana Tullochová. Ta velmi záhy potvrzuje ono podezření, že mrtvola byla na Lacey nejspíš opravdu nastražena. Moc dobře ale ví, jakou hrůzu a utrpení přinesly policistce minulé případy, takže se jí v první chvíli snaží vyřadit z vyšetřování. „Náhody“ však nekončí, Lacey začne někdo nechávat na její obytné lodi podivné malé pozornosti a v noci slyší kohosi plavat kolem. Kdo vraždí mladé ženy a jakého důvodu? Kam zmizel Laceyn milovaný, tajný policista Mark Joesbury? Bude v ohrožení života opět i samotná Lacey? To a mnoho dalšího prozradí již v pořadí čtvrtý případ Temné říční proudy.

Sharon J. Bolton, jedna z předních představitelek současné britské krimi noir, opět přivádí na scénu sympatickou, pohlednou, ale v něčem neskutečně zvláštní policistku Lacey Flintovou. Ve čtvrtém díle snad ještě nekončící série čtenáři opět najdou vše, co od ní očekávají. Temnou vraždu, vyšetřování, tajemství, policistku v ohrožení, ale také humor a špetku lásky.

Temné říční proudy, vydané nakladatelstvím Domino, zaujmou ale mimo silného a opět velmi čtivého příběhu také stylem vyprávění. Příběh se totiž rozkrývá v několika časových rovinách a vypravěčských pohledech, které spolu navíc zdánlivě nesouvisejí, ale na konci se vám sejdou v jednu barevnou a překvapivou mozaiku. Sharon J. Bolton je mistrem vypravěčských kliček, odboček a kapitol, jež vypadají, že do příběhu vůbec nepatří, ale jak zkušení čtenáři vědí, je potřeba sledovat každou větu. I když se však snažíte sebevíc, většinou neudržíte s autorkou krok a nevíte předem, kdo je vrah. O to zábavnější však pátrání je.

Mimo mistrného vypravěčského stylu je silnou devizou Boltonové i znalost prostředí, o němž píše, a dokonalé vykreslení atmosféry. Při čtení máte doslova pocit, jako byste s Lacey skákali přes rozkývané hausbóty či ladně proplouvali temnou řekou. Samotná řeka hraje tentokrát v příběhu velmi důležitou roli, ale více neprozradím, abych vás nepřipravila o překvapení.

Čtenáři, kteří tuto skvělou sérii teprve zkoušejí objevit, by měli vědět, že vyšetřování je sice v každé knize uzavřeno, ale jak už to u sérií bývá, autorka přelévá z jednoho dílu do druhého osobní životy hlavních hrdinů. Pokud si tedy čtení chcete užít, doporučuji začít první případem, protože jinak vám spoustu osobních detailů unikne a to by byla škoda. Jestliže se ale v detailech neztrácíte, můžete však Sharon J. Bolton podlehnout právě díky této novince.

Temné říční proudy rozhodně zaujmou a potěší milovníky dobré a hutné kriminálky, sympatických policistů i neotřelého stylu vyprávění. Pro milovníky sympatické britské autorky ještě jedna dobrá zpráva na závěr, a sice, že S. J. Bolton se rozhodla své české fanoušky potěšit a u příležitosti vydání nové knihy navštíví 26. června Prahu. Já si tedy svůj výtisk Temných proudů určitě nechám podepsat.

Autor: Helena Herynková | úterý 19.6.2018 9:23 | karma článku: 5,90 | přečteno: 515x
  • Další články autora

Helena Herynková

Literární děti z jiných vajec

Děti jsou různé, malé, velké, tlusté, tenké. Mohou být hodné i zlobivé, slušně vychované nebo raubíři, ale vždycky si umějí fantasticky vymýšlet. Stejně jako autor Lukáš Jůza, když psal O dětech z jiného těsta a divokých vajec.

4.7.2024 v 8:10 | Karma: 4,66 | Přečteno: 101x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

Únikovka na život a na smrt

Hrozba bombovým útokem, až příliš skutečně vražedná virtuální úniková hra a k tomu jedna nezdolná agentka FBI. Isabella Maldonado rozjíždí další sérii prvním dílem s nervy drásajícím názvem Zabij, nebo zemři.

29.5.2024 v 15:00 | Karma: 3,52 | Přečteno: 80x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

Neznámá mrtvá v řece

Silvestrovská noc, mrtvá v řece, kterou nikdo nehledá, a případ, o nějž nikdo nestál. Svou detektivní tvář nastavuje slovinské Jezero.

21.5.2024 v 10:20 | Karma: 4,74 | Přečteno: 108x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

Podivná zkouška pevnosti vztahu

Chata u romantického jezera, uprostřed rozlehlých lesů státu New York. A dvojice, která se tam přijela schovat a utužit svoje manželství. Znovu objevit skrytou lásku. Ten týden pro ně bude pořádná Zkouška rájem.

17.5.2024 v 16:40 | Karma: 6,40 | Přečteno: 158x | Diskuse | Kultura

Helena Herynková

První reportérka

Odvážná a nebojácná dívka v době, které vládli pevnou rukou především muži. Dívka, odhodlaná udělat cokoliv, aby ve svém životě uspěla se ctí a udržením vlastní vážnosti. Šílená, nevšední příběh o první investigativní novinářce.

12.5.2024 v 11:25 | Karma: 3,56 | Přečteno: 85x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Příběh, který zfilmoval Hollywood. Panenské Břežany neproslavil jen Heydrich

14. července 2024

Premium Zámek v Panenských Břežanech u Prahy se jako letní sídlo říšského protektora Reinharda Heydricha...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  17:34

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Dal Trumpa do středu terče, atentát je jeho vina, viní část republikánů Bidena

14. července 2024  16:33

Část členů Republikánské strany obviňuje současného demokratického prezidenta Joe Bidena, že může...

Izraelci zabili velitele brigády Hamásu, kterého viní za přípravu říjnového útoku

14. července 2024  16:01,  aktualizováno  16:22

Izraelská armáda oznámila, že zabila velitele brigády Hamásu v Chán Júnisu Rafu Salámího. Vinila ho...

  • Počet článků 178
  • Celková karma 4,65
  • Průměrná čtenost 280x
Narodila jsem se a žiju v Praze, vystudovala jsem Obchodní akademii. Dvacet let jsem pracovala v oblasti knižního marketingu a PR. Od podzimu 2022 jsem přesídlila do bankovnictví, ale vášeň pro psaní a knihy mě rozhodně neopustila. Ve volném čase píši divadelní a knižní recenze, nebo glosy k současnému dění, a s chutí pěšky objevuji různá zákoutí krásné Prahy.